Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

США надали Україні технологію виробництва снарядів 155 мм, тривають переговори про виробництво пороху

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Державний департамент США дозволив одній із компаній передати Україні обладнання та технологію виробництва сучасних боєприпасів. Обладнання дозволяє на одній лінії виготовляти корпуси снарядів великих калібрів, на іншій - гільзи для них.

Про це написав у Фейсбуці військовий експерт Сергій Згурець:

"Розвиток боєприпасного виробництва в Україні обростає новими цікавими деталями. Держдепартамент США дав дозвіл одній з американських компаній на виконання офсетного контракту з Україною. Ці зобов'язання в американської компанії виникли перед українською стороною після підписання в 2018 р великого контракту на поставку обладнання для виробництва корпусів артилерійських снарядів 152 і 155-мм на підприємстві "Артем" концерну "Укроборонпром".

"Було вибрано і куплено устаткування з передовою технологією, яку сьогодні у світі використовують лише чотири країни. Серед іншого, обладнання дозволяє на одній лінії виготовляти корпуси снарядів великих калібрів, на іншій - гільзи для них. При цьому, коли ми вийшли на прорахунок собівартості виробів із використанням сучасних технологій, то порівняно з іншими рішеннями вони виходять майже вдвічі дешевше", - пояснили мені фахівці державного підприємства Міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Український центр "Безпека".

За дорученням МЕРТ саме підприємство "Безпека" відповідає за укладання та супроводження контрактів на технічне переоснащення оборонних підприємств - як за Державною цільовою оборонною програмою розвитку оборонної промисловості, так і за програмою розвитку боєприпасної галузі. У 2018 р за цими програмами було підписано близько 40 контрактів, пов'язаних із закупівлею сучасного обладнання для більш ніж 20 підприємств. У програмах беруть участь не тільки підприємства "Укроборонпрому", хоча їх і більшість.

Обсяг контракту з "Артемом" - офсетний. Для виконання офсетних зобов'язань американській стороні спочатку було запропоновано побудувати у нас лінію з виробництва гексогену, який необхідний для спорядження бойових частин різного призначення і снарядів. Щоправда, в подальшому було вирішено, що Павлоградський хімічний завод за бюджетні кошти за програмою розвитку боєприпасної галузі самостійно побудує лінію, яка закриє потреби України у вибухових речовинах для боєприпасів. Після чого офсетна комісія Міністерства економіки переглянула предмет офсетних зобов'язань.

Зараз, серед іншого, американській стороні запропоновано розгорнути в Україні промислово-технологічний ланцюжок порохового виробництва так званої "другої черги". Тобто, виробництво пороху з покупного піроксиліну. Логіка така: на першому етапі це знизить навантаження на наш бюджет, а в подальшому - коли в рамках національної програми Україна вийде на власне виробництво піроксиліну, то для виробництва порохів буде використовуватися вже підготовлена ​​лінія, отримана в рамках офсету.

На даний момент йдуть переговори між "Українським центром "Безпека" та "Укроборонпромом" щодо вибору оптимального майданчика для розгортання такого виробництва. Однозначної думки з цього питання поки немає, хоча в цьому контексті неодноразово обговорювалася "укроборонпромівська" казенна "Зірка", зі своїми традиційними проблемами з профільним завантаженням.

У Мінекономрозвитку і торгівлі поточну ситуацію мені прокоментували так: "Ми розглядаємо різні варіанти. "Зірка" нині в досить складному фінансовому становищі. І статус казенного не дозволяє провести досить швидко реструктуризацію самого підприємства. В "Укроборонпромі" вважають недоцільним використовувати механізм офсетних зобов'язань для "Зірки". Тому, ймовірно, доведеться шукати інший майданчик, оцінити її з точки зору проектних можливостей. І вже потім приймати рішення.

Державний НДІ хімічних продуктів у Шостці вже розробив всі директивні процеси для порохового виробництва. В принципі, навіть на підставі директивного технічного процесу ми вже сьогодні могли б закуповувати обладнання, не чекаючи виконання проектних робіт. На жаль, що стосується і порохового виробництва, і будь-якого іншого небезпечного виробництва, то наші фахівці з проектантами, повірте, проїхали всю Україну в пошуках відповідного майданчика. Поки нічого підходящого не знайшли".

За результатами 2018 р Мінекономрозвитку і підприємства "Укроборонпрому" вже реалізували низку помітних проектів для розвитку вітчизняної боєприпасної і ракетної промислової бази. Крім американських і південнокорейських контрактів з "Артемом", забезпечено створення технологічних і промислових умов для серійного виробництва елементів високоточної системи залпового вогню "Вільха".

Щодо всіх підприємств-суміжників генеральний конструктор "Вільхи" підписав акти "про створення спеціальніх технологій для серійного виробництва". Все це дозволяє говорити про те, що виріб "Вільха" сьогодні існує не тільки як дослідна розробка, а саме як серійний зразок, виробництво якого вже розгорнуто.

Узгоджено рішення про дозакупівлю обладнання для випереджаючої підготовки виробництва ракетного комплексу "Нептун".

У 2018 р підписано контракт на закупівлю сучасного обладнання для розширення можливостей підприємства "Імпульс". Як відомо, шосткинський "Імпульс" є унікальним підприємством в Україні з виробництва вогневих ланцюгів, детонаторів для боєприпасів. А це один із ключових елементів при створенні замкнутого циклу артбоєприпасів, мін, ВОГів тощо. Серед іншого, це дозволить підприємству вже в 2019 р самостійно виготовляти детонатор В-429, основний для великого калібру. Потім лінійка детонаторів буде суттєво розширена.

... Цього тижня має відбутися засідання Міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО України. Серед іншого, одне з питань стосуватиметься і боєприпасної галузі. А саме - приватні оборонні компанії-"боєприпасники" наполягають на тому, що вони мають нарівні з державними підприємствами брати участь не тільки у виконанні державного оборонного замовлення, а й у підготовці своїх виробництв для випуску продукції в рамках ДОЗ за гроші за статтями МЕРТ. Поки "приватники" на це розраховувати не можуть. А хочуть..."

Наші інтереси: 

Україна може стати потужним виробником зброї не тільки для власних потреб, але й для продажу.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи