Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Німці у Станиславові 1941 року: в мережі з’явилося унікальне відео

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

На сьогоднішній день, це всього друге відоме відео міста під час Другої Світової війни. Воно з'явилося завдяки прикарпатцю Анатолію Бойківу. Перше відео було оцифроване кілька років тому і стосується повернення радянський військ до Станіслава в 1944 році.

Впродовж 6 років у всіх можливих архівах Європи журналісти “Вежі” шукають кінохроніку міста Станіслав (так раніше називався Івано-Франківськ) за часів австрійської, польської чи німецької окупацій, пише Галицький кореспондент

Завдяки прикарпатцю Анатолію Бойківу вдалось вийти на унікальну кінохроніку Станіслава 1941 року. На сьогодні це всього друге відоме відео міста під час Другої Світової війни.

Також відомий сюжет про бої угорських та німецьких військ під Станіславом. Проте дії відбуваються поза межами міста.

14 серпня, 1941 рік. Угорська влада, яка пробула у місті близько двох місяців, передає свої обов’язки німцям. На подію приїздить губернатор дистрикту «Галичина» Карл фон Ляш. Будівлі оформлені свастиками. В кадри потрапляє стометрівка, вулиця Вітовського, Курбаса, сквер Міцкевича та фасад театру. Відбувається урочиста дефіляда німецької та української поліції. Після звірств більшовиків, нову, ще невідому владу вітають місцеві чиновники, духовенство та прості жителі. 

Цікаво, що Ляш, в честь приїзду якого відбувались урочистості, проживе після цих подій трохи менше року. Його знищать свої ж німецькі спецслужби за приховування та привласнення в особливо великих розмірах контрибуції, накладеної на Львівське ґетто, а також цінностей з львівських музеїв.

Про ширший контекст події - у статті Українська Держава – союзник Третього Райху

Наші інтереси: 

Досліджувати історію. Розвінчувати міфи.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творимо!

Наш розвиток у жовтні 2021: теологічна конференція спільноти НО, люди і тварини, оновлення сайту

У жовтні маємо остаточно завершити тему Homo intelis, опублікувати виступи учасників 41 конференції, оновити сайт і продовжити роботу над новою редакцією книги «Пшениця без куколю» (2022).