Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

США надали Україні технологію виробництва снарядів 155 мм, тривають переговори про виробництво пороху

Державний департамент США дозволив одній із компаній передати Україні обладнання та технологію виробництва сучасних боєприпасів. Обладнання дозволяє на одній лінії виготовляти корпуси снарядів великих калібрів, на іншій - гільзи для них.

Про це написав у Фейсбуці військовий експерт Сергій Згурець:

"Розвиток боєприпасного виробництва в Україні обростає новими цікавими деталями. Держдепартамент США дав дозвіл одній з американських компаній на виконання офсетного контракту з Україною. Ці зобов'язання в американської компанії виникли перед українською стороною після підписання в 2018 р великого контракту на поставку обладнання для виробництва корпусів артилерійських снарядів 152 і 155-мм на підприємстві "Артем" концерну "Укроборонпром".

"Було вибрано і куплено устаткування з передовою технологією, яку сьогодні у світі використовують лише чотири країни. Серед іншого, обладнання дозволяє на одній лінії виготовляти корпуси снарядів великих калібрів, на іншій - гільзи для них. При цьому, коли ми вийшли на прорахунок собівартості виробів із використанням сучасних технологій, то порівняно з іншими рішеннями вони виходять майже вдвічі дешевше", - пояснили мені фахівці державного підприємства Міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Український центр "Безпека".

За дорученням МЕРТ саме підприємство "Безпека" відповідає за укладання та супроводження контрактів на технічне переоснащення оборонних підприємств - як за Державною цільовою оборонною програмою розвитку оборонної промисловості, так і за програмою розвитку боєприпасної галузі. У 2018 р за цими програмами було підписано близько 40 контрактів, пов'язаних із закупівлею сучасного обладнання для більш ніж 20 підприємств. У програмах беруть участь не тільки підприємства "Укроборонпрому", хоча їх і більшість.

Обсяг контракту з "Артемом" - офсетний. Для виконання офсетних зобов'язань американській стороні спочатку було запропоновано побудувати у нас лінію з виробництва гексогену, який необхідний для спорядження бойових частин різного призначення і снарядів. Щоправда, в подальшому було вирішено, що Павлоградський хімічний завод за бюджетні кошти за програмою розвитку боєприпасної галузі самостійно побудує лінію, яка закриє потреби України у вибухових речовинах для боєприпасів. Після чого офсетна комісія Міністерства економіки переглянула предмет офсетних зобов'язань.

Зараз, серед іншого, американській стороні запропоновано розгорнути в Україні промислово-технологічний ланцюжок порохового виробництва так званої "другої черги". Тобто, виробництво пороху з покупного піроксиліну. Логіка така: на першому етапі це знизить навантаження на наш бюджет, а в подальшому - коли в рамках національної програми Україна вийде на власне виробництво піроксиліну, то для виробництва порохів буде використовуватися вже підготовлена ​​лінія, отримана в рамках офсету.

На даний момент йдуть переговори між "Українським центром "Безпека" та "Укроборонпромом" щодо вибору оптимального майданчика для розгортання такого виробництва. Однозначної думки з цього питання поки немає, хоча в цьому контексті неодноразово обговорювалася "укроборонпромівська" казенна "Зірка", зі своїми традиційними проблемами з профільним завантаженням.

У Мінекономрозвитку і торгівлі поточну ситуацію мені прокоментували так: "Ми розглядаємо різні варіанти. "Зірка" нині в досить складному фінансовому становищі. І статус казенного не дозволяє провести досить швидко реструктуризацію самого підприємства. В "Укроборонпромі" вважають недоцільним використовувати механізм офсетних зобов'язань для "Зірки". Тому, ймовірно, доведеться шукати інший майданчик, оцінити її з точки зору проектних можливостей. І вже потім приймати рішення.

Державний НДІ хімічних продуктів у Шостці вже розробив всі директивні процеси для порохового виробництва. В принципі, навіть на підставі директивного технічного процесу ми вже сьогодні могли б закуповувати обладнання, не чекаючи виконання проектних робіт. На жаль, що стосується і порохового виробництва, і будь-якого іншого небезпечного виробництва, то наші фахівці з проектантами, повірте, проїхали всю Україну в пошуках відповідного майданчика. Поки нічого підходящого не знайшли".

За результатами 2018 р Мінекономрозвитку і підприємства "Укроборонпрому" вже реалізували низку помітних проектів для розвитку вітчизняної боєприпасної і ракетної промислової бази. Крім американських і південнокорейських контрактів з "Артемом", забезпечено створення технологічних і промислових умов для серійного виробництва елементів високоточної системи залпового вогню "Вільха".

Щодо всіх підприємств-суміжників генеральний конструктор "Вільхи" підписав акти "про створення спеціальніх технологій для серійного виробництва". Все це дозволяє говорити про те, що виріб "Вільха" сьогодні існує не тільки як дослідна розробка, а саме як серійний зразок, виробництво якого вже розгорнуто.

Узгоджено рішення про дозакупівлю обладнання для випереджаючої підготовки виробництва ракетного комплексу "Нептун".

У 2018 р підписано контракт на закупівлю сучасного обладнання для розширення можливостей підприємства "Імпульс". Як відомо, шосткинський "Імпульс" є унікальним підприємством в Україні з виробництва вогневих ланцюгів, детонаторів для боєприпасів. А це один із ключових елементів при створенні замкнутого циклу артбоєприпасів, мін, ВОГів тощо. Серед іншого, це дозволить підприємству вже в 2019 р самостійно виготовляти детонатор В-429, основний для великого калібру. Потім лінійка детонаторів буде суттєво розширена.

... Цього тижня має відбутися засідання Міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО України. Серед іншого, одне з питань стосуватиметься і боєприпасної галузі. А саме - приватні оборонні компанії-"боєприпасники" наполягають на тому, що вони мають нарівні з державними підприємствами брати участь не тільки у виконанні державного оборонного замовлення, а й у підготовці своїх виробництв для випуску продукції в рамках ДОЗ за гроші за статтями МЕРТ. Поки "приватники" на це розраховувати не можуть. А хочуть..."

Наші інтереси: 

Україна може стати потужним виробником зброї не тільки для власних потреб, але й для продажу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи