Важливість: 
3

Спецтема:

Москва назвала одну з площ на честь сталінського «крота» Кіма Філбі – The Telegraph (Великобританія)

Москва назвала одну зі своїх площ на честь Кіма Філбі (Kim Philby), одного з найгірших зрадників, і, судячи з усього, зроблено це було в якості провокаційної відповіді на звинувачення Кремля у скоєнні нападу з використанням бойової отруйної нервово-паралітичної речовини в Солсбері - пише Роберт Мендік (Robert Mendick) в The Telegraph.

shpygun.jpeg

Кім Філбі (Kim Philby)

Сергій Собянін, мер Москви і один з найближчих союзників Володимира Путіна, особисто дав вказівку перейменувати нічим не примітне перехрестя на південному заході російської столиці в площу Кіма Філбі.

Це розпорядження було опубліковано на веб-сайті московського міського уряду 6 листопада.

Місцеві жителі були дуже здивовані перейменуванням цього перехрестя на честь Кіма Філбі, оскільки він ніколи не жив в цьому районі. Офіційний представник уряду Москви відмовився відповісти на питання, чому це перетин доріг було перейменовано і названо на честь Філбі, і чому це було зроблено саме зараз.

Однак здивування викликає і та обставина, що Москва влаштувала це перейменування всього через кілька тижнів після того, як ГРУ (російська військова розвідка) було визнано замішаним в спробі вбивства Сергія Скрипаля в березні нинішнього року в Солсбері. 67-річний полковник Скрипаль був отруєний за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини «Новачок», проте він і його 33-річна дочка Юлія залишилися живі.

Двоє чоловіків, що здійснили цей напад, були викриті як такі, що носять високі військові звання агентів ГРУ. Стало також відомо, що вони отримали з рук пана Путіна вищі російські нагороди.

Полковник Скрипаль, старший офіцер ГРУ, був заарештований за продаж секретів британській службі MI6, але в підсумку виявився в Сполученому Королівстві в результаті обміну шпигунами. Філбі вважається одним з найбільш успішних членів Кембриджської шпигунської мережі, які зрадили MI6 і надавали протягом трьох десятиліть секретну інформацію Радянському Союзу.

Філбі, а також інші члени цієї мережі, були завербовані в Кембріджському університеті в 1930-і роки. Він помер в Москві в 1988 році у віці 76 років, а в 1965 році був нагороджений орденом Леніна.

Після своєї втечі Філбі жив в центрі Москви, далеко від цього перехрестя, що продувається вітрами, у відносно новій частині міста, в якій розташовані майже виключно багатоповерхові житлові будинки.

Однак ця площа знаходиться недалеко від великого центру СЗР - російської Служби зовнішньої розвідки.

Це відомство опікується спадщиною Філбі, а одна зі сторінок її веб-сайту присвячена йому, а також тій інформації, яку він передавав під час Другої світової війни.

Директор СЗР Сергій Наришкін виступив в минулому році на відкритті виставки в одній з художніх галерей Москви, на якій був представлений портрет Філбі.

У той день ветерани розвідки запропонували, щоб одна з московських вулиць була названа ім'ям цього перебіжчика, бо він любив прогулянки по місту.

Наші інтереси: 

Москва не визнає своєї причетності до злочинів у Солсбері. На каяття марно сподіватись.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка