Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Львові історики говорили про феномен українського козацтва

Інститут Східної Європи, кафедра українознавства і науковий журнал «Українознавець» під головуванням директора Інституту Східної Європи, доктора історичних наук, професора, академіка Академії Наук Вищої Школи України Віктора Ідзя провели ІХ міжнародну наукову конференцію  на тему «Козацтво як національна еліта в Українській козацькій державі в XVI-XVIII століттях», яку присвятили 360 - літтю пам’яті засновника Української козацької держави, гетьмана України Богдана Зіновія Хмельницького (1657-2017 рр). 

 У науковій конференції взяли участь вчені з Івано-Франківська, Києва, Львова, Дніпра, Одеси, Тернополя, Жовкви, Хуста, Перемишля, Вроцлава, Праги, Братіслави і Рима.

Окрім наукових доповідей, на конференції обговорено ряд актуальних питань, зокрема про роль українського козацтва в сучасних козацьких об’єднавчих процесах і перспективи розвитку українського козацтва в умовах російської агресії, презентовано і прорецензовано наукові монографії Віктора Ідзя «Запорізьке козацтво як національна еліта в Українській державі XV-XVIII століть» (Львів. «Сполом», 2017 р.), Тараса Каляндрука «Козаки. Слов’яни проти орди». (Львів “Піраміда”, 2017 р.), Володимира Пилата «Кодекс лицарської честі». (Львів «Сполом», 2016 р .) і розглянуто ряд оргпитань.  

Директор ІСЄ В. Ідзьо наголосив, що наукові праці, напрацьовані конференцією, будуть опубліковані в ХІХ-му випуску журналу «Українознавець».

Наші інтереси: 

Вивчати уроки історії.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...