Важливість: 
4

Спецтема:

Категорія:

Російська мова – це той кит, на якому тримається вся російська агресія

Бо за уявленням пересічного росіянина, кожен українець, який розмовляє російською мовою, теж "русскій". А отже – свій. Звичайно, при цьому допускається, що серед тих "своїх" є й заблукалі вівці, які піддалися укропівській агітації, але на них ніхто зважати не буде, бо є висока мета – повернути Росії усі її землі. 

160822mova.jpg

Українська мова - наша незалежність
Українська мова - наша незалежність

Про це у своєму блозі на ТСН.ua пише український письменник Юрій Винничук.

Для тих, хто вважає, що російськомовність українців нічим нам не загрожує, наведу одну цитату зі статті російського політолога Олега Іванова. Він вважає, що кидати напризволяще "ДНР" і "ЛНР" жодним чином не варто, бо ці "республики представляются не столько "лишними ртами", сколько своего рода плацдармом для расширения "русского мира" дальше".

Він має на увазі в першу чергу Запоріжжя, Харківську, Одеську і Дніпропетровську області. Для більшості мешканців Росія очевидно ближче, чим Польща чи якась східно-європейська країна, вважає він. Бо тут мова спілкування – російська і історико-культурні зв'язки не відкидаються".

Ось вона ключова фраза: "мова спілкування – російська". Це той кит, на якому й тримається уся російська агресія. Бо за уявленням пересічного росіянина, кожен українець, який розмовляє російською мовою, теж "русскій". А отже – свій.

Звичайно, при цьому допускається, що серед тих "своїх" є й заблукалі вівці, які піддалися укропівській агітації, але на них ніхто зважати не буде, бо є висока мета – повернути Росії усі її землі.

Тому не має значення, чи зміниться щось після Путіна. Переважна більшість росіян ще довго не позбудеться імперського мислення. А отже, високий рейтинг довіри забезпечений буде лише для політиків саме з імперським мисленням. І, як бачимо, імперське мислення присутнє навіть у риториці так званої російської опозиції. Здебільшого, кишенькової.

На жаль, наша влада на проблему русифікації, яка з новою силою затопила Україну, особливо у дитячих садках, школах і вищих навчальних закладах, дивиться крізь пальці. На розпачливі волання батьків русифіковані чиновники Міністерства освіти відповідають безглуздими відписками. А тим часом метастази "русского міра" усе ширяться і розростаються.

Єдиний вихід – повернутися до того стану, який був запроваджений у 1920-тих роках за періоду українізації. Життєво необхідний закон про українську мову. Такий самий, який діє в інших країнах. Нічого не треба вигадувати. Закон Ківалова-Калєснічєнка, на жаль, і досі не ліквідований, хоча в Росії свято переконані, що російська мова у нас заборонена.

Отак і живемо за законами російських агентів. Агенти повтікали, а їхні закони ще діють. Це унікальний парадокс.

Наші інтереси: 

Мова спілкування має значення. 

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка