Важливість: 
2
Стародубцев: "Держслужбу треба зробити звичайною професією"

Українські держслужбовці занадто захищені різними соціальними гарантіями. Пам'ятаєте відомі випадки: якщо комусь з чиновників загрожувало звільнення, він йшов у відпустку або на лікарняний, на якому міг просидіти 2-3 місяці. Тоді юридично його не могли звільнити. Новий очільник Національного агентства з питань державної служби хоче зламати цю традицію.

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет 11 листопада представив нового голову Національного агентства з питань державної служби (НАДС). Ним став Олександр Стародубцев, повідомив Урядовий портал.

НАДС має стати тим центром, завдяки якому службовці всіх рівнів будуть розвиватись, зазначив Дмитро Дубілет і акцентував увагу на головних завданнях НАДС: наближення стандартів, за якими працюють державні службовці, до стандартів у комерційному секторі.

"Усе, що можна — спростити, а те, що залишилось — перевести повністю в електронну форму", - сказав Дубілет.

Голова НАДС Олександр Стародубцев 12 листопада під час брифінгу зауважив, що держслужбу треба зробити звичайною професією, повідомили УНН :

"Стосовно звільнень,, я вважаю, що наші держслужбовці занадто захищені різними соціальними гарантіями, стандартами, Трудовим кодексом. Моя мрія полягає в тому, щоб держслужба була нормальна, звичайна професія. Така сама, як є аграрії, є айтішники, є фінансисти, є маркетологи, а є держслужбовці. Фінансисти можуть піти в IT. Називається фінтех. Чому маркетологи не можуть піти на держслужбу, потім з держслужби піти в IT, потім з IT піти далі? Це не має бути башта зі слонової кістки зі своїми розподілювачами, своїми лікарнями, відомчими дитячими садочками, санаторіями. Це має бути звичайна професія, в яку просто зайти і просто вийти", - розповів Стародубцев.

Також він зазначив, що Трудовий кодекс в Україні 1971 року, і він знайшов там в 118 статті, що люди, які йдуть "тимчасово на керівні комсомольські посади" мають бути повернені.

"Мені здається, що з Трудовим кодексом треба щось робити. І ми будемо до цього процесу так само долучатися", - додав Стародубцев.

Наші інтереси: 

Реформування держслужби і Трудового кодексу. Давно потрібно приводити до розумних правил і норм Трудовий кодекс і відмовлятися від хитрих і складних комбінацій нарахування зарплат і пенсій чиновникам, а також механізму їхнього звільнення і найму.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка