Важливість: 
2
Що означає слово Homo

Латинське слово Homo перекладають як людина, але цей переклад потребує уточнення. Річ у тім, у людина-гомо буває різна: гомо сапієнс (розумна), гомо сімплекс (проста), гомо дуплекс (подвійна, рефлексуюча), гомо люденс (гравець), боголюдина (хрестос, будда, мамай). 

Підказку дає англійське слово Home, що означає "дім, оселя, місце проживання". Отже, гомо - це оселя людського духу, без уточнення, якого рівня цей дух і який результат його перебування в оболонці гомо. 

Відтак слово "гомо" можна використовувати у значенні людська оболонка.  Якщо гомо перебуває у стані гравця (гомо люденс), то це людина. Іншими словами, людина - це гомо, що усвідомлює себе втіленою духовною сутністю. Якщо нема такого усвідомлення, то гомо, строго кажучи, не є людиною, тобто гравцем.

Але як це розуміння правильно застосувати у практичному Сенсарі? Пропоную такі визначення:

Людина (буквально «гравець», Homo ludens) – втілена духовна сутність, яка усвідомлює свою духовну природу.

Гомо сапієнс – втілена духовна сутність, яка не усвідомлює своєї духовної природи.

Боголюдина - це людина, що усвідомлює себе втіленою божественною сутністю, тобто окрім духу, відчуває в собі божественне ядро. Синонімами слову боголюдина є син Божий (той, хто перебуває в повній єдності з Творцем Всесвіту), хрестос (постійно красивий-хороший), мамай (первинний, першолюдина), будда (пробуджений).

Оскільки метою аріянства є пробудження людини і перетворення її на надлюдину (будду), то, строго кажучи, аріянство є буддизмом в його первинному, неспотвореному сенсі. 

Наші інтереси: 

Голос = Логос, Людина = Гравець.

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка