Важливість: 
3
Трамп виступив із екстреним зверненням до американців

Президент США Дональд Трамп назвав "гуманітарною кризою" ситуацію, що склалася. Під час звернення до нації він, однак, не оголосив надзвичайного стану в країні у зв'язку з обстановкою на південному кордоні.

Напередодні місцеві ЗМІ і деякі політики прогнозували такий результат, передає "Укрінформ".

Глава Білого дому виступив у прямому ефірі з Овального офісу ввечері 8 січня.

"Уряд залишається закритим за однієї – й лише за однієї причини: демократи відмовляються фінансувати безпеку кордону", - заявив президент США, вкотре поклавши провину за "шатдаун" на демократів, втім утримавшись від оголошення надзвичайного стану.

Він заявив, що ситуація з нелегальною міграцією на південному кордоні США є "гуманітарною кризою", від якої страждають всі американці.

"Ця ситуація може бути вирішена за 45 хвилин зустрічі", - зазначив Трамп, оголосивши, що запрошує на переговори з цього питання до Білого дому в середу лідерів Конгресу.

Водночас, одразу після виступу президента, американські телеканали протранслювали відповідь демократів – спікера Палати представників Ненсі Пелосі і лідера демократичної меншості в Сенаті Чака Шумера.

Демократи звинуватили Трампа у роздмухуванні кризи та навмисному затягуванні "шатдауна" з метою отримання грошей на стіну, яка є далеко не ефективним та аморальним засобом забезпечення прикордонної безпеки. Вони нагадали Трампу, що під час виборів той обіцяв змусити Мексику фінансувати його ідею, однак, коли цього не вдалося, він звернувся до Конгресу з вимогою виділити мільярди на зведення нової стіни.

"Президент Трамп має припинити утримувати американців у заручниках та повинен покласти край створенню кризи, він мусить повинен знову відкрити уряд", - заявила Пелосі.

 

 

Наші інтереси: 

Демократам США вигідні мігранти, бо це їхній електорат. Тому вони не хочуть зупинити потоки мексиканців та інших бідних (і лінивих) мігрантів, які їдуть в США і живуть на пособіє.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка