Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
56

Майже три мільйони українців за два роки скористалися безвізом з ЄС

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Два роки тому, 11 червня 2017 року, офіційно набув чинності безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом. З початку дії безвізового режиму українці здійснили 42,6 млн. поїздок до країн ЄС.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

“9,2 млн. громадян України перетнули кордон за біометричними паспортами, із них майже 3 мільйони українців прямували без віз, з новими біометричними паспортами, тобто скористалися режимом безвізу”, - йдеться у повідомленні.

За інформацією прикордонників, найбільше - понад 1 млн осіб - перетнули кордон із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де перетин кордону за безвізовим режимом становив понад 350 тисяч та більше 245 тисяч осіб відповідно. Близько 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною.

Крім того, майже 1 мільйон українців скористалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним, адже у такий спосіб перетнуло державний рубіж лише близько 500 осіб, додали у ДПСУ.

"Загалом за другий рік безвізу ( з 11.06 2018 по 11.06.2019 рр.) зафіксовано 2,35 млн. поїздок українців-безвізовиків. А це в 4,2 рази більше ніж за перший рік (з 11.06 2017 по 11.06.2018рр.) - 560 тис. осіб. Це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), особливо, з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року", - наголошують у прикордонному відомстві.

У ДПСУ уточнили, що нині 157 пунктів пропуску через державний кордон обладнано засобами біометричного контролю та підключено до баз даних Інтерполу, а сучасні технічні засоби дозволяють автоматично перевіряти всі типи біометричних документів.

Наші інтереси: 

Справді добрий здобуток за останні 5 років.

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.

За два роки я по безвізу три рази з'їздила до Польщі, один раз до Литви і два рази до Німеччини. Якби не безвіз, я б ніколи не поїхала! Тобто об'єктивно не могла б поїхати. Мала сумний досвід отримання візи, щоб поїхати в Гельсінкі у 2007 році на Євробачення (хоча й була акредитована НТКУ). Після того твердо вирішила більше не принижуватися і не витрачати час і гроші, щоб отримати візу. А завдяки безвізовому режиму почуваюся гідно, коли їду за кордон.

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Повністю згоден!