Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Російська мова зникає з пострадянського простору – Financial Times

Світ:

Російська мова втратила за останні 20 років більше позицій, ніж будь-яка інша мова. Процес розпочався після розпаду СРСР і утворення на його теренах незалежних держав. Таким чином, країни відстоюють власний лінгвістичний суверенітет.

Про це повідомляє УП.Життя, посилаючись на Financial Times.

Згортання російської мови особливо помітне на фоні зусиль Володимира Путіна, який намагається відновити значення Росії як наддержави через вторгнення в Сирію та Україну.

Найшвидше російська мова зникає у Казахстані. У 1994 році 33,7% казахів казали, що розмовляють російською вдома. У 2016 році цей показник знизився до 20,7%.

Президент Назарбаєв навіть розпорядився перевести казахську абетку на латиницю, тому що  кирилиця з'явилась в країні у 1940 році "з політичних причин".

Кількість російськомовних в Литві знизилось з 40,5% до 29,8%, в Естонії – з 33,3% до 23,4%.

Такі ж тенденції – серед російськомовних українців: з 33,9% у 1994 році до 24,4% у 2016-му.

Число російськомовних зменшується також в Азербайджані, Литві, Туркменістані та Узбекистані.

В Грузії російською розмовляють лише 1,1% населення проти 6,4% 22 роки тому.

Екс-президент країни Міхеіл Саакашвілі (був при владі у 2008-2013 роках) анонсував план заміни російської мови на англійську.

"Раніше ці країни були в полоні радянської влади, і коли вони вирвались на волю, то захотіли скинути всі атрибути полону, включаючи мову", - каже Кріс Уіфер, старший партнер консалтингової компанії Macro-Advisory, яка спеціалізується на колишніх радянських республікхах. 

Він відзначає, що деякі країни відвернулись від Росії, щоб створити нові союзи з Заходом та Азією і привернути іноземні інвестиції.

Єдиною пострадянською країною, де російська мова процвітає, є Білорусь.

У 1994 році менше половини населення вважало російську мову своєю основною. У 2016 році таких людей – уже 71%. Експерти вважають, що причина цього – цілеспрямована політика президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Наші інтереси: 

Мова - це ознака державності. Держава, в якій мова називається так само, як і держава, має більше шансів на безпеку.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...