Зображення користувача Еней Харалужний.
Еней Харалужний
763

Іван Терновий і Віталій Опанащук про давні хліборобські звичаї українців (аудіозапис від 21 вересня 2013 р.)

Православ'я - національна культура Праукраїни. Це тема нової передачі "Від пращурів до нащадків". Гість програми - Іван Іванович Терновий ("волхв Срібновит"). Ведучий передачі - Віталій Опанащук, головний редактор газети "Рада Козацька".  

Іван Терновий - 21 вересня 2013р.mp3

 

 

Теми обговорення:

1. Поняття «православ’я» в розумінні українців різних епох?

2. Як правильно тлумачаться поняття Ява, Нава, Права, Слава.

3. У чому полягає дохристиянка культура праукраїнців?

4. Яка природа наших прадавніх свят?

5. Ритуальні свята Дідуха, Купала, Великдень, Покрова.

6. Яким чином поняття «православ’я» з'явилося в християнстві?

7. Чи подібне значення ритуальних свят прадавнього православ’я з християнством?

8. Чому нам необхідно знати праукраїнську культуру?

Повне зібрання радіопередач "Від пращурів до нащадків"

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Ясна Красна.

Мама слухала і не могла відірватися. Щиро дякує! А мені багато незрозумілого.

Зображення користувача Миро Продум.

Іван Терновий ("волхв" Срібновит) справді багато що знає про наше минуле. На жаль, нічого нового не сприймає. Я намагався йому пояснити про аріянство - його це зовсім не цікавить, він до цієї теми сліпий і глухий. Можливо тому, що вже має усталену схему, до якої звик, тож боїться її порушити. За фанатизм і агресивність Срібновита довелося видалити з нашої групи у Фейсбуці.

Фанатизм не є якістю брахмана. Брахманство є локомотивом розвитку людської спільноти, воно відкрите до новацій. Якщо цього немає, то народ втрачає конкурентоздатність і зникає.

З другого боку, нинішнє "рідновірство" - це вірування варни господарів (селян), їхнім богом-егрегором є Дажбог. Обмеженість сучасного рідновірства в тому, що воно фанатично заперечує існування варни брахманів і кшатріїв, які мали своїх богів і свій шлях (дгарму). Нав’язування селянами усім свого Дажбога - це різновид деструкції і самознищення.

На перший погляд це виглядає дивно, але прихід до влади таких "волхвів" - це для народу гарантований застій і самоліквідація.

З другого боку, тут маємо термінологічну підміну: знавців стародавніх традицій помилково називають волхвами. Консервація старого видається за поступ.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Вакула Коваль.

А я то думав - ну чого рідновіри вперто називають себе язичниками? Язичники це ж по-нашому "простонародники", прості люди, що звикли до своїх народних звичок - і більш нічого. Дійсно, в них люди не дуже-то хочуть самовдосконалюватися, а, наче діти, граються у обряди - бо господарники. Волхвів ще треба виховувати та відсіювати та "просувати".
Язичниками є усі народи, які б дикі вони не були. Яким би чортам вони не вклонялися. А православ'я (не юдохристиянство) - це вже інший рівень, який потребує розвитку людини, її праці над собою аж до богоподібного стану. Тут є носії вищих знань, яких навіть не можна роздавати всім без розбору. Православна людина знає і про вищого Бога і про "місцевих" Богів, і чортів тих поганих приборкує собі на користь. А язичники, чим далі від Европи, тим більше "задобрюють чортів", умовно кажучи.
Цікаво, що мольфар Нечай, казав, що він одночасно і язичник і вірить в Ісуса. Хоча аріанини він чи ні, він і сам не сказав би. :) це вже ньюанси.

VAKULA

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Влучні висновки.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Сергій Остапенко.

Трохи про "соцмереживських" "волхвів": http://ar25.org/article/polemika-u-socmerezhah-tema-persha-grupy-i-varny.html

Хай Буде!

Зображення користувача Гендельф Білий.

Цілком з вами погоджуюсь пане Миро. В них є уставлена схема створена Силенком чи Лозко, і більше нічого святішого за це нема навіть якщо воно правда. Я також пробував пояснити їм аріанство і нічого не вийшло. Для них аріанство юдохристиянська єресь. Крім того вони вороже налаштовані до аріанства. Це вказує на признаки релігійного фанатизму. Далеко їм до святості, хоча в культурному плані вони багато чим займаються. Ось корисна стаття про Лева Силенка http://www.uaoc.info/index.php/n-p/75-sylenko

Ми не фантазуємо: ми розраховуємо! Але для того, щоб розраховувати, ми спочатку фантазували.

Зображення користувача Миро Продум.

Пан Віталій Опанащук проголосив фразу "християнство вводилося вогнем і мечем". Це щось на кшталт "ані стрілялі в спину нашим дєдам".

Ця фраза про "вогнем і мечем" - елемент просування дітьми диявола хуцпи про те, що Володимир хрестив Русь в іудохристиянство. Цікаво, що в цьому питанні іудохристияни і рідновіри займають солідарну позицію.

Насправді Володимир відновив державне аріянство, яке тут було ще з часів готських королівств і аріянина Аттили.

Про хрещення Русі читайте тут: http://ar25.org/node/21037

Також пан Віталій сказав, що наші предки "вважали себе дітьми природи, а не її господарями". Це іудохристиянська єресь. Людина є втіленою божественною сутністю, вінцем творіння, носієм образу Божого. Усвідомлення себе вільним і відповідальним господарем цієї землі - арійська ознака.

Людина - це дитина Божа, а не дитина сотвореної Творцем природи. Дітьми природи є тварини і люди, які перебувають на тваринному рівні.

А в цілому передача виявила цікавою, гість дав доволі точне розуміння українських звичаїв. Шкода тільки, що він перебуває в полоні іудохристиянської парадигми і не відрізняє арійського вчення Ісуса Хреста від духовної отрути іудохристиянства.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Вакула Коваль.

Я поки що такої думки:
1. На ґрунті відичного православ'я (арійська віра) Андрій Первозваний (кажуть, що це був Ісус і ходив не по Дунаю, а по Дніпру) хрестив наших предків у аріанство. Не те щоби хрестив у нову віру, а розказав людям про свій досвід, подвиг, про можливість безмежного самовдосконалення.Це ж була наша гордість. Тому мирно і творчо було прероблено багато обрядових пісень, де з'явився Ісус, склалося "двоєвір'я". Ніяке це не "двоєвір'я", це до відичної віри (аріанства) добавилася Вість про Подвиг Ісуса. Тому в нього і нема ніякого вчення, ніяких вправ для тілесного та духовного розвитку. Бо він нічого нового не видумував, все величезне знання було відомо волхвам, та записано у Відах до Ісуса.
2. "Каган" Володимир ("рабич", син рабина та хазаринки) виконав завдання розбитих хазарів і увів нам азіатчину. Мечем і вогнем наставив юдохристиянство. С тих пір попи борються із народними звичаями. Це так як "Русскій мір". Наче від слова "Русь", а чуже. Іде розкол населення, деякі "проти", а деякі "за", бо це ж наше, "руське". Так і Володимир, розколов людей, "давайте молитися нашому Ісусу Христу!" Спецоперація Володимира вдалася - Русь пішла на спад.

VAKULA

Зображення користувача Миро Продум.

Коваль Вакула, ви чисто "пісатель", чи також іноді й "чітатєль"? То прочитайте про Володимира http://ar25.org/node/21027 і не повторюйте іудохристиянської хуцпи про "рабича". Не принижуйте наших предків - вони були значно розвиненіші і величніші, чим ви собі уявляєте.

Володимир був законним сином Святослава Хороброго і древлянської принцеси Малуші (корінь *мал означає «цар, ватажок, господар»).

Щоб зрозуміти масштаби і нахабство брехні щодо Володимира, прочитайте про його вбивцю - Ярослава Кривого.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Вакула Коваль.

Миро Продуме, слідкуйте, щоб не проснулась фанатичність!
Бо фанатичність є ознакою неспроможності довести правоту. :)

Я так розумію. що Володимира "Красним Сонечком" охрестили якраз юдохристиянські літописці. Моя баба його так не називала. Про козаків вона пісні-балади знала, це від народу, а в записах - це від юдохристиян.

Одне каюсь - не зміг перечитати доволі великий матеріал про аріанство. Забагато даних для усвідомлення на цю тему на НО є.
Аріанство - дуже складна тема, бо все переплетене та перемішане. Легше все спростити і зробити "нове аріанство".

VAKULA

Зображення користувача Миро Продум.

Просто ви ще не осягнули масштабність і нахабність брехні, яку застосовують діти диявола. Для початку подивіться фільм про 9/11 http://ar25.org/node/22995 : верхівка держави дивиться в очі і підло бреше. До речі, в США поширення правди про 9/11 прирівнюється до тероризму.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Дуб Молодий.

Vakula каже:
Миро Продуме, слідкуйте, щоб не проснулась фанатичність!
Бо фанатичність є ознакою неспроможності довести правоту. :)
Я так розумію. що Володимира "Красним Сонечком" охрестили якраз юдохристиянські літописці. Моя баба його так не називала. Про козаків вона пісні-балади знала, це від народу, а в записах - це від юдохристиян.
Одне каюсь - не зміг перечитати доволі великий матеріал про аріанство. Забагато даних для усвідомлення на цю тему на НО є.
Аріанство - дуже складна тема, бо все переплетене та перемішане. Легше все спростити і зробити "нове аріанство".

Золоті слова пан Коваль, фанатичність - це шлях до пітьми!

Рабів до раю не пускають.

Зображення користувача Миро Продум.

Іудохристияни ніколи нікого не іменують "сонечком", бо вони є дітьми пітьми. Епітет "Красне Сонечко" могли дати тільки язичники або аріяни.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Вакула Коваль.

"напружує", що сучасні рідновіри називають волхвами простих людей, які не мають не те що якоїсь характерницької сили, а взагалі, люди середнього (нормального) розвитку. Це ж брехня на самому початку. Скажи "я не волхв, я вчусь, я поки що скромний обрядодій!"
Якби на місце їхніх волхвів поставити хоча би професійних акторів - ото був би пасіонарний спалах. Тут би пішли б зміни, народ би потягнувся, з'явилися б і герої і чудеса, все як положено. Потрібен один керівник тим артистам, централізований...

VAKULA

Зображення користувача Миро Продум.

Цілком підтримую! З професійними артистами і гарним режисером все було б значно потужніше і цікавіше.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Вакула Коваль.

Не вдержусь. Добавлю ще: людині, яка не є волхвом, сказати привселюдно: "Я - волхв!" це те саме, що сказати "Я - брехун!"
І проводити обряд.... Це таке саме що і юдохристиянство, тільки в іншій свиті.

VAKULA

Зображення користувача Еней Харалужний.

Дивіться відео слайд-шоу на Ютубі.

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Про що? Дайте посилання, будь ласка.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Миро Продум.

Просто дивіться відео у кінці статті.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Сергій Остапенко.

Хай Буде!