Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"Ми їх попередили", – НАК назвав терміни стягнення боргу з Газпрому

Спецтема:

У разі невиплати боргу Україна може ініціювати арешт російського газу в підземних сховищах Європи або акцій оператора Північний потік у швейцарському суді.

НАК Нафтогаз України в найближчі тижні може ініціювати процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 млрд доларів боргу в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Процес звернення до судів може початися вже у квітні. Ми їх попередили", - сказав він.

У НАК прогнозують, що процес стягнення може зайняти до півроку. При цьому Нафтогаз все ж розраховує на сумлінне виконання російським монополістом рішення арбітражу найближчим часом.

Вітренко уточнив, що Газпром поки ще не подавав апеляцію на рішення арбітражу щодо транзитного контракту.

"З юридичної точки зору, навіть якщо б вони вже подали апеляцію, вона не зупиняє виконання рішення арбітражного трибуналу. Вони повинні заплатити нам ці гроші, а потім чекати півтора року, поки їх апеляція буде розглянута, і прийнято відповідне рішення", - пояснив комерційний директор Нафтогазу.

У разі невиплати боргу Україна може ініціювати арешт російського газу в підземних сховищах Європи або акцій оператора Північний потік у швейцарському суді.

Раніше стало відомо, що Газпром відіб'є у звітності за 2017 рік резерв на виплати 2,6 млрд доларів на адресу українського Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Наші інтереси: 

Гарні резерви, чесне поповнення бюджету.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи