Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"Сила і міць нашої держави - у мові" - у Львові відкрився ювілейний Форум видавців

У Львові президент України Петро Порошенко відкрив ювілейний 25-й Форум видавців книг.

Глава держави привітав усіх присутніх та зауважив, що Форум вже став знаковою книговидавничою та загальнокультурною подією не лише України, а й всієї Східної Європи. Про це повідомляє прес-служба президента.

"25 років – досить поважний вік для літературного фестивалю, враховуючи, що час його становлення припав на період глибоких економічних і соціальних, спочатку криз, а потім перетворень, які переживала Україна за усі роки незалежності", - підкреслив Порошенко.

Як відзначив президент, місце проведення Форуму символічне, адже українське книговидання почалось ще у ХV столітті із відкриття перших друкарень саме у Львові.

"З тих часів Львів став в Україні містом із широко відчиненими воротами для європейської культури", - сказав глава держави.

Порошенко також зауважив, що форум постійно оновлюється і стає кращим.

"Змінюється Україна, змінюється і ваш Форум. Цього року він оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва - це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі. Я дуже радію і тішуся цьому. Це абсолютно прекрасно. Адже представлення книги – це завжди об'єднання людей", - сказав президент.

Також президент звернув увагу на значення української мови для народу.

"Сила та міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених Збройних Силах та розвиненій економіці, але я твердо переконаний – сила і міць нашої держави в українській книзі, українському кіно, в українській музиці, в українських піснях, і головне – в українській мові", - підкреслив президент.

"Впевнений, що Форум і надалі буде реалізовувати свою місію – гуртувати людей, здатних генерувати і сприймати нові ідеї, поширювати поле культури, змушувати нас думати про сенси нашого життя в світі, що вічно змінюється", - додав Порошенко.

Упродовж 19-23 вересня 2018р у Львові проходить найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи – 25-й Форум видавців, що цього річ стане ювілейним. Цьогоріч участь у заході беруть близько 250 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1500 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та інших країн світу.

Крім того, цього року Форум видавців став членом "Версополіс" – престижної всеєвропейської поетичної платформи, яка популяризує молоду поезію та об'єднує 13 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.

На цій платформі Форум представлятиме Україну. Це важливий крок для культурної дипломатії та величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. Молоді поети з Хорватії, Великої Британії, Італії, Данії відвідають 25 Форум видавців.

Наші інтереси: 

Культурний розвиток.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи