Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Нація-25 твориться як масовий рух українського середнього класу

Президентські вибори 2019 року здійснили селекцію «козаків» і «свинопасів». Населення розділилося на шляхетну меншість, спроможну чинити опір, і податливу, безхребетну більшість.

prapor-25-2.jpg

Малиновий прапор постіндустріального козацтва
Малиновий прапор постіндустріального козацтва

День Подяки

22 квітня 2019 року народилась нова українська нація. Це відбулося під час мітингу, коли тисячі громадян висловили щиру подяку президенту Петру Порошенку. Вдячність – це характерна ознака шляхетних людей.

5 років тому – у 2014 році – почав формуватися новий український етнос. До нього за покликом серця увійшли  добровольці і волонтери. Етнос – це «спільнота своїх людей», а головна його риса – розрізнення своїх і чужих. Своїми стали ті, які включилися у війну за незалежність. За різними оцінками, це була приблизно чверть населення: добровольці, волонтери і всі, що їм допомагали. 25% активних громадян на відміну від решти пасивного населення.  

У 2019 році процес новітнього етнотворення набув стрибкоподібного прискорення. У першому турі виборів Президента виділилася група самостійно мислячих людей, яким вдалося зберегти самоконтроль під шквальним вогнем ворожої інформаційної атаки. Це ті, які зробили вибір на основі реальних справ Петра Порошенка, а не обіцянок і видовищ інших кандидатів.

Таких набралося 16%. Це ті, які складають основу українського середнього класу – людей мислячих і самодостатніх. У другому турі до них приєдналися ті, в яких спрацював етнічний інстинкт солідарності зі своїми. Відтак Петро Порошенко отримав підтримку 25% виборців.

Природно, що етнічні росіяни і євреї у своїй масі підтримали Зеленського. До них приєдналися люди без етнічної самосвідомості. Всього таких набралося 73%.

Переструктурування

В ході виборів відбулося стрімке переструктурування суспільства. На наших очах відбувся масовий розрив соціальних зв’язків між прихильниками обох кандидатів. Водночас у таборі Порошенка відбулося вибухоподібне формування нових соціальних зв’язків. Їх об’єднало відчуття солідарності, довіри і спільної долі. Гостре відчуття своїх і чужих, а це характерна ознака оформлення нового етносу.

Нація

А що таке нація? Нація – це політично організований етнос. Якщо етнос – це сукупність горизонтальних зв’язків, то нація – це багаторівнева мережа з власною динамічною ієрархією лідерів. Головне прагнення етносу – самозбереження. Натомість нація – це розвиток і чіткі політичні цілі.

22 квітня новостворений український етнос проголосив політичні цілі – формування політичної партії, потужне входження в парламент і обрання Петра Порошенка прем’єр-міністром.

Надзавдання Нації-25 – формування конституційної більшості і проведення докорінних реформ усього суспільно-політичного устрою.  

Тому день подяки Президенту 22 квітня став днем народження нової української нації – етносу, який усвідомив себе як політичну одиницю. За великим рахунком, йдеться про перезаснування держави – творення постіндустріальної держави шляхетних людей.

Таке вже було

Подібна ситуація відбулася в 17 столітті. В ході національно-визвольної війни народився український етнос козаків, який перетворився на козацьку націю. Відбулося чітке розділення на «козаків» і «свинопасів». Вони прагнули жити зі своїми – тому були козацькі і кріпацькі села. Вони відрізнялися антропологічно – зазвичай козаки мали вищий зріст. Використовували літературну мову і не вживали лайку. Відрізнялися освіченістю, гарним одягом і шляхетною поведінкою, були озброєними і економічно самодостатніми. Слово «козак» стало етнонімом: українців почали називати козацькою нацією, а Український край – Terra Cosacorum.

Як і три століття тому, новий український етнос народився в ході гібридної війни проти Росії за українську незалежність – за Віру і Волю. Президентські вибори 2019 року також здійснили селекцію «козаків» і «свинопасів». Населення розділилося на шляхетну меншість, спроможну чинити опір, і податливу, безхребетну, маніпульовану більшість.

Число Перемоги

Символом меншості стало число 25. Згідно з європейською традицією, 25 – це число Перемоги, а в езотериці – число боголюдської реалізації. Найсильніші лікувальні настої робили з 25 компонентів, найпотужніші магічні ритуали здійснювали 25 священиків. 25 грудня – день народження Сина Божого, а 25 березня – день його Воскресіння.    

Відкрита система

Основну масу «постіндустріального козацтва» складають ті, які мають українських предків і вважають рідною українську мову.

Проте етнос – це відкрита система. До нього можуть влитися всі, хто цього бажає – незалежно від походження. Головним є відчуття того, що приєднуєшся до своїх. Ключовими етнічними ідентифікаторами є:

  • звичний зовнішній вигляд – це те, що ми розпізнаємо з першого погляду,
  • українська мова – це те, що ми розпізнаємо з перших слів,
  • солідарність зі своїми – це те, що ми розпізнаємо з першої спільної справи.

Починається стрімкий, творчий і надзвичайно цікавий процес кристалізації нової української нації – нації шляхетних людей. Він відбувається у формі масового руху середнього класу. 

Хай нам щастить!

Продовження: Нація-25: структура, ідеологія, символіка, перспективи 

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

В тему: 

Другий тур виборів прискорює консолідацію українців

Результуючий вектор: перевертання Проекту ЗЕ – футурологічний прогноз 2019

Кінець «Свободи»: підтримка «Проекту ЗЕ» поховала майбутнє цієї політсили

Чому Кремль не готує подарунків Зеленському. Інтерв'ю з Ігорем Каганцем

Число 25 можна вважати формулою сучасного українського націєтворення

Динаміка розгортання Українського Раю просто зашкалює

Основи магічного націоналізму

Україну врятує тільки масовий рух середнього класу – Тарас Возняк

Український середній клас переможе тоді, коли заговорить українською

Наші інтереси: 

Прискорений перехід до постіндустріального суспільства. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

козаки-праворуч, колонізатори-ліворуч

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

козаки-праворуч, колонізатори-ліворуч

Зображення користувача Костянтин Струк.
0
Ще не підтримано

Гарний прапор. Але число 25, складене з ламаних ліній, можна трактувати ще якось. Наприклад, як ключ.

Поки дихаю - сподіваюсь!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Точно! Ключ до брами майбутного.

Костянтин Струк каже:
Гарний прапор. Але число 25, складене з ламаних ліній, можна трактувати ще якось. Наприклад, як ключ.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

22 квітня 1904 р. народився Роберт Оппенгеймер, американський фізик, розробник атомної бомби.
22 квітня 1952 р. 35 мільйонів американців стали свідками прямого репортажу з місця випробувань ядерної бомби в штаті Невада.
22 квітня - міжнародний день Матері-Землі.
22 квітня 1974 р. народився Василь Вірастюк - найсильніша людина світу.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

І шо?

22 квітня в Україні народилося ????? дебілів...

Що випливає з цього?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

хто що хоче побачити

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

22 квітня народився Ульянов (Ленін)...

І шо?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!