Важливість: 
3
Оглушливе мовчання перед демографічним самогубством Європи до 2050 року - Atlantico

У нас відбувається демографічний суїцид. Але хіба хтось говорить про сімейну політику в Європі, де деякі готелі та курорти не приймають дітей, але допускають домашніх тварин?

Демографічні прогнози по найбільшим регіонам світу давно всі знають, вони обновляються раз на два роки ООН та Євростатом по країнах ЄС, однак для того, щоб скористатися ними, потрібно бути експертом з баз даних.

Про це ніхто не говорить, особливо в Брюсселі, де переважають доповіді про технологічну революцію, стійкий розвиток та перехідний процес у енергетиці. Ми ж спробуємо виконати наш обов'язок і попереджувати людей, хоча ми і розуміємо, що до 2050 року нас вже не буде в живих і ми не зможемо сурмити про те, що нас не чули - пишуть економісти Мішель Годе (Michel Godet) і Жан-Мишель Буссмар (Jean-Michel Boussemart) у французькому виданні Atlantico.

На відміну від Північної Америки, де населення зросте на 75 мільйонів, а в Південній - на 150 мільйонів, в Європі показники можуть залишитись на відмітці в 500 мільйонів жителів з втратою 49 мільйонів громадян працездатного віку (20-64 років). 

Для компенсації цих втрат потрібні руки і мізки. Паралельно з цим населення Африки зросте на 1,3 млрд. Зокрема на 130 млн. в північній частині континента. Це означає, що міграційний тиск на Європу стане сильним як ніколи. Тим не менше вона не говорить про цей демографічний шок і не готується до нього. Все виглядає так, наче демографічне цунамі менш важливе, ніж цифрова хвиля.

Щоб покласти цьому кінець, ми пропонуємо нашим співрозмовникам уявити собі кілька мільйонів кліматичних біженців з Азії, ще більше політичних та економічних біженців з Африки та Близького Сходу. Відзначимо, що навіть якщо всього 1% від демографічного приросту Африки утвердиться у Франції за 35 років, то це означатиме 13 мільйонів чоловік, тобто 20% від поточної чисельності населення!

Якщо врахувати, як сильно Європейський Союз похитнувся у 2015 році при виникненні мільйона мігрантів (три чверті з них були політичними), стає зрозуміло, що Європі слід невідкладно вести підготовку до такої перспективи. Вона могла б послідувати прикладу Канади, яка проводить політику квот залежно від потреб ринку праці.

Варто також здійснити заходи для підвищення народжуваності. Але хіба хтось говорить про сімейну політику в Європі, де деякі готелі та курорти не приймають дітей, але допускають домашніх тварин?

Демографічне самогубство старої Європи вже на горизонті, але час ще є: хороший прогноз не той, який обов'язково виконується, а той, що спонукає вжити необхідні заходи для запобігання кризі, - пише Atlantico.

Наші інтереси: 

Нам потрібна якісно інша демографічна політика. Для її здійснення потрібні докорінні зміни суспільного ладу і всього способу життя. 

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка