Важливість: 
2

Спецтема:

Категорія:

Наша єдність лякає Кремль, Східна Європа - союзник США

США як ніколи потребують надійних союзників. Східно-європейські держави будують термінали для купівлі американського скрапленого газу, «стара Європа» будує Північний потік-2.

191101myhaylobesarab.jpg

Політичний експерт Михайло Басараб
Політичний експерт Михайло Басараб

Політолог Михайло Басараб опублікував основні тези свого виступу на Львівському безпековому форумі (LSF) у Фейсбук:

"Чи є Міжмор’я єдиним макрорегіоном? Ортега-і-Гасет у своїй праці «Безхребетна Іспанія» дотепно зауважив, що Рим впав наступного дня, як перестав бути прекрасним завтра в спільній уяві його мешканців. У держав Балто-Чорноморського регіону, а навіть Тримор’я, є цей негласний консенсус. Вони об'єднані єдиними завданнями: остаточно вирватися з-під впливу Росії і стати успішними і сучасними демократіями. Нас також об'єднує і єдина загроза - це зазіхання Росії на нашу свободу.

Наша єдність в цілях і відчутті головної загрози є неприйнятним явищем для Кремля, який хоче відновити свій контроль над нашим регіоном.

Росія умисно підігріває в регіоні такі настрої, які роз'єднують нас між собою (нео-імперіалізм, шовінізм, дезінтеграція). Кремль робить це, щоб завадити нам стати успішними і сучасними демократіями. І щоб знову захопити нас усіх.

Але у Східної Європи все вийде. І ось чому.

У нашому регіоні всі добре розуміють загрози. Значно краще, аніж «стара Європа». Вона нагадує мажора, що виріс під опікою батька, яким у повоєнні роки для неї стали США. А тому навіть будучи вже у зрілому віці, «стара Європа» є інфантильною і надто безпечною. Держави Балточорномор‘я/Тримор‘я нагадують молодих людей, які вийшли з умовних низів і зі складними випробуваннями йдуть до свого успіху. Будучи молодшими за стару Європу, ми значно адекватніше оцінюємо ситуацію, ми більш загартовані, спраглі успіху і свободи. Ми ще добре пам’ятаємо страшні поневіряння. Ще дуже свіжі наші рани від перебування під окупацією СССР.

Потребує перезавантаження доктрина Трумена, яка врятувала Західну Європу від окупації Союзом і заклала основу для її швидкого відновлення і достатку. Дуже часто мешканці та еліти заможної Європи забувають про це. Переважно ставлення до США у Східній Європі значно краще, аніж у Західній. Східноєвпропейські держави розбудовують термінали для купівлі американського скрапленого газу, «стара Європа» будує Північний потік-2. Поляки радо розбудовують у себе інфраструктуру для військових США, а у Західній Європі марять окремою армією ЄС, бо «втомилися» від військово-політичного домінування Америки. За даними глобальної соціологічної компанії Gallup показник громадян, які готові боронити свою державу зі зброєю в руках, значно вищий у Східній Європі, аніж у Західній.

Тож висновок такий: аби вберегти Європу і Західну цивілізацію загалом від чергових потрясінь, США мають тепер обіпертися не на «стареньку» і втомлену від добробуту Західну Європу, а на молоді східноєвропейські держави, які недавно здобули незалежність і спраглі власного успіху. Назвімо це «Доктриною Трумена ХХІ».

Після мого виступу ведучий нашої панелі генерал Бен Ходжес сказав, що США справді потребують зараз надійних союзників так, як ніколи у попередні десятиліття".

Наші інтереси: 

Країни Міжмор'я (Балто-Чорноморського союзу, у якому Україна займає якщо не перше, то й не друге місце) мають потенціал для переформатування Європи і створення нового європейського союзу на відміну від старого ЄС.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка