Зображення користувача Микола Погорілець.
Микола Погорілець
  • Відвідувань: 17
  • Переглядів: 19

Револьвер Флобера: правильний засіб оволодіння вогнепальною зброєю

Категорія:

Револьвер під патрон Флобера можна назвати засобом для розважальної і (рідше) для спортивної стрільби. За калібром і енергією кулі вони стоять в одному ряду із пневматичними пістолетами та рушницями, маючи діаметр кульки всього 4 мм вагу 0,5 грама, а її швидкість – 160-180, рідше 200 м/сек.

220203revolverflobera.png

Рефольвер Флобера Safari РФ 461 М – наша улюблена модель
Рефольвер Флобера Safari РФ 461 М – наша улюблена модель

Основною відмінністю від пневматики у револьверах під патрон Флобера є використання майже справжнього, хоча й дуже маленького вогнепального патрончика. А це означає досить голосний постріл, швидка перезарядка по-справжньому, необхідність справжньої чистки та змащення зброї, а ще – суворий вигляд справжнього, бойового інструмента.

Зовнішня схожість та вогнепальність спокушає недосвідчених обивателів сподіватися, що револьвер під патрон Флобера (називатиму скорочено – РФ) може стати засобом самозахисту.

Хоча деякі продавці пневматики і РФ активно просувають свої товари саме для самозахисту, досвідчені користувачі і експерти точно знають, що РФ засобом самозахисту бути не може через свою нікчемну зупиняючу здатність.

Звісно, РФ, пневматикою, як і рогаткою, чи гвіздком, можна знівечити, а іноді і вбити людину, але зупинити нападника за допомогою РФ практично неможливо. Невелика енергія кулі не здатна на ушкодження через верхній одяг.

В найгіршому випадку нападник під адреналіном швидше за все не помітить дірку від кулі у власному тілі і тихо віддасть Богу душу вже після того, як розібрався із бідолахою самозахисником.

На додачу, вартість одного патрона для РФ наразі становить 1,5-3,5 гривні.

Яка ж тоді користь від такого револьвера?

З власного досвіду використання револьвера під патрон Флобера, бойових пістолетів та рушниць (звичайно ж тільки в тирі), я переконаний, що РФ є правильним способом розпочати своє знайомство з вогнепальною зброєю.

Причому таке знайомство повинно проходити під проводом досвідчених користувачів. Я вважаю, що ті, хто хоче відповідально та безпечно поводитись зі зброєю мають пройти декілька тренувань та змагань, які організовуються, наприклад, револьверним клубом. Це дає новачку такі можливості:

• Навички безпеки поводження зі зброєю: жорсткі правила змагань і особистий приклад і настанови досвідчених одноклубників формують цю першу і надзвичайно важливу навичку.

• Групова робота на стрільбищі.

• Робота в умовах, наближених до реальних: стрільба на ходу, з незручних положень, перенос вогню, уважність, планування оптимального маршруту, швидкісна перезарядка, і т.п.

• Доступ до матеріалів для самостійного тренування стрільби з РФ, консультації і, найголовніше – приклади влучних стрільців.

Навички по стрільбі, які дає тренування з РФ і які потім придатні для бойової зброї

1. Прийняття положення для стрільби. Свого часу я грішив на неточний револьвер і неякісні патрони, бо результати стрільби були посередніми. Але коли я побачив, як стріляє досвідчений одноклубник з мого ж револьвера (клав всі вісім куль в коло 2-3 см з семи метрів), я з новою увагою підійшов до прийняття положення для стрільби та відпрацювання хвату.

Для мене ці два елементи є найважливішими для забезпечення точного пострілу. До речі, на одному зі змагань револьверного клубу я виграв вправу тільки тому, що стріляв з коліна (більш стійка позиція), а мій суперник – з положення стоячи. Я мав перевагу попри те, що мій суперник загалом стріляє краще за мене.

2. Утримання зброї (хват). Револьверний і пістолетний хват дещо відрізняються один від одного, але перевчитися дуже легко. Наприклад, зараз я використовую пістолетний хват для револьвера і маю добрі результати. Новачкам дуже важко повірити, що така начебто дрібниця, як утримання револьвера визначально впливає на результат стрільби.

Пневматичні пістолети не мають віддачі і мають легенький спуск, тому роль хвату там не така визначальна. Револьвер має особливості: спуск досить тугий і це диктує підвищені вимоги до хвату. Бойовий пістолет взагалі має сильну віддачу і там хват є також чи не найважливішим елементом стрільби.

3. Прицілювання. Після роботи з револьвером я зовсім не мав проблем з прицілюванням з бойового пістолета.

4. Перенос вогню. Навички переносу вогню є однаковими для РФ і для бойового пістолета.

Елементи стрільби з бойового пістолета, які не можна відпрацювати з РФ

1. Винос зброї з кобури в положення прицілювання. Ця дія відрізняється для пістолета і револьвера. В пістолета потрібно дослати патрон в патронник. В револьвері все значно простіше. На мою думку, а також на думку моїх знайомих військових офіцерів, револьвер є значно зручнішим в умовах швидкого неочікуваного контакту.

Серйозним недоліком револьвера є мала кількість патронів в барабані. Якщо ж патрон вже в патроннику, то пістолет має серйозну перевагу. Саме навичка досилання патрону в патронник є для мене, зокрема, основною проблемою в стрільбі з пістолета.

2. Обробка спуску. Револьверний спуск відрізняється від пістолетного. Гарні навички револьверного спуску переважають по якості гарні навички пістолетного спуску.

Хоча бойовий пістолет має особливість: його віддача й гучність настільки сильніші від РФ, що потрібно вже боротися з типовою помилкою очікування пострілу. Тому, навіть якщо Ви добре освоїли спуск на РФ, вірогідно, що муситимете добре потренуватися, щоб уникнути зривів спуску, спричинених очікуванням пострілу.

3. Деякі елементи правил безпеки. Незважаючи на те, що спільнота стрільців з РФ сумлінно дбає про безпеку на тренуваннях та змаганнях, в тирі з бойовими пістолетами Ви побачите значно суворіші порядки з безпеки: там де для РФ Ви отримаєте зауваження, а можливо Ваші некоректні рухи з РФ пройдуть непоміченими (особливо на лісовому полігоні), інструктор по бойовій зброї просто не дасть Вам розслаблено поводитися зі зброєю.

Особисто для мене легенький спуск пістолета спочатку був причиною напруження, бо там, де Ви можете безкарно дозволити собі погладити спусковий гачок револьвера, пістолет зробить постріл.

Висновки:

Розпочинаючи тренування зі справжньою бойовою зброєю, я починав вже далеко не з нуля і мусив напрацьовувати лише частину навичок, маючи револьверний досвід.

Цікаво, що після тренувань з бойовим пістолетом, точність моєї стрільби з револьвера покращилася завдяки переосмисленому і більш жорсткому хватові, а також додатковим фізичним вправам, необхідність яких стала аж надто очевидною за результатами роботи в бойовому тирі.

Я вважаю, що РФ допоміг мені виграти стрілецький турнір для новачків, який проводили тир Сафарі разом з Асоціацією власників зброї.

Якщо переходити на цифри, то робота з РФ зекономила мені щонайменше 50% грошей, витрачених на тренування з бойовим пістолетом, а це – задоволення не на кожен день: вартість пострілу з пістолета 8–10 грн.

З точки зору розуміння принципів володіння та застосування зброї, перехід від іграшкового РФ до справжнього бойового пістолета наповнює змістом правила безпеки, поняття захисту, обмежень у зберіганні і застосуванні зброї, але на початку саме ці правила і поняття закладаються спільнотою власників РФ.

Тож я вбачаю в РФ не тільки розважальну, але й серйозну освітню і тренувальну роль, звичайно ж в тісному контакті з досвідченими стрільцями.

Що таке револьвер Флобера? Як за ним доглядати? Як тренуватися? 


В тему:

Наші інтереси: 

Підвищуємо культуру вогнепальної зброї. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Гарна змістовна стаття. Конкретно і доступно. Вже інформація стане у пригоді...

Si vis pacem, para bellum

Коментарі

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Гарна змістовна стаття. Конкретно і доступно. Вже інформація стане у пригоді...

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Допоможіть придбати зброю! Гарну, добру, надійну!

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Вам спочатку треба познайомитися з місцевим законодавством щодо зброї і відвідати місцеві магазини зброї. Щось порадять.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Вже цікавився! В Португалії не можна мати зброї. Хіба, що мисливську і бути членом мисливського клубу, відповідно. В Україні мушу стати держслужбовцем і бути пристутнім особисто.

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

Не тільки держслужбовці. Там ще визначені інші категорії і вимоги.

Хай Буде!

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Корисна стаття, автору подяка!

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

Дійсно, РФ може стати «першим кроком» для знайомства з вогнепальною зброєю. !Для тих, хто вже отримав цей досвід, і, має бажання вдосконалюватися в цьому напрямку, краще використовувати іншу зброю!

Хай Буде!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Так станьте членом мисливського клубу і купляйте пушку. Але тоді треба тренуватися.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

«Мир – це той короткий момент, коли всі перезаряджаються» (Томас Джефферсон).

Все, що робиться з власної волі, – добро!