Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 56
  • Переглядів: 63

G7: Росія завдала Україні збитків на суму понад $486 млрд і зобов'язана їх відшкодувати

Категорія:

Країни G7 уже понад рік ведуть дебати, чи можна конфіскувати російські активи, не підриваючи довіри до міжнародної фінансової системи. Росія повинна покласти край своїй незаконній агресивній війні та заплатити за завдані нею збитки Україні.

24061701.jpg

Джерело: varta1.com.uа

Про це сказано у спільному комюніке країн G7 після саміту в Італії. Лідери G7 заявили, що російські активи залишаться заморожені доти, доки РФ не припинить війну в Україні та не виплатить збитки Києву. Або ці кошти будуть передані Україні для відновлення.

 За даними Світового банку, наразі сума завданих збитків Україні оцінюється в 486 мільярдів доларів. Однак з кожним днем ця сума збільшується, пише iPress.

"Неправильно, коли Hосія вирішує, чи буде і коли вона буде платити за збитки, завдані Україні. Зобов’язання Росії згідно з міжнародним правом щодо сплати завданої нею шкоди зрозумілі, і тому ми продовжуємо розглядати всі можливі правові шляхи, за допомогою яких Росія змушена виконувати ці зобов’язання", – сказано у тексті заяви.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Україна зазнала серйозних економічних втрат через руйнування інфраструктури, зменшення виробництва та експорту, а також втрати іноземних інвестицій.

Країни "Великої сімки" (G7) до кінця року нададуть Україні кредит на $50 млрд.

Лідери країн "Великої сімки" зазначили, що, як і раніше, хочуть розвіяти думку про те, що час на боці Росії й вона зможе викликати економічний крах України.

"З метою підтримки поточних та майбутніх потреб України у зв'язку з тривалою обороною проти Росії, G7 запустить прискорені надзвичайні кредити (ERA) для України, щоб надати додаткове фінансування у розмірі приблизно 50 мільярдів доларів США до кінця року", – уточнюється в комюніке.

Кредит погасять коштом майбутніх прибутків від заморожених російських активів у країнах Заходу.

Лідери G7 також підтвердили, що російські активи в їхніх країнах залишаться замороженими доти, доки Росія не припинить свою агресію і не відшкодує завданих Україні збитків (до цього ЄС мав продовжувати заморозку активів окремим рішенням щорічно).

"Ми маємо намір розподіляти це фінансування через різні канали, які спрямовують кошти на військові, бюджетні та реконструкційні потреби України - у рамках наших відповідних правових систем та адміністративних вимог", – наголошується у комюніке.

Міністр фінансів України Сергій Марченко привітав рішення G7 щодо кредиту на 50 млрд доларів.

"Рішення лідерів G7 є потужним сигналом єдності демократичного світу. Росія має відчути ціну агресивної війни проти України та заплатити за свої протиправні дії", – зазначив чиновник.

За його словами, використання прибутку від заморожених активів – один із перших кроків. "50 млрд доларів дозволять забезпечити найнагальніші потреби України у 2025 році та посилити стійкість в умовах широкомасштабної війни", – додав він.

Наші інтереси: 

Є надія, що страх втратити гроші змусять Росію припинити агресію (хоча це виглядає дуже малоймовірно). 2. Важливе рішення, яке нарешті ухвалили провідні країни світу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи