Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Суд у Жовкві визнав право викладачів писати наукові роботи замість студентів

Жовківський районний суд (Львівська область) повністю виправдав доцента Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ) Олега Соколовського, який у 2016 році написав дипломну роботу замість свого студента й отримав за це 400 доларів.

21121001.jpg

depositphotos

Як повідомляє Zaxid.net, Олег Соколовський у 2016 році був науковим керівником дипломної роботи студента-заочника і запропонував йому написати дипломну роботу замість нього за 500 доларів. Після торгу студент збив ціну до 400 доларів і приніс їх Соколовському. У момент передачі грошей викладача затримала поліція.

Того ж року Жовківський районний суд визнав Олега Соколовського винним в отриманні хабаря та оштрафував його на 21,2 тис. грн із забороною бути науковим керівником та приймати іспити у студентів. Того ж року вирок отримав ще один викладач університету, член екзаменаційної комісії Микола Когут, який взяв 200 доларів хабаря від того ж студента за успішний захист диплому.

Олег Соколовський не погодився зі своїм вироком і подав апеляцію, а потім ще і касацію. В результаті через п'ять років касаційний суд повернув справу викладача-хабарника на новий розгляд.

6 грудня 2021 року справу Олега Соколовського знову розглянув Жовківський районний суд. Під час засідання Соколовський заявив, що мав повне право брати гроші у студента за написання дипломної роботи.

«Вважає, що це його право і він погодився на прохання студента оскільки йому були необхідні кошти на лікування батька. Вважає, що викладач має право писати наукові роботи. Таку роботу він виконував у позаробочий час, не використовуючи обладнання установи, де працював. Він хотів надавати студенту необхідні консультації, але той повідомив, що не вміє креслити на комп`ютері, а тому не може сам написати свою дипломну роботу. Вважає, що кошти отримав правомірно», – йдеться в судовому вироку.

«Якщо студент не бажає самостійно писати дипломну роботу, її текст може виготовити будь-яка інша особа», – вважає викладач.

На суд прийшов колишній студент Олега Соколовського і підтвердив, що викладач запропонував йому написати дипломну роботу та посприяти в успішному захисті за 500 доларів хабаря.

Суддя Жовківського райсуду Володимир Мікула, який розглядав цю справу 6 грудня, не побачив нічого незаконного у написанні дипломної роботи студенту за гроші. На його думку, злочином можна було б вважати намагання Соколовського вплинути на позитивну оцінку за дипломну роботу. Втім, на думку судді, якщо Соколовський не був членом екзаменаційної комісії, він не міг приймати рішення щодо допуску дипломного проекту до захисту та впливати на його оцінку – хоча Соколовський як науковий керівник і міг надати схвальний відгук на роботу, яку ж сам і написав.

Також суд взяв до уваги, що Галицький райсуд Львова ще п'ять років тому засудив члена екзаменаційної комісії Миколу Когута, який взяв від цього ж студента 200 доларів за успішний захист. Ще у 2016 році його оштрафували на 17 тис. грн і відсторонили від роботи на два роки, тож суддя Володимир Мікула вирішив, що у цій справі вже знайшли винного.

Зрештою суддя Мікула вирішив, що у діях викладача Олега Соколовського не було складу кримінального правопорушення. Він повністю виправдав викладача у цій справі. Прокуратура має 30 робочих днів, щоб подати апеляцію на цей вирок.

Наші інтереси: 

Приклад того, як виглядає вища освіта в Україні, і які фахівці виходять з університетів. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи