Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Проїзд у громадському транспорті за 20 грн: перевізники Києва скаржаться на збитки

Київський метрополітен і "Київпастранс" зазнали збитків через так званий карантин. Крім того, тарифи не змінюються з 2018 року, а ціни постійно ростуть. На сьогодні метро отримує з одного пасажира дохід у розмірі 6,38 копійки, а проїзд пільговиків ніхто не компенсує.  

21051302.jpg

Фото: Київпастранс

Столичні перевізники звернулися до Київської міської ради та мера Віталія Кличка з пропозицією збільшити тарифи на проїзд, повідомила прес-служба "Київського метрополітену" у Facebook

Керівництво метро та "Київпастрансу" поскаржилися на брак фінансування громадського транспорту в столиці. Якщо проблему з фінансуванням не вирішити прямо зараз, перевізникам не вистачить грошей на оплату послуг постачальників, зокрема, за електроенергію, а також на зарплати співробітникам.

Колектив метрополітену написав у зверненні, що у 2020 році поїзди перевезли майже вдвічі менше пасажирів, ніж у 2019. Зрештою підприємство завершило минулий рік зі збитками розміром 3,421 мільярда гривень. Крім того, днями адмінперсонал вирішили перевести на 4-денний робочий тиждень зі скороченням зарплат.

У документі "Київський метрополітен" запропонував депутатам міськради два виходи із ситуації, які дозволять регулярно перевозити пасажирів і виплачувати зарплати співробітникам: допомога з бюджету в розмірі не менше 1,5 мільярди гривень або підвищення тарифів.

"Згідно з розрахунками на 2021 рік, планова економічно обґрунтована собівартість перевезення 1 пасажира становить 20,04 гривень, а економічно-обґрунтований тариф на 2021 рік становить 21,05 гривня", — підкреслюється в документі.

Представники "Київпастранс" стверджують, що через карантинні обмеження їхній дохід скоротився на 39%. Водночас тарифи на електроенергію зросли в 1,2 раза, а мінімальна зарплата — в 1,75 раза.

Згідно з розрахунками, у 2021 році тариф на перевезення одного пасажира авто- й електротранспортом має становити 25,18 гривні, а електричкою — 78,90 гривні.

"Наявні тарифи у 8 гривень вичерпали себе і створюють колосальні борги для підприємства", — повідомила у зверненні глава об'єднаного профкому Лариса Мельник.

Наші інтереси: 

Розуміти, до чого призвела безтолкова політика Київської влади, коли цілий місяць цього року київський громадський транспорт ходив майже порожнім. Крім того, потрібно розуміти, що з пільговиками треба щось робити: не можуть київські тролейбуси возити одних тільки пенсіонерів (коли з усього салону сплачують за проїзд п'ята, а то й менша частина пасажирів). Хай би платили половину вартості проїзду, як у Польщі. І не потрібно мені говорити, що у пенсіонерів мало грошей! Хай тоді менше їздять або ходять пішки. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Стратегія заснування нового світу та вічне життя – розшифрована Нагірна проповідь

Для творення нового світу Ісус Хрестос пропонує стратегію, в якій тісно пов’язані перетворення на універсальну людину («лебедя»), здобуття біологічного безсмертя, заснування варнової системи та...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Клоуни догосподарювалися. Як казав один філософ (приблизно), лівацькі експерименти закінчуються тоді, коли закінчуються гроші в бюджеті. Заборона проїзду в громадському транспорті під час ковід-локдаунів – це вершина ідіотизму. До речі, ідіотизм не звільняє від відповідальності.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Дивна логіка. Якщо держава не платить компенсацію за пільговиків, то її мають включити до плати непільговиків?

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Клоуни догосподарювалися. Як казав один філософ (приблизно), лівацькі експерименти закінчуються тоді, коли закінчуються гроші в бюджеті. Заборона проїзду в громадському транспорті під час ковід-локдаунів – це вершина ідіотизму. До речі, ідіотизм не звільняє від відповідальності.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Тариф у 20 гривень закінчиться тим самим, що і попереднє підвищення вчетверо до 8 гривень. Згадайте, хіба щось кардинально змінилося? Тролейбуси як були брудні - так і залишилися. Інше - так само. Ну добре, ввели технології розрахунку за проїзд, але кондуктори так само їздять, хоча мова була про економію. Філософія "хлібних місць" себе давно вичерпала, як і економіка дешевої робочої сили (для суспільства, звісно). І справа, мабуть, не в бюджеті, для лівацьких екпериментів бюджет не перешкода, придумають ще якісь податки. Наші керівники вміють маніпулювати натовпом, хоча і не дуже добре, комуняки були вправнішими. Про управління процесами в цілісній системі вони взагалі не тямлять. Спитайте будь кого: яка освіта має бути у управлінців? Відчуваю відповідь більшості: юридична і економічна. А де математика? Адже вона описує процеси. А теорія автоматичного управління? А складні і велики системи? Едина теорія для наших керівників - "теорія фінансових схем" і "теорія відкатів".

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Вся ця ситуація ніби штовхає людей до переходу на інші, більш ефективні та дешеві види транспорту...Цікаво, як локдауни та карантини вплинули на популярність електровелосипедів?

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Сам придивляюся до альтернативи, зокрема до гіроскутерів і електросамокатів, адже вони менших габаритів порівніно з велосипедами.

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Міський транспорт в сучасному вигляді може зникнути, якщо продовжиться така політика.

Зображення користувача Сірко Крутивус.
0
Ще не підтримано

Але він більш ефективний, ніж приватний.