Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Мінфін виконав левову частину умов програми співпраці з МВФ

Міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла, які умови меморандуму МВФ ще потрібно виконати. Виконання низки умов Меморандуму залежить від парламенту. 

markarova.jpg

міністр фінансів України Оксана Маркарова

"Під час візиту експертів МВФ у нас відбулося дуже конструктивне обговорення. Всі поточні маяки та більшість поточних зобов’язань по програмі виконані, а ті, що не виконані – в процесі виконання, і ми розуміємо, що їхня імплементація просувається добре", - сказала вона Економічній правді.

Підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників державної митної та державної податкової служб в процесі, однак, навіть якщо ми виконаємо цей пункт не до кінця квітня, а до середини травня – це технічний момент.

"Головне, щоби до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 – ЕП), ми виконали усе, що пообіцяли виконати", - підкреслила Маркарова.

Частина зобов’язань, які ще належить виконати, стосується державних банків.

"Скоро HR компанії представлять нам перелік кандидатів до незалежних наглядових рад Ощадбанку, Укрексімбанку та ПриватБанку. Я сподіваюся, це станеться до кінця квітня", - сказала Маркарова.

Виконання низки умов Меморандуму та зобов’язань України перед ЄС залежить від парламенту. 

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про запровадження авторизованих економічних операторів (№7473).

"Він належить до євроінтеграційних законопроектів, і зараз ми разом з комітетом з питань податкової та митної політики доопрацьовуємо його", - розповіла Маркарова.

Міністр фінансів очікує, що парламентарі розглянуть його після закону про мову.

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти в рамках зобов’язань перед МВФ та ЄС, - про запровадження спільного транзиту (№9532) з 35 країнами та про запобігання відмиванню коштів (№9417). Останній дозволить привести правила нашого фінмоніторингу у відповідність до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвецією MLI, дозволять нам об’єднати зусилля у боротьбі з розмиванням бази оподаткування та виведенням прибутку з-під оподаткування.

"Якщо говорити про пункти меморандуму, які не є маяками програми, то МВФ завжди з розумінням ставиться до причин, через які ми можемо не вкластися у визначені програмою терміни. Головне, щоб ці причини були об’єктивними", - пояснила вона.

"Щось ми можемо виконати достроково, щось пізніше", - зазначила Маркарова.

При винесенні питання про виділення країні траншу на розгляд Ради директорів МВФ, у першу чергу  увага приділяється виконанню попередніх заходів та структурних маяків програми.

За словами Маркарової, на сьогодні від продовження співпраці України з МВФ залежить, чи зможе України отримати фінансування Світового банку. Україна вже почала перемовини зі Світовимбанком про наступну суму гарантій.

"Кінцевої цифри поки немає, але вона може бути на рівні минулого року – близько 1 млрд. доларів", - повідомила міністр.

Також продовження співпраці із МВФ є важливим для реалізації програми макрофінансової допомоги ЄС, в рамках якої Україна працює для отримання другого траншу у сумі 500 млн євро.

"Усі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебуванні у програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов’язковою умовою", - резюмувала вона.

Наші інтереси: 

Україна залежить від зовнішніх фінансових вливань, які допомагають підняти економіку. Але співпраця з МВФ може бути конструктивною. Не такий страшний чорт, як його малюють. Відходимо від соціалістичних міфів.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи