Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
52

Спроба "Газпрому" виставити Україну як ненадійного партнера провалилася – Держдеп США

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Спроба російського газового монополіста "Газпрому" виставити Україну й НАК "Нафтогаз" як ненадійних партнерів провалилася. Про це на сторінці в Twitter написала речниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт. 

"Українські громадяни надихнули світ, об’єднавшись для зменшення споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійне постачання газу європейським споживачам. "Газпрому" не вдалося виставити Україну і "Нафтогаз" як ненадійних транзитних партнерів", - написала Ноєрт. 

Як повідомляв УНІАН, "Газпром" програв судову тяганину з "Нафтогазом" у Стокгольмському арбітражі, згідно з рішенням якого він має виплатити українській компанії 2,56 млрд дол. При цьому російській компанії щодня нараховуються відсотки в розмірі 500 тис. дол., доки вона не виконає рішення арбітражу про виплату Україні боргу.

Станом на 7 березня сума відсотків за невиплату "Газпромом" боргу становить 3,5 млн дол. "Газпром" на тлі програшу заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з Україною в судовому порядку, а також знизив тиск у газотранспортній системі, що ускладнило транзит газу до Європи. 

Проте, в Єврокомісії заявили, що Україна виконує всі взяті на себе зобов'язання з постачання газу.

Уряд України має намір стягнути з "Газпрому" сумарно 8,5 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу та Антимонопольного комітету України - 2,56 млрд дол. і 172 млрд грн відповідно.  

Наші інтереси: 

Зв'язки з РФ потрібно рвати. Ненадійний партнер - гірше явного ворога.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Добре, що в США і Європі розуміють підступність "Газпрому"!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!