Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Мир на Землі: реальність наукової фантастики та ілюзорність масової пропаганди

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

14 травня на ТБ-7 футурологи Ігор Каганець і Василь Базилев обговорили повість Станіслава Лема "Мир на Землі" (1987) з погляду сучасних реалій українсько-російської війни і глобальної безпеки.

150514_kagangec_bazylev.jpg

Ігор Каганець і Василь Базилев на ТБ-7
Ігор Каганець і Василь Базилев на ТБ-7

"Межа між війною і миром, і без того не надто виразна, тепер абсолютно стерлася. Вже ХХ століття покінчило зі сором'язливими ритуалами відкритого оголошення війни і ввело в ужиток такі поняття, як напад без попередження, п'ята колона, масові диверсії, "холодна війна", війна через посередників (per procura), і все це було лише початком знищення межі між війною і миром. На зміну альтернативі «війна або мир» прийшов стан війни, який не можна було відрізнити від миру, і миру, що не відрізнявся від війни" (Станіслав Лем. Системи озброєнь XXI століття. 1983). 

Аудіозапис передачі від 14.05.2015.mp3

"Нескінченні переговори на конференціях із роззброєння мали на меті не тільки досягнення угоди і встановлення рівноваги сил, а й промацування слабких і сильних сторін противника. На першому етапі переважала диверсія під прикриттям миротворчих гасел" (Станіслав Лем. Мир на Землі. 1987).

Пишіть коментарі, ставте запитання учасникам передачі:

 

 

 

 

Василь Базилев, футуролог

Наші інтереси: 

Читаємо фантастику, пізнаємо реальність. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

Лем ще написав хороший роман "Соларіс".

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

Згідно з теорією інформації: будь-який сигнал, що потрапляє в кібернетичну систему, впливає на неї.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Миро Продум.

Пишіть відгуки, ставте запитання козаку Василю!

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Еней Харалужний.

Відразу видно Василь Базилев дуже світла людина, яка знаходиться у вищих просторах буття, це помітно по тому як він веде бесіду. Хотілося б більше дізнатися про нього хто він такий і чим займається, за всю передачу він про це нічого не сказав.

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Василь Базилев.

Proshu vybachennya bo poky ne mayu mozhlyvosti pysaty kyrylytseyu :( Ya onovyvsya shche do kintsya rozvalu Soyuzu zaimayuchys medytatsiyeyu i yedynoborstvamy. U 90ti poyikhav do USA de zakinchyv UW-Madison in International Relations, Global Security, Chemistry and Microbiology. Pratsyuvav v senatora, finansakh, bankakh, i proekt rorvytku Wisconsin yakyi sam zapochatkuvav. Paralelno zaimavsya Aikido ponad 10 rokiv. Zaraz pryymayu uchast u reformi pravoporyadky i energonezalezhnosti. Bilshe skhylyayus do toho shcho reformuvaty systemu maizhe nemozhlyvo i treba daty yiy pomerty samiy :)

Перекладаю ;-)

"Я оновився ще до кінця розвалу Союзу займаючись медитацією і єдиноборствами. У 90-і роки до США де закінчив UW-Madison in International Relations, Global Security, Chemistry and Microbiology. Працював у сенатора Айкідо понад 10 років. Зараз приймаю участь у реформі правопорядку і енергонезалежності. Більше схиляюся до того, що реформувати систему майде не можливо і треба дати їй померти самій :)"

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

То у тебе 4 спеціяльності?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Василь Базилев.

tak, 4 zadeklarovani z USA