Важливість: 
5

Спецтема:

План Трампа в Сирії: нафту в Асада забрати, росіян до нафти не пускати

Президент США Дональд Трамп заявив журналістам, що після виведення військ з північно-східного регіону країни, що межує з Туреччиною, США мають право на сирійську нафту. Трофеї війни мають перейти до переможців.

191103trump.jpg

Президент США Дональд Трамп під час прес-конференції 27 жовтня 2019 року в Білому Домі
Президент США Дональд Трамп під час прес-конференції 27 жовтня 2019 року в Білому Домі

Про це повідомляє сайт Білого Дому, розповідаючи про недільну прес-конференцію 27 жовтня 2019 р.

Раніше в цьому місяці президент США наказав вивести солдат із цього регіону, а також направив війська в інші частини країни для захисту нафтових родовищ від ІДІЛ.

«Нафта, ви знаєте, так цінна», – сказав Трамп журналістам у неділю. «Це може допомогти нам, тому ми повинні бути в змозі отримати якусь її частину. І що я збираюся зробити, можливо, це укласти угоду з ExxonMobil, або якоюсь іншою з великих компаній, щоб піти туди і розподілити ресурси».

План Трампа з вилучення запасів нафти отримав схвалення сенатора Ліндсі Грема, який було приєднався до двопартійного протесту проти виведення президентом американських військ з Сирії.

«Там, де ми з Ліндсі повністю згодні, то це нафта», – заявив Трамп на цій прес-конференції.

Коли журналісти поставили Грему запитання про те, наскільки наміри США взяти під контроль відносно невеликі запаси нафти в Сирії, відповідають принципам міжнародного права, сенатор сказав: «Ми можемо використовувати частину доходів від майбутніх продажів нафти в якості компенсації, щоб оплатити наші витрати, які ми несемо через свої військові зобов’язання в Сирії». Фактично, він підтвердив висловлене Трампом  переконання,  що трофеї війни мають перейти до переможців.

То хто переміг в Сирії – Путін чи Трамп? Вгадайте з одного разу. 

 

Наші інтереси: 

Сирія має перетворитися для Росії на чорну діру, яка висмоктує ресурси. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка