Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
66

Переважна більшість українців отримує інформацію з телевізора

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

 Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГО "Детектор медіа". Домінуючу позицію займає центральне українське телебачення - для 74% жителів України це головне джерело інформації. На другому місці (27,5%), - українські інтернет-сайти. 23,5% - соціальні мережі.

"Щодо довіри до джерел інформації, то номером один теж залишаються центральні українські телеканали - 41% українців стверджують, що вони довіряють їм у питаннях висвітлення новин про події в Україні та світі", - сказав заступник директора КМІС Антон Грушецький. Водночас він наголосив, що показники зменшились порівняно з попереднім роком, коли телебачення було основним джерелом для 86% респондентів, пише Укрінформ.

Згідно з даними дослідження ТОП 5 телеканалів, які дивиться переважна більшість населення країни: "1+1" (50%), "Україна" (43%), "Інтер" (34,4%), ICTV (32,5%), СТБ (31,4%).

Інші канали назвали не більше 16% жителів України. Проте за останній рік відзначається зниження кількості людей, які називали кожен з цих телеканалів, крім "України".

"Динаміка схожа і з відсотком тих, хто довіряє інформації з певних телеканалів. Найбільше довіряють телеканалу "1+1" - 24,2%.

20,3% довіряють телеканалу "Україна", 14,7% - "Інтеру", 15,2% - ICTV, 12,8% - СТБ.

Щодо соціальних мереж,то, за словами соціолога, абсолютна більшість користувачів - 74% - говорять про Facebook як про мережу, з якої вони отримують інформацію. Істотний сегмент тут становлять і ті, хто користується Інстаграмом - 33,5%. Про російські соцмережі говорять менше користувачів - 15% сказали про ВКонтакте і 10% - про Одноклассники. Загалом серед користувачів кожен п'ятий (20%) отримує інформацію з російських соціальних мереж.

Наші інтереси: 

Люди, які вірять телевізору, не повинні голосувати на виборах і вирішувати майбутнє країни. Соціологам потрібно кричати про некомпетентність виборців, а лідерам громадської думки ставити питання про закон, який буде встановлювати, ХТО має право голосувати на виборах.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Рух від централізованого телебачення до Фейсбуку (віртуального натовпу) - це рух від індастріалу до ультраіндастріалу.

Про рух до постіндастріалу свідчитиме зростання ролі локальних мереж, тобто інформаційних джерел, які підтримуються територіальними, діловими і духовними громадами.

Все, що робиться з власної волі, - добро!