Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Німецького чиновника усунули з посади після публікацій про його можливі зв'язки з Росією

Категорія:

Голову Федерального агентства у сфері інформаційної техніки (BSI) Арне Шенбома підозрюють у зв'язках з німецькою "Радою з кібербезпеки", яку заснувала німецька "дочка" російської компанії "Інфотекс". Її засновник – "колишній" співробітник КДБ Андрій Чапчаєв.

Примітно, що Чапчаєва у 2022 році було представлено до ордену "За заслуги перед Батьківщиною", а вручав його особисто Володимир Путін. Які "заслуги" могли бути оцінені у рік вторгнення в Україну – питання риторичне, пише Євген Журавльов у своїй статті в "Діловій столиці".

Той же BSI, крім того, співпрацював із сумнозвісною "Лабораторією Касперського", чию діяльність у березні поточного року Вашингтон прямо назвав загрозливою безпекою США.

IT-компанія Infotecs GmbH до кінця березня 2022 року ще працювала під "латинізованою" назвою, що нагадує про її російське коріння. Потім вона була перейменована на Protelion. Protelion у результаті з "Німецької ради з кібербезпеки" вигнали, але співпрацю компанії з російськими структурами в "Раді" всіляко заперечують.

За даними аналітиків, продукти компанії встановлені на мільйони з лишком терміналів, офісних серверів та домашніх комп'ютерів. А це досить серйозний сегмент ринку для країни, яка неодноразово стикалася з кібератаками афілійованих з Кремлем хакерів.

Під "покровом" Protelion у Москву міг "зливатися" величезний масив даних: що стосуються як простих німців, так і державних структур ФРН. А вже потім одержана інформація могла значно полегшити Москві планування можливих диверсій.

У Міністерстві внутрішніх справ Німеччини, якому підпорядковано відомство Шенбома, поспішили відмежуватися від нього. Глава відомства Ненсі Фрезер заявила, що шефа BSI з посади відсторонено. Про подальший кар'єрний зліт "кіберчиновника", очевидно, не йдеться.

Незадовго до цього сам Шенбом також публічно відсторонився від зв'язків із близькою до спецслужб РФ структурою і заборонив контакти з цією асоціацією власним підлеглим.

Але раніше цього року він сам ходив на святкові заходи в "Раді", до того ж промовляв вітальні промови з нагоди 10-річного ювілею заснованої у 2012 році структури. Конспекти вітальних реляцій, до речі, в МВС візували – крамоли не побачили. Шенбом за підсумками свята додав приємних слів на адресу Асоціації на своїй сторінці у Twitter, а скріни, як відомо, не горять.

Саме цей виступ чиновника, пишуть німецькі ЗМІ, переповнив чашу терпіння його начальства в МВС. Як підсумок – зірваний захід за участю шефа міністерства та його безпосереднього підлеглого.

Крім того, на початку жовтня відбулася диверсія на об'єктах Deutche bahn – Німецької державної залізничної компанії. Через пошкодження оптоволоконних кабелів повністю припинено рух поїздів на півночі країни. Внаслідок через пошкодження радіомережі вийшла з ладу централізована система контролю поїздів.

Міністр транспорту Німеччини Фолькнер Віссінґ прямо заявив про саботаж. За словами міністра, кабелі були перерізані навмисно. А німецькі ЗМІ, своєю чергою, підкреслили, що подібне було б неможливим без володіння певною інформацією. Це, за даними журналістів, може вказувати на причетність особисто Шенбома.

Німецький залізничний монополіст, як ми пам'ятаємо, має тісні зв'язки з українською держкомпанією "Укрзалізниця". Ще до повномасштабного вторгнення Росії залізничники обох країн встановили партнерські відносини, а також поділилися планами щодо майбутніх транспортних проєктів. До лютого 2022 року головною метою співпраці двох компаній було реформування українських залізниць.

Повномасштабна атака російських військ в Україну змусила Deutche Bahn активізувати співпрацю. 20 вересня перевізники підписали відповідний меморандум. Німці взяли на себе зобов'язання щодо модернізації інфраструктури для українських поїздів, які для мільйонів українців залишаються єдиним транспортним засобом в умовах російської агресії.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що благополуччя "Укрзалізниці" для української економіки є рятівним колом в умовах повномасштабної війни. Крім того, у Deutche Bahn обіцяють відновлення української залізничної інфраструктури вже після її закінчення.

Питання інформаційної безпеки завжди стояло для офіційного Берліна досить гостро. Протягом півстоліття, ще у "лампову" епоху, чи не половина Німеччини контролювалася СРСР під вивіскою НДР. Особливу увагу з боку радянських силових структур було прикуто до взаємодії зі східнонімецькими колегами зі "Штазі".

За довгі роки фактичної окупації до Москви з Берліна було передано величезну кількість чутливої інформації, а у зв'язках із росіянами досі підозрюють багатьох німецьких політиків з НДР. Аж до колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка була активісткою Спілки вільної німецької молоді (східнонімецького аналога радянського комсомолу).

Також резонансними стали російські кібератаки перед виборами до Бундестагу 2021 року, метою яких і було бажання Москви вплинути на перебіг передвиборчих перегонів. Більше того, роком раніше на злам своєї електронної поштової скриньки скаржилася сама Меркель. Вона говорила, що її "нервують" російські кібератаки.

Німеччина ж зразка другої половини 2022 року, схоже, почала розуміти рівень загрози від Москви. Тож сумна доля пана Шенбома, мабуть, змусить німецьких чиновників ретельніше обирати, куди ходити на вечірки.

Нещодавно ми писали, що в Німеччині активізувалися кремлівські пропагандисти, а у квітні ми писали, що низка німецьких колишніх політиків, так званих інтелектуалів та лідерів громадської думки (явно годованих з кремлівської руки) зверталися до уряду Німеччини, щоб той примусив Україну до капітуляції.

Ще у квітні екскерівник німецької розвідки застеріг від посилення шпигунської діяльності РФ у ФРН.

Маємо розуміти, що Німеччина просякнута як агентами впливу РФ, так і російськими шпигунами, які впроваджувалися туди багато десятиліть.

Борис Райтшустер, німецький журналіст та публіцист давно займається темою російських шпигунів у Німеччині, які є і серед високопосадовців. Він написав книгу «Таємна війна Путіна», у якій стверджується, що в країнах Заходу діють таємні напіввійськові загони Кремля та існує розгалужена російська агентурна мережа. Ким є «європейські солдати Путіна» читайте у нашій публікації від 2016 року.

У 2019 році ми публікували інтерв'ю з Борисом Райтшустером, як Меркель допомагає Путіну.

У вересні цього року після довгої мовчанки та жодних коментарів про російсько-українську війну фрау Меркель закликала серйозно ставитися до погроз Путіна. КДБшна консерва думає, що її будуть слухати після того, що вона наробила за 16 років свого канцлерства?

Ця комсомолка з НДР уможливила агресію Москви у 2014 році. Завдяки їй стало можливим будівництво Північного потоку-2 і в результаті – повномасштабне вторгнення РФ 24 лютого в Україну.

Наші інтереси: 

Нарешті німці починають прокидатися. Будемо бачити ще не одне викриття корумпованих (або завербованих) Росією німецьких чиновників.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи