Нова держава, основана на новому світогляді, обов’язково повинна мати нову символіку, адже символіка – це концентрований світогляд.

151127-sokol.jpg

Сокіл Род - символ Творця Всесвіту, тотем українців
Сокіл Род - символ Творця Всесвіту, тотем українців

Творця Всесвіту найдавніші українці називали іменем Род – «Той, хто все породив», тобто «Творець», «Родитель», «Батько», «Отець». Його також називали Богом-Отцем, Вишнім, Брахмою (Б-ра+ма – «Бог неба і землі»), Сварогом («той, хто живе у Сварзі» – божественному просторі). Геллени його називали Діас (тобто Бог, пізніше – Зевс), а римляни – Diespiter (тобто Бог-Батько, пізніше – Юпітер).  

Уособленням невидимого Бога-Творця українці вважали сокола, адже він найвище літає і все бачить. З цієї причини Творця Всесвіту ще називали Сокіл Род. Його зображали вершині Світового Дерева (Космосу), яке він створив з Хаосу.

Божественний Сокіл Род був птахом-тотемом у найдавніших українців, тобто міфічним Першопредком, Родителем, Батьком. Тому українці називали себе дітьми Сокола (дітьми Божими): соколотами, сколотами, соколятами, соколичами, соколами.

Слово «сокол» походить від «со» («з», «разом», «спільно», наприклад, «соратник») і «коло» – це найдавніше ім’я Сонця, латинською «Sole» (у зв’язку з поширеним чергуванням «с» і «к», як у слові «кооперація», тобто «со-операція», «спільна діяльність»). Тобто «сокіл» означає «сонячний», відповідно «діти Сокола» також сонячні, світлі.

Діти Божі є втіленими божественними сутностями, тому вони є сотворцями Вишнього. Творення Всесвіту продовжується. Діти Божі – соколи – творять його із-середини.

Сокіл Род – мудрість Творця

Оскільки Бог-Творець є джерелом влади, то зображення Сокола Рода було символом царської влади. Він став птахом князів, шляхетних лицарів. Так, «Слово о полку Ігоревім» порівнює руських князів з соколами, називає їх соколичами. Сокіл в Україні завжди несе позитивний сенс.

Культове зображення сокола. VII ст. до н. е. Херсонщина. Золото (з книги Олександра Палія «Ключ до історії України». – К.: Дніпро, 2005).

Як уособлення Творця Всесвіту, Сокіл Род пильно спостерігає за своїм творінням, не втручаючись у хід подій. 

Сокіл Волі – дія Творця

Всесвіт утримується і розвивається завдяки постійному притоку інформації та енергії, що йде від Творця. Подібним чином дерево росте завдяки сонцю, а комп’ютер працює завдяки електроенергії та інформації, що йде від оператора.

Зазвичай Всесвіт працює «на автоматі», адже це досконала саморегульована система. Проте час від часу відбувається вольове втручання Творця в природний хід подій. Активне втручання Творця розглядається як дія Святого духа, тобто сили Творця. Це втручання зазвичай ініціюється самою людиною: «Стукайте – і відчиниться вам».

Дію Святого духа можна розглядати як реалізацію людиною свого божественного потенціалу. Символом такої божественної дії є атакуючий сокіл («скоропад»). Він є найшвидшою земною істотою, адже досягає швидкості 322 км/год.

Як розповідають соколознавці, під час атаки сокіл може зникати в одному місці й раптово виринати в іншому. Це пояснюють тим, що під час атаки сокіл згортає простір і здійснює телепортацію. Подібні речі розповідають про аріянських святих і характерників, які могли миттєво переміщатися на значні відстані.

Тому сокіл розглядався як магічний, божественний птах, що символізує дію Творця за посередництвом Святого духа. Саме вертикально пікіруючий сокіл зображений у сценах хрещення Ісуса на Йордані, характерних для аріохрестиянства. 

Аріянська церква у Равенні (Італія), 5–6 ст. Святий дух уособлюється білим соколом, який ллє благодать. Поряд з Ісусом зобра­жені Іван Хреститель і бог річки Йордан у вигляді старця з глеком і трости­ною. Більшість апостолів – молоді люди, третина з них – без борід.    

Саме Сокіл Волі став символом аріянської держави святого Володимира Великого, див.: Свята Русь – держава Золотої доби

Зліва: Срібленик Володимира Великого зі знаком Сокола на зворотній стороні. Справа: Цегла з Соколом князя Володимира, знайдена в 1908 році в руїнах Десятинної церкви.

Атакуючого сокола ми називаємо Соколом Волі тому, що:

1) він символізує вольову, рішучу дію,

2) він символізує перебування у позитивному просторі подій, який ми називаємо Простором волі, в євангельських термінах – Царством божим, адже людина діє в ньому як бог.   

Символ Сокола Волі ми обираємо символом нової Української держави, яка твориться у Просторі волі. Блискавично атакуючий Сокіл Волі – це символ майбутньої духовної громади Дітей Сокола (соколичів, соколят, сколотів, соколів), або, як сказано в Євангелії, Дітей блискавки Воанергес, заведеїв (заспівувачів) нового світу.

Нова держава, основана на новому світогляді, обов’язково повинна мати нову символіку, адже символіка – це концентрований світогляд.

Знак «Сокіл Волі» наближений до оригінального дизайну Сокола, прийнятого Володимиром Великим. Він відрізняється від нинішнього знаку «Тризуб»:

1) відсутністю перетинок на крилах,

2) оригінальною назвою, яка дозволяє відрізняти його від знаків «Сокіл Род» і «Тризуб»,

3) сенсом: атакуючий сокіл як символ Святого духа на відміну від «тризубця», «нава-права-ява», «чоловік-жінка-дитя» тощо.

Окрім оригінального герба, нова Українська держава також має інший прапор – Сонячно-блакитний, який відрізняється від існуючого Синьо-жовтого прапора України тим, що:

1) має вгорі жовту смугу, а внизу – блакитну;

2) ширина жовтої і блакитної смуг відповідає золотій пропорції 62:38;

3) цілком іншою назвою: «Сонячно-блакитний» замість «Синьо-жовтий»;

4) сенсом: «сонце над морем» замість «небо над пшеничним полем».           

Таким чином, символіка нової Української держави не конфліктує з існуючою державною символікою, адже ми не використовуємо існуючий герб Тризуб і не перевертаємо прапор, а застосовуємо нову символіку за назвою, формою і змістом.     

Гей, Соколи! Володимир Вермінський і "Українські соколи"

 


Maryla Rodowicz - Hej Sokoły

 

 

Pavelčákovci - Hej, Sokoly


Символіка - це не тільки самоідентифікація, естетика і наочний засіб для пояснення світогляду.

Найголовніша функція символіки - точно вмикати свою організацію в правильний егрегор, долучатися до правильної енергетики.

Для точного вмикання потрібно натиснути одразу на три кнопки: 
1. Назва (ім’я).
2. Форма (зображення).
3. Зміст (інтерпретація).

Продовження у статті: Розгадано таємний сенс герба Української держави

Про магічний аспект символіки читайте у статті Поверни прапор: Хай буде Сонце! 

Наші інтереси: 

Правильна символіка вмикає правильну енергетику.  

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка