Роздуми про війну з московитами

Видавничий дім "Академперіодика" НАН України представляє науково-популярну авторську серію В.Д. Литвинова. До серії увійшли переклади латиномовних творів вітчизняних авторів XV—XVIІІ ст. і тематично підібрані вислови, жарти і цікавинки в оригіналі та перекладах. 

Юрій Немирич народився 1612 р. у магнатській родині, власників 12 містечок та 75 сіл у Київському воєводстві.

Вчився в аріанській академії в Ракові, потім у Лейденському та Базельському університетах, подорожував та студіював в Англії, Франції та Італії.

На чолі власного загону брав участь у війнах Польщі з Московією та Швецією (30-і рр.), з 1641 р. — підкоморій київський. Фундатор аріанської академії на Волині.

1643 р. придбав великі володіння на Лівобережжі. 1655 р. перейшов на бік шведського короля Карла X Густава і воював проти Польщі.

1657 р. Богдан Хмельницький призначив Юрія Немирича полковником. Був представником України в переговорах із Швецією, що закінчилися Корсунською угодою 1657 р., яка визнавала самостійность України.

Один із авторів Гадяцького трактату 1658 р. і автор «Маніфесту до європейських держав» 1658 р.

Став канцлером Великого князівства Руського, очолив українську делегацію на сейм для ратифікації Гадяцького пакту, брав участь у Конотопській битві 1659 р. Був убитий в 1659 році московськими агентами.

Автор політичного трактату «Роздуми про війну з московитами» (Париж, 1634), написав релігійну поему «Паноплія» (1653), автор аріанських молитов польською мовою. 
 

Гравець: 
Леонід Українець
 
Форум Підтримати сайт Довідка