Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Розум людини здатний змінювати рівень глюкози в крові

Світ:

Як показав експеримент, рівень глюкози в крові діабетиків змінювався в залежності не від реального, а від уявного часу (скільки хвилин, на думку обстежених, пройшло з початку дослідів).

Про відкриття повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляє УНІАН.

Автори нового дослідження вирішили перевірити, чи впливає "свідомість" на "тіло" при хронічній хворобі - у даному випадку діабеті другого типу.

46 добровольців приблизно одного віку (близько 50 років) були запрошені в лабораторію, де їх розділили на три групи. У всіх учасників досліду забрали пристрої, що показують час. Потім вони 90 хвилин грали в різні відеоігри, причому лабораторний годинник в одному випадку показував правильний час, в іншому - у два рази запізнювалися, у третьому - йшли в два рази швидше (тобто до кінця досвіду показували 45 і 180 хвилин відповідно).

Виявилося, що рівень глюкози в крові діабетиків більше залежить від "уявного" плину часу, ніж від об'єктивного терміну. Тобто, у тих, хто був упевнений, що пройшло 180 хвилин, глюкози було менше, ніж серед впевнених в тому, що вони грали всього 45 хвилин. Вчені впевнилися: інші фактори (рівень стресу, організація експерименту) практично не вплинули на результат.

 

Наші інтереси: 

Психологічні процеси можуть суттєво змінювати фізіологічні явища. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи