Зображення користувача Володимир Майборода.
Володимир Майборода
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 6

Науковий підхід, або "Віра чи доВіра-недоВіра"?

Завдяки ініціативним та інтуїтивним старанням пана Василя Глода, на даний час здійснена попередня перевірка адаптивності, підвищення стресостійкості та врожайності городніх рослин під впливом технології Живого Слова. 

Йдемо далі! Науковий підхід дозволить прихильникам ЖС аргументувати прикладну ефективність технології Живого Слова.

У свою чергу, висуваємо гіпотезу про те, що додатково це дасть змогу привабити наступні хвилі компанійців до "наповнення свого аеростата сонячним гелієм для підняття у вищі простори подій"!

"Від рівня знань залежить здатність справитися в критичній ситуації ... (тому)
... ніщо не буває настільки дріб'язковим, щоб не заслуговувало на дослідження". 

Едгард Берроуз

Через те, що наші дослідницькі пошуки будуть пов'язані з нашими союзниками - городніми рослинами спочатку згадаємо їх добрим словом! ))

Разом ми скопаєм грядку,
сієм, садим по порядку
всю городину уряд:
баклажани, біб, буряк,
гарбузи, горох, гірчицю,
редьку, сою, моркву, мак,
перець, дині, кавуни,
кріп, петрушку, пастернак,
огірки і помідори,
кабачки і патісони,
і капусту,  й бараболю,
і цибулю, і квасолю.
- Сієм, садим. Хай росте!
Ми дослідники (городники) на те.


Олексій Катрич 

Усвідомлення проблеми

Ми часто дізнаємося про те, що знають "посвячені в таємницю". Ми вже знаємо те, що "- ... все живе має свою матрицю життєтворення, а підсилити дію цієї матриці можна Живим Словом. Є багато прикладів позитивного впливу читання Живого Слова на домашні рослини. Людина читає свої лікувальні матриці, а квіти, які ростуть у вазонках, раптом стали гарно рости і цвісти. Тому наше завдання - це пошук методики, як це зробити найкраще" (тут і в наступних абзацах цитую пана Василя Глода).

Ми можемо не мати сумнівів відносно впливу читання Живого Слова на урожайність, але погоджуємось, що "- ...добре було б якби солідна лабораторія провела спеціальні дослідження на цю тему і надала відповідний звіт."

У сучасних реаліях це видається сумнівним: "- Трудно надіятися, що таке може скоро відбутися."

Тому беремося за справу, яку мали б виконувати ті, хто цю функцію в суспільстві мав би виконувати, але не виконує... "- Моє дослідження має багато суб'єктивного і його можна критикувати."

Ми розуміємо, що маючи бажання, прагнення та покликання маємо робити роботу дослідників професійно: "- Давайте спільно долучаймося до таких досліджень."

Про Віру, доВіру і недоВіру

Отже, задля загальної зауважимо, що наші спостереження будуть більш презентабельні, якщо дослідження проводити так, щоб результати були порівнювані..., бо порівняння з результатами "на сусідському городі" мало переконливе, а значить не правомірне! У сусіда може сорт не такий, як у вас, поливав він не в ті строки, що ви, просапував він аби як, захист рослин здійснював не тими препаратами, що ви і т.д.... 

Це скоріше називатиметься "видати бажане за дійсне". Ми розуміємо, що це не має серйозної бази для доведення комусь переваг "саме такого/вашого способу"?

Звичайно, з такого врожаю можна порадіти, й те, що ви Вірите в позитивний результат особисто вашої перевірки працює і на вас, і для вас. І це вже позитив! ...Однак... лише для вас...

Тепер, щоб і інші поВірили, а не доВірилися вам, потрібно, щоб і вони досягнули такого ж результату! А от в цьому якраз і може критися велика проблема... Бо умови проведення подібних досліджень у них можуть сильно відрізнятися. Як результат - вплив непередбачуваних відмінних від досліджуваних вами факторів може сильно знівелювати результат, а значить поставить під сумнів дієвість фактору, що вивчається/перевіряється, у даному випадку - ЖС! А тут уже "доброзичливців" буде маса! Злорадству не буде меж! Воно нам треба?! Ні.

Компанійці мають довіряти один одному, але й трактування результату має бути однозначним - довіру слід завоювати, заслужити. Згадаймо основний звичАй сформульований Ісусом Хрестом: "- Ви чули теж, що було сказано стародавнім: не клянись неправдиво і виконуй твої клятви Господові. А Я кажу вам не клястися зовсім. Хай буде ваше слово: так – так; ні – ні. А що більше цього, те від лихого (16. ЯСНА І ТОЧНА МОВА)".

Про науковий підхід

Що ж треба робити? Як правильно здійснити перевірку фактору, який Вас цікавить?

В науці є таке поняття як "факторіальний експеримент". Це дуже важливо - вичленити вплив саме тих факторів, дію яких Ви хочете перевірити. А в дослідах з рослинами це особливо важливо, бо на рослини впливає безліч факторів - від типу ґрунту, сорту, клімату, погоди, навіть строк і спосіб висіву насіння тощо. Всі їх в сукупності, за один раз, в одному досліді навіть не вбачається можливим дослідити. А щоб довести (чи заперечити) вплив того, чи іншого фактора, треба щоб усі інші фактори (дія яких не вивчається в даний час) були однакові для всіх варіантів досліду.

Наприклад, у нашому випадку з городніми культурами треба 1) взяти один і той же сорт, 2) розділити насіння на частини згідно кількості варіантів, які ми маємо намір дослідити і над однією частиною промовляти інформосоти, над іншою енергосоти, 3) потім кожну з цих купок насіння висіяти на окремих ділянках - без удобрення і окремо на ділянці, де добрива внесете одну кількість, окремо - де іншу кількість.

У наведеному прикладі ми перевірятимемо дію ЖС (2 градації фактору: а - інформосоти; б - енергосоти) за різних способів удобрення (3 градації фактору: а - без удобрення; б - одна кількість добрив; в - інша кількість добрив). Разом вивчатиметься 6 варіантів. А контролем слугуватиме ділянка де ЖС не читалося над насінням і яке було висіяне на ділянці без удобрення.

Якщо хочете перевірити ще якісь фактори, наприклад, різні добрив за найменуванням, можна їх перевірити або в окремому досліді, або долучаючи до попередньої схеми. Майте на увазі, що кількість варіантів у такому разі зростатиме!

Обліки треба проводити окремо по кожному варіанту. І саме такі результати можна буде представляти як доказ ефективності досліджуваної проблеми на врожайність городніх культур у вашій лабораторії.

Аргументом те, що "...у сусідів помідори почорніли, а нього ні..." зовсім не є! Адже, нам не відомо, які сорти вирощував пан Василь, а які сусід пан Володимир... Те, що "помидори почорніли" може бути результатом їх ураження фітофторою - основною хворобою помидорів. Адже, є сорти вразлИві до хвороби, а є й відносно стійкі гібриди... Це ще один з можливих не врахованих факторів.

Дипломна робота?...

Як показує досвід, дипломні роботи, що мають подібне спрямування тематики, викликають лише насмішку і наражають дипломника на перспективу бути не захищеним... Подібні дослідження в теперішній системі освіти і науки можна виконувати лише маючи попередні напрацювання, щоб виключити елемент пошуковості, тобто дипломна робота має мати гарантовану захищуваність....
Ми не будемо "писати дипломні роботи"! Однак, у дослідницькій лабораторії ТГ, яка не має особливої територіальної прив'язки, ми можемо здійснювати реальні наукові дослідження! І якщо "дипломником-городником" бажає бути пан Василь, чи пані Арія, чи пан Вакула, чи пані Зірка, чи пан Анатолій, чи пані Оксана, чи... будь хто із 340 теперішніх Гравців Народного Оглядача, я не проти координувати Ваші дослідження! ;)))) Одна із схему можливого досліду я вже прописав у коментарі вище. Вона - вакантна )). 

У нас "відбудеться Україна тому, що в нас сформується інтелектуальна еліта, яку можна назвати совістю нації​".

Я РаДіятиму разом з Вами завдяки Вашому прагненню довести ефективність Ваших гіпотез на життєспроможність і врожайність друзів наших менших!!!

Ми будемо молодцями! Переконаймося, що РаДіяти Ви можете і цим "Закони Творця - славимо!"

Завдання перше

Визначаємося з проблематикою досліджень з городніми культурами і складаємо схеми конкретних дослідів: з гарбузами, з огірками, з капустою, з яблунею, з горіхом, з виноградом ... культур дарованих нам Творцем - багатюща спадщина! ))


Якщо вам сподобалася дана публікація можете підтримати її Щедрими дарами
на картковий рахунок у ПриватБанку 4731 1856 0217 7120
і
 Хай зрадіє Всесвіт!


 

Наші інтереси: 

Навчатися дослідництву.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Майборода.
0
Ще не підтримано

Прошу взятися за реалізацію цієї пропозиції, пане Василю.

Василь Глод wrote:
...Я готовий працювати в такій лабораторії. Добре би було отримати консультацію у О. В. Філатовича на цю тему. Спеціальна або Універсальна матриця Живого Слова направленна на посилення матриці життетворення піддослідної рослини дала би значно потужніший єфект. ...

Ви гарно відчуваєте цифрони! Як раз "в тему" )

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Коментарі

Зображення користувача Василь Глод.
0
Ще не підтримано

Дуже цікава пропозиція-Дослідницька лабораторія ТГ, повинен сказати звучить солідно. Я готовий працювати в такій лабораторії. Добре би було отримати консультацію у О. В. Філатовича на цю тему. Спеціальна або Універсальна матриця Живого Слова направленна на посилення матриці життетворення піддослідної рослини дала би значно потужніший єфект. Звичайно, кожний з учасників дослідницької лабораторії може придумати щось своє, це також буде цікавим.
Дебют вхідний
Успішно просувався:
Поступливо відкрилась,
Щасливо відчинилась
Ведуча Брама.
Здійснюємо!

Хай Буде!

Радіймо!

Зображення користувача Володимир Майборода.
0
Ще не підтримано

Прошу взятися за реалізацію цієї пропозиції, пане Василю.

Василь Глод wrote:
...Я готовий працювати в такій лабораторії. Добре би було отримати консультацію у О. В. Філатовича на цю тему. Спеціальна або Універсальна матриця Живого Слова направленна на посилення матриці життетворення піддослідної рослини дала би значно потужніший єфект. ...

Ви гарно відчуваєте цифрони! Як раз "в тему" )

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Зображення користувача Володимир Майборода.
0
Ще не підтримано

Наразі, успіх виконання завдання - 5%.
Долучайтесь, арії!

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.