Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
715

На кого гавкають собаки?

Чи  задумувались Ви коли-небуть, чому собаки гавкають не на всіх людей? Буває, проходить  повз подвір’я сила-силенна народу, а песик ув’яжеться лише за однією конкретною особою. Чим вона відрізняється? Що привертає собачу увагу? І люди ці начебто нічим особливим не відрізняються. Ідуть собі по вулиці, замріяні, ні на кого не звертають уваги, особливо на собак. І тут, неначе з-під тишка – «Гав-гав-гав!!!»

Є одна стародавня легенда. Згідно неї душа, перед тим, як втілитись в людині, проходить розвиток та випробування в тілах істот нижчого рівня – комахах, рибах, тваринах… і втілившись нарешті в людині, вона зберігає певні якості, успадковані від попереднього втілення. Якщо ж душа, втілившись у людині, не виконує своєї місії, то наступне втілення знову відбудеться на нижчому рівні – для «перепідготовки». Цей процес отримав назву реінкарнація, або, у хрестиянстві – палінгенезія.

Ви, напевне, помічали, що інколи в обличчі людини чітко простежується певна схожість з якоюсь тваринкою – кицькою, лисицею, кроликом, собачкою… і повадками вони також нагадують цю тваринку.

Таку  ж природу мають і міфи про перевертнів. Найчастіше в різних народних повір’ях можна зустріти розповіді про перетворення на вовків. Популярність оповідок про вовків серед автохтонів сучасного Полісся відзначав ще Геродот. Розповідаючи про звичаї неврів, давніх племен, що жили біля верхів’їв Дніпра, Прип’яті та Південного Бугу в VI-V століттях до н. е., він писав: "Ці люди, вочевидь, чаклуни. Скіфи та еліни, що живуть серед них, у всякому разі запевняють, що кожен невр щороку на кілька днів обертається на вовка, а потім знову перебирає людську подобу".

Важко судити, чи є хоч якась спадкоємність  між тими тваринами й нинішніми  поліщуками, але мотив лаконтронії (перетворення людини на вовка) й нині дуже поширений на цій території і, крім усього, часто переплітається з ономастичною інформацією, що пояснює походження назви роду. Ось один з таких спогадів: "Є назвисько Вовки по-вулічному. То в їх був дід, що перекидався вовком. Піде в ліс, зробиться вовком. І вже пушов пущею вгонь його віда куди. Зіллє знав таке, чи ще щось таке знав знахарське... А один чоловік взєв да й пудстиріг. Да й украв те знахарство. То як пушов вовком, да й на гету пору"

"Звір  в душі" - в моєму розумінні  - самоасоціювання зі звіром. При чому з образом звіра котрий склався в нашій культурі. Звір як символ. Вовк, наприклад, символізує агресивність, напад, злість. Собака - захист, вірність. Лисиця - хитрість. Сова - мудрість. І от люди, що філосовствували на тему "організація - вовча зграя", перебирали варіанти вовчої символіки, більше думали про захист чогось, якоїсь частинки колись втраченого, аніж про відвоювання всього і захоплення більшого. Тобто, оборона, але не напад. А війни одною обороною не виграти. І тут вже можемо згадати тотемізм, давні воїнські союзи, ініціації та багато іншого що мало відношення до воїнів і де є тема вовка.  

Дослідження слов’янських ініціацій, військових звичаїв, воїнських союзів дає образ перевертнів як воїнів диверсійно-розвідувальної спрямованості і фахівців з бою вночі (це в часи, коли бувало битви зупинялись, бо, бачте - сонце сіло). Це якщо відкинемо можливість фізичного перетворення людини у звіра. Хто у нас найвідоміші перевертні? Отаман Іван Сірко, про якого саме так і говориться, що для розвідки перетворювавя у вовка. Та літописний князь Волх, прообраз якого – князь Всеслав Полоцький - і без літературного двійника овіяний містичними легендами.

Якщо  колись наші душі втілювались спершу в диких тваринах, то сьогодні їм доводиться «тестуватись» у свійських – домашніх. Чому? Людська популяція вже занадто велика, і кількість вирощуваних нами свійських тварин – також. А якщо згадати про принцип збереження основних якостей попереднього втілення – то виходить, що ми втрачаємо наші основні інстинкти. Згадаємо, як відбулось одомашнення диких тварин. Першими приручили, як відомо, собак.

Відбувся  простий відбір. Спочатку приручили тих, хто менше боявся людей. Результат - у цуциків ледь не генетично закладено - "людина - друг". Життя, звісно, може іншому навчити, але собаки з дитинства вважають людей "своїми". Чого не скажеш про інших - вовків, диких собак, гієн - здатні (при вихованні серед людей) жити в людському середовищі, але з проблемами. Мені відомий приклад життя з лайкою і лисицею в місті. З собакою - без проблем, а лисиця, хоч і виросла у людському середовищі, сторониться незнайомих людей і собак, лякається натовпів і транспорту. Нервує в незнайомих місціях.

Потім йшов відбір собак за певними (потрібними) фізичними якостями. З найшвидших вивели гончіх, наприклад. Так само з’явились і декоративні породи - виведені не для чогось практичного - охорони, полювання, а "для краси". Результат - вони поза людським середовищем нежиттезданті. А різні там "добрі люди" таких і жаліють.

До  речі, серед дворняг нерідко трапляються  екземпляри, занадто схожі на деякі види шакалів. Нема людського впливу і селекції – відбувається повернення до зразків першопредків…

Більшість видів цього сімейства нині вимерли. Так що і не скажеш хто був предком сучасних домашніх собак - вовки, дикі собаки (дінго), шакали чи щось нині не існуюче. Одних приручили, інших - винищили. Людина їх зробила неповноцінними, щоб вони залежали від неї.

Вовки обережні, життя навчило. Головне - вижити. Наприклад, відомий "факт", що вовки обороняють свій виводок, коли люди дістались до логова, не завжди буває в реальності. Чого їм лізти під постріл, вони в іншому місці ще народять. А для собак нерідко характерна якась самогубча сміливість. Помічали таке? Коли шавка, отримавши берцем по голові і ребрам, зі скавучанням відбігає і знов пробує вкусити. І так декілька разів.

Так і серед людей. В одних поселяється  душа вовка, в і нших – собаки. Одні все життя залишаються волелюбними і нескореними – а інші вміють лише служити. Одні самі собі обирають лідера – кращого з кращих, а інші підкоряються тим, хто дає їм їсти. Одні є самодостатніми особистостями, а інші виконують декоративну функцію, і не викликають жодних інших почуттів, окрім жалю…  

Так на кого ж гавкають собаки? Я вважаю – що вони просто бачать в деяких людях диких звірів. Перш за все  – вовків. Вони не можуть змиритись з тим, що вовки все ще живуть у цьому світі. Що вони знають, що таке воля, і не хочуть її втрачати. Вони заздрять вовчому способу життя, але не мають сили волі робити те ж саме. Вони втратили свої інстинкти і не мають гадки, як можна жити на свободі. Як можна жити у своє задоволення, а не служити господарю, робити те, що любиш, а не те, що від тебе вимагають, триматись зграї собі подібних, а не тих, з ким тебе посадили до клітки…

Я відчуваю в собі щось дике. Я відчуваю свободу та роблю те, що люблю, від  чого отримую справжню насолоду. Я  тримаюсь своєї «зграї»…

Краще вмерти вовком, ніж жити псом! 

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Мені здається, що явище лаконтронії (чи якогось іншого перевертання) і палінгенезія (реінкарнація) знаходяться по різні сторони. Тут щось не те...

1)?Чи реінкарнація обов'язково передбачає втілення в різні форми життя?
2)?Реінкарнація - це втілення душі чи духу?
3)?Яка потреба вищій формі життя втілюватися в нижчу?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Прошу висловити свої думки у відповідь на поставлені запитання. Дуже потрібно! Дякую всім не байдужим.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Воїн Світло.

Реінкарнація - це можливість народжуватися заново. Все суще - мінерали, рослини, тварини, людина, - проходять певні Цикли еволюції. Тому здається так:

1) Реінкарнації - втілення. Тому моя відповідь - так.
2) Втілення Душі, яка є посередником між фізичним і духовним. Душа мабуть складова духу. Тому моя відповідь - душі.
3) Тому що життя, як і розум, є процес руху думки з вищої форми у нижчу.

Пройти будь-яке випробування - піти на випробування. Це неминуче.

Зображення користувача Альберт Саїн.

Арсен Дубовик каже:
3)?Яка потреба вищій формі життя втілюватися в нижчу?

Воїн Світло каже:
3) Тому що життя, як і розум, є процес руху думки з вищої форми у нижчу.

Душа на фізичному рівні просто не в змозі реінкарнувати (втілитися) в нижчу форму.
Вона може лишень застрягнути по реінкарнації на своєму рівні розвитку доки не реінкарнує у вищу форму..

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

У статті я ж читаю цілком протилежне: "душа, перед тим, як втілитись в людині, проходить розвиток та випробування в тілах істот нижчого рівня – комахах, рибах, тваринах… і втілившись нарешті в людині, вона зберігає певні якості, успадковані від попереднього втілення. Якщо ж душа, втілившись у людині, не виконує своєї місії, то наступне втілення знову відбудеться на нижчому рівні – для «перепідготовки». Цей процес отримав назву реінкарнація, або, у хрестиянстві – палінгенезія."
Думаю, що тоді коли думка автора (Дмитро Сінченко, Дух волі) суперечить дійсності (чи не так?), ми мусимо проаналізувати і викладати свою думку. Ця думка має максимально наближатися до дійсності, бути найбільш правдивою. А інакше наш форум перетвориться на таке собі накопичення суперечливої інформації.
!Спробуй тоді розібратися де правда, а де "альтернативний шмурдяк"!
Тому, пане Альберте, я прошу Вас, знявши авторство Дмитра Сінченка, фахово поправити статтю. Ви ж бо володієте, бачу, більш достовірною інформацією ("Душа на фізичному рівні просто не в змозі реінкарнувати (втілитися) в нижчу форму.").
?Громадо, Ви як на таку пропозицію дивитеся?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Воїн Світло.

Як зрозумів питання, так і виклав своє розуміння цього. Вищі форми - дух, душа. Нижча форма - фізична. Звісно, що втілення в нижчу форму, це втілення в фізичне тіло людини. Тут хто як зрозумів, як питання так і відповідь.

Пройти будь-яке випробування - піти на випробування. Це неминуче.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

!Душа також є і в тварин!
Якщо ж мову ведемо про вищі чи нижчі форми, то це про "Все суще - мінерали, рослини, тварини, людина, - проходять певні Цикли еволюції." Мова саме про цей ланцюжок, в якому мінерали - нижча форма, людина - вища.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Воїн Світло каже:
2) Втілення Душі, яка є посередником між фізичним і духовним. Душа мабуть складова духу. Тому моя відповідь - душі.

Хіба душа складова духу? Я думав, що тіло+душа+дух=триєдина сутність=божественна сутність. Тобто, і тіло, і душа, і дух є складовою цієї сутності, але аж ніяк не складові одна одної... Адже так?!

Воїн Світло каже:
3) Тому що життя, як і розум, є процес руху думки з вищої форми у нижчу.

Я думав, що еволюція - це постійний рух вгору, вдосконалення від нижчих форм до вищих.... Адже так?!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доктор Смалець.

Припускаю, пане Арсене, що наша душа має Божий дар вільного вибору "яко на небі, так і на землі", тобто сама вибирає собі тіло для наступної інкарнації, а потім, в новому тілі, вибирає собі подальший шлях розвитку. Інша річ, що діапазон вибору може бути дуже вузький - якщо в минулому житті зробив хибний вибір і не набрав додаткових "балів". Сподіваюсь, найгірше, що може статись зі звичайною людиною після смерті - потрапити знову приблизно в те саме місце... як білка в колесі.

Звичайно, якщо дуже "постаратись", то можна добитися дечого гіршого, ніж інкарнація в нижчу форму життя - повної утилізації і самознищення. Але все одно, це буде наш вільний вибір, хоч і найгірший. Все-таки, ми - Діти Божі, а не біси якісь, щоб нас можна було у свиней позапихати, а потім утопитися примусити... :-))

Зображення користувача Альберт Саїн.

Стосовно такого варіанта то душа хіба що може і справді на котрийсь час маніпулювати тією чи іншою нижчою формою життя з так би мовити простору "пекла" но але аж ніяк НЕ реінкарнувати повноцінно в ту чи іншу нижчу форму життя, якщо вона та душа вже не досягла вищого плану буття з якої вона деякою мірою і справді може втілюватися у потрібні їй елементи.. Но таке буває вкрай дуже рідко коли, і те лишень з дійсно вищих форм буття.. Наприклад взяти все того ж нашого Хреста він будучи вже так би мовити ангелом дійсно втілився був в людину.. Но тим не менш душа на рівні розвитку людини втілитися назад в нижчу форму життя не в змозі.. Хіба що якщо ви є прихильниками сатанізму, то в такому разі і справді можна завдяки там різним "заклинанням" призивати мертві душі з пекла і втілювати їх в тварин.. но але і такий варіант є НЕ природнім а ратше маніпуляційним шляхом втручання в божественні справи)
Тим не менш, неважливо.. у кожного свій рівень знань, і тому він все одно залишиться при своїй думці.. + ми все одно тут майже по різному сприймаєму одну і туж інформацію по своєму..;)

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Доктор Смалець.

Цілком погоджуюсь з Вашими думками про неприродні перевтілення.

Що стосується труднощів у сприйнятті інформації, то це є, мабуть, наслідком інформаційної війни, яку ведуть діти диявола. Стало надзвичайно важко на початку якоїсь дискусії "домовитись про терміни і визначення", оскільки величезні зусилля спрямовуються на розмивання найелементарніших понять та підміну основних життєвих цінностей.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Атож! На зразок "явище лаконтронії (чи якогось іншого перевертання) і палінгенезія (реінкарнація)". !Це саме йде процес розмивання, а потім і підміна!
Дякую всім за дискусію!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Доктор Смалець каже:
... знову приблизно в те саме місце... як білка в колесі.

Думаю, саме так і тільки так! !Дякую на доброму, обнадійливому слові, пане Смальцю!
Але як тоді бути з вільним вибором?...

Доктор Смалець каже:
...вільного вибору "яко на небі, так і на землі", тобто сама вибирає собі тіло для наступної інкарнації, а потім, в новому тілі, вибирає собі подальший шлях розвитку

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доктор Смалець.

У моєму припущенні "знову потрапити приблизно в те саме місце" означає, що душа залишилась на тому самому рівні розвитку. Тобто, знову є нібито нові варіанти вибору але насправді вони рівноцінні тим "пропозиціям", що надавались попереднього разу. Як сказав хтось розумний, "душа обязана трудиться", а не чекати, поки їй випаде лотерейний виграш.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Доктор Смалець каже:
душа залишилась на тому самому рівні розвитку.

Чи означає це, що варіантами вибору можуть стати "Все суще - мінерали, рослини, тварини, людина", тобто (?!) перевтілення/реінкарнація можлива і в ту ж собаку?!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доктор Смалець.

Я не знаю. Мені це здається малоймовірним. Хоча я відчуваю іноді в своїй поведінці деякі котячі риси з "минулого життя" :-)).

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Ха-ха-ха! Душа кота втілюється в тіло людини.... :) Думаю, душі котів еволюціонують якось по-своєму...
То у Вас спогади про побачене збоку. Може Ви "у минулому житті" дуже любили котів, мали їх кільканадцять штук, переймалися їхніми проблемами, опікувалися ними тощо.
Тобто, Ви були доброю людиною, від цього відштовхнулися і втілилися на вищому рівні в теперішньому житті. Але Ви були і залишаєтесь людиною! Радіємо, пане Смальцю!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Олег Подорожній.

Я думаю, якщо добрий собака, то він гавкає на кожного))))

Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!

Зображення користувача Доктор Смалець.

+++ :-))

"Собака у дворі зовсім не злий, але у нього дуже слабкі нерви!" ©

Зображення користувача Доктор Смалець.

А може пес гавкає на того, хто схожий не на вовка, а на кота ? :-))

Зображення користувача Сергій Остапенко.

Чому собаки з кішками ворогують (легенда)

http://traditions.org.ua/usna-narodna-tvorchist/lehendy/1347-chomu-sobaky-z-kishkamy-voroguiut

Хай Буде!

Зображення користувача Богдан ДуБ.

Краще жити людиною, і померти ангелом.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Сергій Остапенко.

...здійснити перехід...

Хай Буде!

Зображення користувача Богдан ДуБ.

так!

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Зоріна Небокрай.

Дякую за статтю, було цікаво. За гріхи переводять у нижчу форму, навіть до черв"яка :-))))). Звичайно, я в це не вірю, але кожна людина має подібність до якоїсь тваринки, якщо розвинути уяву.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Альберт Саїн.

Взагалі автор тієї статті певно що не знає про те що на фізичному рівні вищі духовні сутності просто не можуть втілюватися у форми нижчого від їхнього духовного рівня..
Але для тих людей (нечистої душі) на яких собаки часто гавкають дана стаття все одно я вважаю хоч чимось тай і порадує їхню душу:)

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Не розумію, як душа людини (Істоти вищого плану) після втілення в істоту нижчого плану (ту ж собаку) може еволюціонувати (втілитися) знову в Людину..... Ми ж знаємо, що істоти нижчого плану діють на рівні інстинктів, тобто є керованими і не мають вільного вибору...(?)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Миро Продум.

Реінкарнація - перевтілення духу - властива тільки для людей, бо тільки людина є втіленою духовною сутністю.

Духовна сутність не може втілитися в тварину так само, як комп’ютерну операційну систему не можна інсталювати на калькулятор.

Про це читайте: Фізичний світ: душа, плоть, реінкарнація

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Так! І я про це ж! Треба частіше повертатися (робити перепосилання) до фундаментальних статей на НО. А то складається враження, що ми товчемося на тому ж самому місці...
Думка: (?) можливо, що однією з причин, чому реінкарнацію перестали сприймати християни (про хрістиян зараз промовчимо) стало спотворення вчення Будди про реінкарнацію? Адже правдива інформація про перевтілення людини в дерево, чи "гадюку з длінним вєком" через таке перекручування стала такою собі страшилкою: "Но єсли жил как дерево - родишся баобабом, і будєш баобабом тищу лет, пока помрєш".
!От закладка так закладка!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доктор Смалець.

Та нормальна страшилка, цілком підійде для виховної роботи з малорозвинутими душами :-))

Мені в цій пісні дуже подобається інша "закладка":

.

Пусть косо смотрят на тебя,
Привыкни к укоризне.
Досадно? Что ж, родишься вновь,
На колкости горазд.
Но если видел смерть врага
Ещё при этой жизни,
В другой тебе дарован будет
Зоркий верный глаз!

Здається, тут все чітко і ясно без баобабів...

Зображення користувача Нео Фіт.

...агов!.
1)...душа НЕ реінкарнує, бо "смертна", бо це енерго-інформаційна система...
2) ...реінкарнує Дух, бо це божественна складова, бо вічна...
3)...пес гавкає, бо він на то і пес...

...минуле неможливо змінити, але можна змінити своє відношення до нього,- а відтак, змоделювати своє майбутнє...

Зображення користувача Альберт Саїн.

Олег Смолінський каже:
..
3)...пес гавкає, бо він на то і пес...

Тобто по вашому коли Буває, проходить повз подвір’я сила-силенна народу, а песик ув’яжеться лише за однією конкретною особою. Чим вона відрізняється? Що привертає собачу увагу? І люди ці начебто нічим особливим не відрізняються. Ідуть собі по вулиці, замріяні, ні на кого не звертають уваги, особливо на собак. І тут, неначе з-під тишка – «Гав-гав-гав!!!» є всього навсього лишень тією причиною що він пес і того гавкає лишень на одну конкретну особу?! О_о
Вав браво! Логіка у вас просто суперова:)

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Альберт Саїн.

Шановні "брахмани" піднапружте будь ласка свій розум і спробуйте но дати відповідь з "езоторичної позиції" на таке питання - кого кусають собаки?

Для прикладу дана стаття мною тут була опублікована 15.11.2013 і з тих пір на мене на протязі всього 2013 по 2015 увесь час гавкали собаки.. потім ж деякий час вони трохи вгамувалися зі своїм лаянням і почали лишень дуже рідко це діло робити.. Тепер же вже починаючи з кінця 2016 вони не те щоби гавкають, а просто з заду мовчки просто кусають за ікру.. і це реально так боляче та деякою мірою і страшно коли тобі в ікру всаджується челюсть собаки..
Ай тим не менш це ж вже на якому фізичному чи то пак душевному рівні потрібно бути таким темним, щоби собаки вже почали просто кусати??? О_о

До речі стосовно теми про реінкарнацію яку вище зачіпали у діалозі, так ось я вже не пам"ятаю чи десь писав на НО про це діло, але у всякому разі напишу тут знову) так ось у кришнаїтів наприклад виявляється що таке діло як стрибання реінкарнації з нижчої фори у вищу і назад є нормальним ділом, особливо якщо врахувати якщо така людина за все життя жила як та тварина якій лишень було діло до їжі, сна і секска і жодної цікавості до питань духовності.. І тут же до речі знову ж таки варто все ж зазначити і на поділ людей які поділяються на 3 категорії, людей, напівлюдей і нелюдей, тобто люди це ті функціонують на всіх чакрах, а нелюди це ті які лишень функціонують на трьох нижніх.. ну це так просто відступ від мого запитання про те кого кусають собаки..

Отже буду радий почути думки з приводу того кого кусають собаки..)

Фанатизм псує знання!