Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Операція «Інфекція»: 85% діяльності російської розвідки - це спецоперації з просування інформаційної отрути

Категорія:

Спецтема:

Видання The New York Times опублікувало в формі відео з трьох частин серйозний репортаж про російську дезінформацію під назвою «Operation Infektion: A three-part video series on Russian disinformation». Це глибокий аналіз розвитку масштабної та витонченої системи впливу на громадську думку Заходу. Вона викликає розкол і суперечності в суспільстві, що ослаблює його зсередини. Система розроблена ще радянським КДБ і вкрай агресивно застосовувана сьогодні владою Росії.

Вражаючий факт: 85% всієї діяльності радянської і російської розвідки і органів безпеки припадає на спецоперації по впровадженню фейкової інформації в свідомість західних обивателів з метою дестабілізації, розколу і ослаблення західного суспільства.

Росія, чий економічний і військовий потенціал не можна порівнятись з можливостями об'єднаного Заходу, веде війну, спрямовану на руйнування цієї західної цивілізації. Її ефективність при відносно невеликих витратах може перевищити ефективність конвенційних бойових дій (звичайно, не ядерних).

До епохи інтернету система працювала просто. Другосортні західні ЗМІ з подачі агентів КДБ або розвідки друкували фейкову інформацію, покликану досягти ефекту бомби, що розірвалася і залучити якомога більшу увагу громадськості. Як це було у випадку запуску в 80-і роки дезінформації про те, що вірус СНІДу був винайдений в американських лабораторіях і навмисно поширений в Африці. Після передруку такої «сенсації» іншими, в основному жовтими, виданнями ніякі компетентні і обгрунтовані спростування не могли повністю переконати велику кількість людей в брехливості такої інформації. Причому запущена КДБ дезінформація потім використовувалася вітчизняною пропагандою для переконання вже радянських читачів, коли передруковувалася в пресі з посиланням на нібито авторитетні західні видання.

В епоху інтернету вже сьогоднішня російська влада, на чолі якої стоїть колишній офіцер КДБ Путін, професійно знайомий з методикою спецоперацій по дезінформації західної громадськості, досягла небувалих результатів в дестабілізації і розколу Заходу шляхом застосування все тих же технологій.

Фейкові новини, поширювані за допомогою армії кремлівських тролів, вже посіяли внутрішню ворожнечу і хаос в американському суспільстві. В хід ідуть усі методи. Запуск фейкових новин псевдопрофесійними ЗМІ (такими, як Супутник і RT), що працюють за формулою «80% правди і 20% брехні», або тих, що заслужили раніше серйозну репутацію, сайтами (наприклад, Вікілікс). Виступи на конференціях і семінарах, що проводяться в університетах з серйозною репутацією, куди запрошуються професори і лектори, що часто працюють на російські спецслужби. Запуск дезінформації через сотні тисяч фейковий акаунтів, тролів і ботів.

І тільки останні пару років Захід почав прокидатися. У США вже пред'явлені звинувачення російським організаторам «фабрики тролів».

Уряди країн Заходу фінансують інститути, які активно займаються фактчекінгом і публікацією спростувань. 

Переглянути відео на сайті The New York Times (англійською мовою).

Про структуру гібридної війни розповідає Юрій Бєзмєнов.

Наші інтереси: 

Маятних інформаційної війни пішов у зворотну сторону і починає працювати проти Московії. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Наше завдання, - я маю на увазі патріотів України і Аріїв "Народного Оглядача", - бути на передовій лінії боротьби проти російської спецпропаганди і на утвердженні традиційних цінностей світової цивілізації!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Наше завдання, - я маю на увазі патріотів України і Аріїв "Народного Оглядача", - бути на передовій лінії боротьби проти російської спецпропаганди і на утвердженні традиційних цінностей світової цивілізації!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Володимире. ти вірно визначив наше завдання.