Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Несподіване відродження афінських традицій в сучасному Гонконзі

Категорія:

У нас мало хто стежить за подіями в Гонконзі. А марно! Бо події там мають несподівані паралелі з подіями в нашій країні.

hongkongprotest.jpg

Photo: Anthony Kwan

Колись в полісах Давньої Еллади важливим місцем була агора. Це така собі центральна площа полісу, як би тепер сказали – «громадській простір». Саме на агорі буяло громадське життя, проходили політичні зібрання. А навколо агори були розташовані ремісничі майстерні і відбувалась торгівля.

Після кількох місяців акцій протесту, зіткнень з поліцією, коли «стражі порядку» почали переслідувати протестувальників не лише на вулицях, а навіть в метро і на вокзалах – гонконгці згадали досвід Еллади. Тепер мешканці Гонконгу збираються у великих торгівельних центрах – так званих «моллах». Там вони обговорюють ситуацію в країні, вивішують протестні гасла і масово співають. Формально гімном Гонконгу є гімн Китаю. Але за час протестів було написано пісню «Слава Гонконгу!», яка швидко поширилась і стала своєрідним гімном протестів. Деякі лідери думок вже пропонують зробити цю пісню гімном Гонконгу. Подивіться це відео, як гонконці масово співають цей неофіційний гімн. І як каже у цьому відео один з протестувальників: «Я нарешті усвідомив, чому люди з інших країн плачуть, коли співають свій національний гімн.»
 

Взагалі, ідея використати великі торговельні центри в якості сучасних агор – є доволі цікавою. Проте є одне але. Торгівля все більше перетікає в інтернет, і деякі прогнозисти побоюються, що поступово «жива» торгівля практично зникне. А якщо зникнуть сучасні молли-агори – то як це відіб’ється на демократії?


P.S. Для того, щоб зрозуміти, чим нам цікавий Гонконг, варто прочитати статтю Ігоря Каганця «Цивілізаційна розвилка і головний конфлікт XXI століття: постіндустріальне та ультраіндустріальне суспільство». В Україні є зародок постіндустріального суспільства. Він ще дуже слабкий, але саме його намагається знищити Росія, яка будує у себе ультраіндустріальне суспільство за китайським зразком.

В Гонконзі так само є зародок постіндустріального суспільства. І інспірований владою Китаю конфлікт є насправді цивілізаційним конфліктом, спробою ультраіндустріального Китаю знищити постіндустріальні зародки в Гонконзі. Тому для нас є важливим стежити за подіями в Гонконзі, навіть якщо вони нібито й не мають прямого стосунку до цього конфлікту цивілізацій.

До речі, самі гонконгці влаштовують масові перегляди документальних фільмів про нашу Революцію Гідності. А ще серед протестувальників були помічені українські прапори, які гонконгці піднімали, як символи свободи.

 

Наші інтереси: 

Необхідно стежити за зародками постіндустріального світу

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що Сінгапур і Гонконг, які є виразниками ультраіндустріальних і постіндустріальних тенденцій, знаходяться майже поруч.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що Сінгапур і Гонконг, які є виразниками ультраіндустріальних і постіндустріальних тенденцій, знаходяться майже поруч.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Дуже цікаво.гонконгці симпатичні.Дякую.Володимире.