Зображення користувача Володимир Самотий.
Володимир Самотий
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Що таке кібербезпека і де цьому вчать

Світ:

Львівський Державний Університет безпеки життєдіяльності набирає студентів за напрямком "Кібербезпека".

universytet.jpg

Львівський Державний Університет безпеки життєдіяльності

Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» дає таке визначення: «Кібербезпека — захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави під час використання кіберпростору, за якої забезпечуються сталий розвиток інформаційного суспільства та цифрового комунікативного середовища, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних і потенційних загроз національній безпеці України у кіберпросторі».

Сучасна українська освіта живе своїм розміреним життям і дещо віддаленим від потреб практики. Це особливо гостро відчувається в області інформаційних технологій. Там постійно відбуваються зміни, які майже не відстежуються університетською аудиторією.

Я вирішив змінити стан справ і максимально наблизити навчальний план напрямку «Кібербезпека» до потреб однієї з найбільших ІТ компаній у Львові Softserve. Розпочався діалог між представниками кафедри Управління Інформаційною Безпекою Львівського Державного Університету Безпеки Життєдіяльності і фахівцями з кібербезпеки компанії Softserve. Цей діалог тривав більше ніж півроку і як результат маємо новий навчальний план, що відповідає вимогам часу.

Спочатку варто з’ясувати що таке Кібербезпека. Цей напрямок пов’язаний із захистом цифрової інформації, операційних систем, комп’ютерних мереж, серверів, баз даних, державних і приватних установ від несанкціонованого втручання сторонніх осіб. Метою такого втручання може бути пошкодження програмного забезпечення, баз даних або перехоплення конфіденційної інформації з комерційною метою.

Фахівець з кібербезпеки - це не програміст в класичному розумінні цього слова. Тому в навчальному процесі залишилася лише одна мова програмування Python, яка найбільше пристосована до задач інформаційної безпеки.

Програмою передбачено постійне навчання викладацького складу кафедри на профільних курсах які організовує компанія Softserve. Також планується залучати працівників компанії до учбового процесу.

Передбачається участь студентів університету в реальних проектах компанії Softserve.

  • Наш випускник матиме навики розроблення охоронних систем для комп’ютерних мереж і електронних баз даних.
  • Зможе оцінювати ризики витоку інформації, яка становить державну або комерційну таємницю.
  • Буде здатний самостійно приймати рішення в умовах постійних змін програмного забезпечення в області інформаційної безпеки.

Ми поставили перед собою завдання подолати прірву, яка існує між професійною підготовкою випускників навчальних закладів і потребами роботодавців. В кінцевому результаті наші випускники не стоятимуть перед проблемою де шукати роботу, бо рівень їхньої підготовки буде відповідати вимогам ринку праці.

Планується, що всі студенти, які продовжуватимуть навчання на магістра, вже будуть працевлаштовані. Тільки такий підхід дає нам можливість обрати правильні вектори в підготовці майбутніх фахівців з кібербезпеки.

Наші інтереси: 

Перспективна професія. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Перспективний напрямок!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Перспективний напрямок!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

В кінці сьомого абзацу допустився помилки, правильно писати "навчального процесу".