Припинення торгівельних стосунків більше позначиться саме на економіці РФ, а не України, – експерт
Припинення торгівельних стосунків більше позначиться саме на економіці РФ, а не України, – експерт
Таку думку висловив політичний оглядач та економічний експерт ГО «Експерт-група» Андріан Фітьо у прямому ефірі аналітично-інформаційного тижневика «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).
«Важливий момент: із 28 мільярдів від Росії 14 млрд – це енергоносії, – зауважив Андріан Фітьо. – Якщо їх відкинути, то виходить, що Україна удвічі більше постачає в Росію технологічної продукції. РФ продає нам продукцію первинного переділу та сировину. Ми ж – другого і третього переділу. Тобто товар, без якого росіянам важко обходитися, який позначається на функціонуванні російської економіки».
За словами експерта, Україна зможе знайти замінники російським товарам. Єдина проблема – енергоносії.
«Усе-таки реверс, котрий ортримуємо з Європи, – це російський газ. Енергетичний баланс Європи такий: 32% – РФ, 30% – власний видобуток, решта – Нігерія, Катар, Кувейт, Алжир. До речі, чому ЄС так не поспішає із санкціями щодо Росії? Путін зв’язав руки Єворопі саме енергетичним питанням».
Також Андріян Фітьо прокоментував вагомість секторальних санкцій, котрі оголосили США щодо Росії.
«Це суттєвий важель впливу на Росію, – переконаний економіст. – Ми знаємо, що крупні російські корпорації вже мають великі проблеми із фінансовими надходженнями. На межі банкрутства опинилася велика гірчнино-виробнича компанія «Мечел». На черзі – інші. Секторальні санкції позбавали підприємства можливості брати кредити».