Постановка досліду "Яблуня і ЖС"

Відповідь на запит пана Василя Глода від 11 Січень, 2015 - 20:34 стосовно постановки досліду з яблунею, який для зручності сприйняття продублюю нижче.

Запит

Пане Володимире, маю до Вас питання, як до фахівця. Минулого року я хотів дослідити вплив читання Живого Слова на урожайність яблук. У нас яблука родяться через рік. Минулого року умови для дослідження були підходящі, бо урожай яблук мав бути дуже скромним, або взагалі ніяким. Я розумів, що для яблуні мусить бути щось сильніше, ніж прочитати 9 разів через енергосоти слово "яблуня". Для такого випадку придумав спеціальну матрицю.
1 етап освячення простору, використовуються цифрони, звукони, інформосоти і енергосоти.
2 етап прочитуються через енергосоти наступні слова, які об"єднуються Джерелом Розгортання.
"Плоди яблуні зароджуються цвітуть запилюються виростають дозрівають". 
3 етап Вогняне полотно Підйом, Вогняне Полотно Творення і Вогняне Полотно Світлова Допомога".
4 етап прочитується через енергосоти, об"єднуючи слова Джерелом Єднання.
"Єднання Творцем Всесвіту".
Я прочитав цю матрицю десь за два тижні, як появилися бруньки, можливо це запізно? 
Весною яблуня зацвіла, але не дуже рясно. У другій половині травня у нас випав сильний град і знищив увесь цвіт. Експеримент невдався. Експеримент можна буде повторити через рік, бо цього року урожай яблук буде нормальним. В зв'язку з цим я хотів би отримати від вас поради з цього приводу.

Василь Глод, учасник проекту "Дослідницька лабораторія ТГ"

Відповідь

Шановний пане Василю, РаДію разом з Вами в устремлінні дослідити проблему, а саме підвищенні врожайності яблуні!!!

Консультування моє стосуватиметься більше яблуні )). Стосовно практики "Живого Слова", бачу, у Вас практики набагато більше - тут саме Ви можете доповнити нашу "Дослідницьку лабораторію ТГ".

Як на мене, Ви правильно зрозуміли суть проблеми. Підбір етапів матриці Вами зроблений з гарною логічною побудовою. Вимогу-прохання у 2-му етапі відчули/сформулювали також добре - "Плоди яблуні зароджуються цвітуть запилюються виростають дозрівають".

Майже в такому порядку і відбуваються природні процеси формування врожаю яблуні.

А якщо точніше, то з початком вегетації рослина проходить різні фенологічні фази (фенофази). Спочатку відбувається розпускання бруньок, потім цвітіння (яке відбувається у наступні фази: розкривання брунькових лусочок, фаза "зеленого конуса", поява суцвіття, висунення бутонів, виокремлення бутонів, поява віночка квітки, розкривання віночка, цвітіння), потім слідує фенофаза розпускання вегетативних бруньок і ріст пагонів, далі формування бруньок, зав'язування й розвиток плодів, опадання зав'язі (у три етапи), дозрівання насіння в плодах (що сигналізує про можливий початок збору плодів), диференціація генеративних (плодових) бруньок. 

Тут, слід врахувати, що початок диференціації плодових бруньок багаторічних деревних плодових рослин (яблуня) відбувається задовго до початку плодоношення поточного року. А саме, кісточкові - з третьої декади червня – першої половині липня минулого року, зерняткові - з кінця липня. І триває аж до початку розпускання бруньок наступного року.

Пане Василю, з урахуванням фізіології плодоношення яблуні, 2-й етап Вами складеної матриці, можна було б сформулювати у наступній логічній послідовності:

"Яблуня інтенсивно (рясно) цвіте
квіти запилюються
зав'язь запліднюється і розвивається
плоди наливаються і дозрівають".

Прочитувати ж відповідно адаптовані матриці, думаю, варто було б також кілька разів за рік, що в свою чергу дає нам кілька варіантів досліду. 

Наприклад: 

  1. Після цвітіння перед диференціацією генеративних бруньок (з метою формування врожаю наступного року): (місце для слів 2 етапу ЖС);
  2. Після збору врожаю (з метою покращення зберігання плодів і підготовки дерев до стану спокою): (місце для слів 2 етапу ЖС);
  3. Під час глибокого спокою (з метою захисту від зимових морозів): (місце для слів 2 етапу ЖС)
  4. Під час вимушеного спокою (захист від шкідливих перепадів температур взимку): (місце для слів 2 етапу ЖС)
  5. Під час цвітіння (захист від заморозків і активізація цвітіння): "Яблуня  інтенсивно (рясно) цвіте квіти запилюються зав'язь запліднюється і розвивається плоди наливаються і дозрівають".

Пане Василю, пропоную Вам створити відповідні матриці для відповідних етапів формування, розвитку та закріплення врожайності яблуні. 

Тепер увага!
Для чистоти експерименту слід було б прочитувати відповідні матриці з наявністю контролю - одне з дерев яблуні обов'язково має "не чути" жодної з матриць! 
Друге дерево - має "чути" матрицю лише першого варіанту (1- після цвітіння перед диференціацією генеративних бруньок). Третє дерево - "чути" матрицю лише другого варіанту (2- після збору врожаю). Відповідно, четверте дерево має "чути" матрицю лише третього, п'яте - четвертого, шосте - п'ятого варіантів, а сьоме - усіх п'яти варіантів. 
Надалі, коли отримаємо перші результати, дослід можна деталізувати ще більше - передбачивши різні поєднання/комбінацій варіантів.

В ідеалі(!) слід було б передбачити для кожного з варіантів хоча б по три дерева з метою забезпечення аналітичної повторності для послідуючої статистичної обробки результатів дослідження ;). Тобто, для наведеної схеми досліду треба мати 21 дерево яблуні одного віку і ступеня розвитку, одного сорто-підщепного комбінування, на ділянці з одним типом ґрунту, однією системою догляду, тощо.

Запитуйте ще! ))

Гравець: 
Володимир Майборода
 
Форум Підтримати сайт Довідка