Важливість: 
3
Спецслужби Німеччини зможуть моніторити розмови у месенджерах

Не зважаючи на жорсткий спротив опозиції, Бундестаг Німеччини 22 червня ухвалив законопроект, який дозволяє спецслужбам встановлювати програмне забезпечення на пристрої користувачів, яке дасть можливість профільним органам контролювати  програми для миттєвого обміну повідомленнями, на кшталт WhatsApp. Про це повідомляє Die Welt.

Німецьким правоохоронцям буде дозволено встановлення шпигунського програмного забезпечення – «сніферів», які перехоплюватимуть повідомлення ще у пристрої, до того як вони будуть зашифровані.

 «Ми бачимо , що злочинці все частіше використовують зашифровані канали. Органам влади стає все важче розкривати злочини, – зазначає федеральний міністр внутрішніх справ Томас де Мез’єр, – Шифрування захищає конфіденційність. Тим не менш, шифрування не має надавати свободу дій злочинцям».

«Ліві» та «зелені» виступили проти нового законопроекту, оскільки він порушує фундаментальні права людини. Крім того, об’єми такого моніторингу навряд можна буде проконтролювати.

Представники компанії цифрового зв’язку Bitcom попередили щодо «непередбачуваних наслідків» введення нових правил. «Сервіси миттєвого листування і інших послуг докладають чималих зусиль для забезпечення клієнтів найвищим рівнем конфіденційності даних», – сказав генеральний директор Bitcom Бернхард Роледер. 

На його думку, моніторинг месенджерів є сумнівним кроком «до підвищення безпеки». 

 

Джерело

Наші інтереси: 

Закручування гайок відбувається паралельно також у Росії та Китаї. 

Гравець: 
Оксана Колосовська
30

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка