Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Китай обдирає РФ як липку – купує сировину з величезними знижками

Категорія:

При цьому Китай відмовляється постачати до РФ комплектуючі, технології, техніку, побоюючись американських санкцій. Китай купує російський газ зі знижкою в 50% (оцінки Bloomberg).

Путін постав перед вибором: або спалювати газ, або продавати його задешево китайцям. Подібна ситуація і з нафтою та іншими ресурсами.

Гроші – важливіші за росіян для Китаю. Купуючи у них сировину з величезними дисконтами, китайці відмовляється постачати в Росію комплектуючі, технології, техніку, побоюючись американських санкцій. Тобто росіянам вони не допомагають, а вдало на них заробляють, пише NEWS UA.

Китайці допоможуть обмежити ціни на газ. Єврокомісія розглядає можливість зменшити вартість газу вп'ятеро – до 500 дол. за тис. кубометрів. Тим часом Китай фактично таке обмеження вже ввів, просто відмовляючись платити за блакитне паливо за ринковою ціною.

Це що ж виходить?

А те, що Китай не ігнорує Путіна, публічно не засуджує агресора і не підтримує санкції. Але все це – тільки на словах. Насправді ж Китай вже випередив ЄС за темпами провадження обмежень.

Навіть більше – якщо ЄС санкціями намагається покарати агресора, то Китай просто використовує ситуацію для збільшення свого заробітку.

Путін заявляє про взаємовигідне партнерство, але насправді веде РФ до тотальної залежності від Китаю. І Піднебесну, на відміну від ЄС, демократичні цінності не цікавлять. Слабка Росія для китайців – сировинний подарунок.

Нагадаємо, раніше Foreign Affairs вже писало, війна в Україні перетворила Москву на молодшого партнера Пекіна.

Наші інтереси: 

Російська агресія проти України вилізла для нашого ворога боком – і це добре. ЗСУ має добити нашого споконвічного ворога, а Україна має вийти з цієї війни оновленою і зайняти гідне місце, ставши гідним геополітичним гравцем.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи