Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Порошенко: скасування націоналізації «Приватбанку» загрожує дефолтом

Наступними рішенням може бути скасування люстрації та електронного декларування для державних службовців – однієї з вимог міжнародних партнерів України. В разі реваншу повернення в сферу впливу Росії буде поступовим і непомітним, проте «впевненим».

Повернення «Приватбанку» Ігорю Коломойському загрожує мільйонам клієнтів втратою коштів, заявив у зверненні Президент України і кандидат на другий президентський термін Петро Порошенко. Таким чином він прокоментував рішення Окружного адміністративного суду Києва визнати незаконною націоналізацію «Приватбанку» 2016 року, пише Радіо Свобода.

Це рішення Порошенко назвав ознакою реваншу.

«У програмі мого опонента (Володимира Зеленського – ред.) немає жодного слова про Європейський союз. Тож мене не дивує, що за нього агітує Москва – від Жириновського та Зюганова до нашої еміграції на чолі з (колишнім прем’єр-міністром Миколою – ред.) Азаровим, яка вже спакувала валізи для повернення в Україну. Як і група олігархів-втікачів. І план одного з них у разі перемоги Зеленського – повернути собі «Приватбанк». Як бачите, їм не терпиться, вони вже зараз почали реалізацію цього задуму. Подібна авантюра загрожує втратою грошей десяткам мільйонів клієнтів, а країні в цілому – дефолтом та новою економічною кризою. Тому уряд і Національний банк правильно роблять, що оскаржують це рішення», – сказав Президент.

Він припустив, що наступними рішенням може бути скасування люстрації та електронного декларування для державних службовців – однієї з вимог міжнародних партнерів України. Порошенко застеріг: в разі реваншу повернення в сферу впливу Росії буде поступовим і непомітним, проте «впевненим».

Втім, голова держави визнав також, що у виборців можуть бути претензії до нього за підсумками п’ятирічного президентства.

«Я знаю, як важко кожному з вас пробачити мені мої помилки і повірити мені ще раз. Це моя провина, так, я не ідеальний. Але я впевнений, що ми не маємо права перекреслити всі досягнення і відмовитися від європейського майбутнього. Щоб завершити розпочате і не змарнувати вже зроблене, я прошу вашої підтримки 21 квітня. І прийму будь-яке ваше рішення, адже воля народу – понад усе. Втім, коли ви прийдете на дільниці, не думайте про Зеленського, і про Порошенка теж не думайте. Думайте про Україну, як її зберегти. Так само, як у 2014 році ви зупинили Новоросію, тепер, прошу не допустіть перетворення України на Малоросію», – підсумував Порошенко.

18 квітня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію «Приватбанку».

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку і акціонерів «Приватбанку», найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

Як заявили в НБУ, до націоналізації «Приватбанку» завдали збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів.

У травні 2017-го журналісти програми «Схеми» показали, що напередодні націоналізації «Приватбанк» оформив 110 мільярдів гривень кредитів на понад 30 фірм, більшість із яких мають ознаки фіктивності. Такого висновку автори дійшли, отримавши доступ і проаналізувавши аудиторський звіт про фінансово-господарську діяльність банку, складений аудиторською фірмою Ernst&Young.

Наші інтереси: 

Не допустити повернення в сферу впливу Росії. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Стратегія заснування нового світу та вічне життя – розшифрована Нагірна проповідь

Для творення нового світу Ісус Хрестос пропонує стратегію, в якій тісно пов’язані перетворення на універсальну людину («лебедя»), здобуття біологічного безсмертя, заснування варнової системи та...

Останні записи