Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Польські газети про переможця президентських виборів в Україні

«Комік переміг бізнесмена» - повідомляють на перших шпальтах польські видання, і на цих же перших шпальтах питають: «Слуга народу чи олігархів», «Яким шляхом піде Київ?».

zelya.jpeg

Фото: EPA/UPG

Огляд Польської преси пропонує Польське радіо.

«Володимир Зеленський переміг у 23 з 24 областей України і в результаті здобув утричі більше голосів, ніж чинний президент Петро Порошенко, - пише «Rzeczpospolita».

«На думку соціологині Ірини Бекешкіної, за Зеленського голосували виборці, котрі підтримують членство України в НАТО – з одного боку, а з другого – електорат, котрий хоче, щоби Україна вступила у військовий союз з Росією», - пише «Gazeta Wyborcza». Єдине, що об’єднує людей, котрі, вибрали Зеленського, – це спротив проти чинної влади.

«Багато людей голосувало не за Заленсьвого, а проти Порошенка», - каже директорка фонду «Демократичні ініціативи».

«Переможець досі не оприлюднив прізвищ людей, які займуть найважливіші в країні посади, майбутній президент не пояснив теж деталей економічної програми чи закордонної політики», - продовжує «Rzeczpospolita».

«Від Зеленського сподіваюся слабкого президентства, але не без особистого шарму», - говорить газеті директор Осередку Східноєвропейських досліджень Адам Ебергардт.

На думку експерта, проблемою Зеленського є не тільки брак політичного досвіду, але й «риси характеру, які можуть ускладнювати йому працю». - «Зеленсьский – це тип нарциса, якому потрібно, щоб його любили і ним захоплювалися».

Ебергардт вважає, що Зеленський уникатиме непопулярних реформ, не прийматиме рішень, які можуть зменшити суспільну підтримку. На додаток, невідомо, як і чи зуміє Володимир Зеленський запанувати над своїм оточенням.

«Dziennik. Gazeta Prawna», натомість, питає прямо – чиїм слугою буде Володимир Зеленський – народу чи олігархів?

«Відомий український комік, актор і танцюрист ішов до влади як нове обличчя з-поза естаблішменту, як людина, котра хоче змінити старі правила гри. Насправді Зеленський може стати новим обличчям в політиці, яке "брендуватиме" старі олігархічні "розклади"» - читаємо на шпальтах видання.

«Покровителем нового Президента України є мільярдер з Дніпра Ігор Коломойський».

Сьогодні Коломойський покровительствує партії Слуга народу, яку вдало переніс з віртуальної дійсності до реальної політики.

Коломоський, коли виконував функцію губернатора Дніпропетровської області, жорстоко розправлявся (за допомогою фінансованих ним добровольчих батальйонів «Дніпро» і «Дніпро-1») з проявами сепаратизму. Але «після попередньої стабілізації ситуації в Україні, Коломойський вплутався у конфлікт з Петром Порошенком». Ну а потім з’явився проект «Слуга народу».

«Сьогодні Коломойський роздає карти в українській політиці. І – попри те, що говорив і обіцяв перед виборами Володимир Зеленський, політика в Україні не буде ані на грам менш олігархізованою, ніж за Петра Порошенка», - вважає газета.

«У перегонах за Україну ми повинні випередити Москву», - заявляє на шпальтах видання «Gazeta Polska. Codziennie» колишній міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

«Ми повинні подбати про те, щоби перший закордонний візит новообраного президента України відбувся до Варшави, а не до Москви», - вважає політик. Крім цього, на думку Ващиковського, Європейський Союз повинен взяти приклад з Польського президента і запросити його до Брюсселя.

«Ми будемо свідками перетягування каната між Заходом та Росією. Володимир Зеленський – це чистий аркуш паперу, який варто заповнити євроінтеграційними пропозиціями для Києва. Якщо ми цього не зробимо, то арукш, без сумніву, заповнить своїми пропозиціями Москва», - застерігає політик.

Наші інтереси: 

Реакція польських газет цікава, але очевидна. Видно, що Польща продовжує піжтримувати Україну в Європі.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи