Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Податкові офшори змусять відкрити інформацію про корумпованих магнатів та олігархів

Категорія:

Податкові офшори, включно з Каймановими Островами, чинять опір спробам розкрити інформацію про особи, які користають з розташування їхніх активів в таких юрисдикціях. Корумпованих московських олігархів, які ховають брудні гроші на заморських територіях Великої Британії, буде викрито згідно з новими законами, які внесуть наступного тижня до парламенту аби надавити на Терезу Мей. 

Податкові офшори, такі як Британські Вірґінські Острови та Кайманові Острови, досі опираються вимогам керівництва Великої Британії та спробам розкрити інформацію про осіб, які використовують розташування їхніх активів в таких юрисдикціях. 

Учасники кампанії стверджують, що ця секретність дає змогу відмивати кошти, що у свою чергу сприяє злочинності, корупції та шантажу, серед інших і Московії теж. 

Прем’єр-міністр пообіцяла жорсткі заходи проти посіпак президента Путіна після отруєння колишнього московського шпигуна, Сергія Скрипаля, та його доньки у містечку Солзбері минулого місяця.

Наступного тижня коаліція частини консерваторів, лейбористів, «шотландців» та інших опозиційних партій змусять пані Мей втілити її риторику у дії, коли у Палаті громад обговорюватимуть нове санкційне законодавство. Напередодні, Ендрю Мітчелл (Andrew Mitchell), колишній секретар з міжнародного розвитку, який очолює невдоволених політикою Мей консерваторів, сказав, що він має впевнену підтримку 19 торі, чого досить аби перемогти лінію уряду. 

Закликаючи уряд піти назустріч, пан Мітчелл сказав: “Пані Мей досі вела за собою весь світ у протидії московським викликам міжнародному праву. Але якщо вона хоче дотриматись своїх обіцянок, вона має зробити так, аби брудні гроші, які спричиняють ще гірші злочини, не ховалися під британским прапором будь-де у світі”

Серед депутатів, які підтримають цю ініціативу, є такі поважні особи як Tom Tugendhat, Nicky Morgan, Sarah Wollaston, Ken Clarke, Nick Herbert, Nick Boles. 

Міністри уряду сподівалися позбутись клопотів, погодившись на вимоги “поправки Маґнітского”, коли Велика Британія пішла би слідом за США та Канадою у покаранні винних у порушенні прав людини шляхом заборони на отримання віз. У рамках міжпартійної угоди зі здійснення реформ, міністри взяли на себе зобов'язання перевірити, як насправді застосовуються санкції. 

Однак, МЗС країни опиралося спробам посилити тиск та завершити реформи податкових офшорів, розпочаті ще Девідом Кемероном у 2013 році. Британія запровадила публічний реєстр кінцевих власників, який оприлюднює власника активів заплутаної мережі підставних компаній, але пан Кемерон не спромігся заставити британські заморські території виконати ці вимоги. 

Британський уряд наполягає на тому, що він не може заставити виконати свою волю місцеві, обрані громадами, уряди таких територій, та критики наголошують, що такі випадки вже були, наприклад коли було всюди скасовано смертну кару. 

Поправку, яка вимагає від уряду змусити британські заморські території та членів Співдружності запровадити реформу прозорості до кінця 2020 року, подала депутат-лейборист пані Марґарет Годж (Margaret Hodge), і її активно підтримує керівництво партії. Гелен Ґудман (HelenGoodman), учасник команди лейбористів з міжнародних питань, повідомила, що забезпечення публічності реєстру кінцевих власників є головним пріоритетом. 

Очікується, що депутати парламенту проголосують закон про санкції та протидію відмиванню коштів у віторок, 1 травня 2018. 

ВЛАСНИКИ КОМПАНІЙ, РОЗТАШОВАНИХ НА БРИТАНСЬКИХ ЗАМОРСЬКИХ ТЕРИТОРІЯХ 
Олег Дерипаска. Він скористався компанію на Британських Вірґінських Островах аби купити будинок у Лондоні за £45 мільйонів. 

Генадій Тімченко. Цей гендляр нафтою та газом і друг президента Путіна користає з офшорної голдинґової компанії, згідно з інформацією міністерства фінансів США.

Александр Анґерт. Його називають "Доном Одеси" за звинуваченнями у мафіозних зв’язках, він купив квартиру у Кенсінґтоні.

Джеймс Іборі. Колишній губернатор штату Дельта в Нігерії купив реактивний літак і будинок у Дорсеті. 

Сулейман Маруф. Відомий “рішайло” президента Сирії, Асада, володіє мінімум шістьма квартирами у Лондоні.

Саїф Ґаддафі. Син колишнього лівійського диктатора володіє будиночком за £10  мільйонів у Гампстеді, Лондон.

Різа Азіз. Пасинок прем’єр-міністра Малайзії купив маєток у Белґравії, центр Лондона. 

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Про що мова? — П'ять років тому Давід Кемерон пообіцяв припинити корупцію та упередити змогу особам використовувати підставні компанії, аби приховати свої активи. Британський публічний реєстр кінцевих власників визнано світовим стандартом прозорості. 

То в чому проблема? — Він не зумів змусити британські заморські території та членів Співдружності виконати ці вимоги. Вони погодились лише на таємні реєстри, доступні лише правоохоронним органам.

Чи є якісь докази того, що московські олігархи зловживають податковими офшорами? — Так, і учасники кампанії кажуть, що публічні реєстри дадуть змогу експертам перелопатити всі записи та викрити шляхи грошей до кримінальних джерел.

Що буде далі? — Уряд стверджуватиме, що він не може змусити британські заморські території та членів Співдружності діяти, а навіть якби міг, це спричинить ризик ще глибшого занурення брудних коштів у тінь, і що Британія зобов’язалась не шкодити заморським адміністраціям, які потерпіли від угагану “Ірма”.

А що таке “поправка Маґнітского”? — Це розділ у законі про санкції та протидію відмиванню коштів, яке має розширити права держави заморожувати активи тих осіб, які винні у порушенні прав людини. Поправку названо ім’ям Сєрґєя Маґнітского, який помер у в’язниці у 2009 році після звинувачення ним пана Путіна у корупційних зв’язках.

Наші інтереси: 

Британія повинна бути послідовною  у своїх рішеннях.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи