Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Розведення сил на Донбасі показує світові, що росіяни не прагнуть миру, – Волкер

Важливість: 
3

Росіяни на Донбасі в багатьох місцях не відвели війська від лінії розмежування. Проте відведення Україною своїх військ не завдає державі реальної шкоди, при цьому демонструє світові, що росіяни не прагнуть миру. На практиці розведення військ на Донбасі перетворилося на одностороннє відведення українських військ

kurtvolker.jpg

Спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" сказав колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

"В деяких місцях росіяни "відповіли взаємністю" – у тій самій Станиці Луганській вони відвели війська, хоч це і забрало дуже багато часу. Але в інших місцях цього не сталося", – розповів американський дипломат.

При цьому він все одно вважає, що ініціативна позиція України у цьому питання є правильною.

"Такі дії (розведення сил) не завдають реальної шкоди Україні – лінія фронту не зміщується, у зонах відведення немає просування російських військ. Але водночас це демонструє світові, що росіяни не прагнуть миру, на відміну від українців, які готові діяти задля цього", – наголосив Волкер.

Він також заявив, що було б добре, якби розведення сил відбулося по всій лінії зіткнення.

"Але зараз дискутується лише кілька наступних точок, в яких Україна спробує відвести свої війська і подивитися, чи зробить Росія те саме. І якщо ні – то про наступні ділянки та тим більше про розведення по всій лінії не може йти мова. І до того ж це дасть змогу нагадувати, що саме Росія є тією стороною, яка не прагне миру", – пояснив Волкер.

Він додав, що тактично розведення є доволі розумною ідеєю.

24 канал зауважує, що на сьогодні розведення сил на Донбасі відбулося в районі Станиці Луганської, у районі Золотого та Петрівського. Тепер Україна пропонує розвести сили іготує 3 нові ділянки для розведення сил на Донбасі біля контрольного пункту в'їзду – виїзду Гнутове, залізничного мосту в Станиці Луганській та біля населеного пункту Новоселівка Друга, що неподалік від Авдіївки. 

Наші інтереси: 

Розуміти, що росіянам не можна вірити, що укладати з ними якісь угоди також безглуздо., бо вони їх не виконують.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: