Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Епідемія коронавіруса: китайців підвела традиція їсти все, що рухається?

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Авторитетна комісія китайських фахівців встановила, що збудник пневмонії нового типу передався людям від тварин, що продавалися на Уханьскому ринку. Швидше за все, це були їстівні щури, які користуються в Китаї чималим попитом.

20020502.jpg

Китайські ласощі

Про це пише Василь Головнін - завбюро ТАСС в Японії, спеціально для «Нової газети».

Знайомі жителі Китаю в приватних бесідах нерідко з певною часткою гордості кажуть, що вони можуть вживати в їжу «все, що бігає, повзає, плаває або літає». Такий звичай мешканців найбільш населеної країни в світі зіграв, здається, злий жарт з 11-мільйонним містом Ухань в центрі КНР, який став зараз вогнищем поширення спалаху загадкової хвороби, що налякала весь світ, з умовною назвою пневмонія нового типу.

Всі перші жертви вірусу мали відношення до гігантського відкритого продовольчого ринку в центрі мегаполісу. Крім звичайних курей, качок і свиней там торгували і досить екзотичними тваринами, яких охоче розкуповували місцеві любителі смачно поїсти. Зараз цей базар закритий і огороджений владою, там проведено дезінфекційні роботи.

Справа в тому, що авторитетна комісія китайських фахівців встановила, що збудник пневмонії нового типу передався людям від тварин, що продавалися на Уханьскому ринку.

Швидше за все, це були їстівні щури, які користуються в Китаї чималим попитом. Називаються також борсуки або деякі види змій, що вважаються делікатесами, - наприклад, китайська кобра, яка мешкає на півдні КНР.

Більшість цих істот, як стверджується, продавалися на ринку в Ухані нелегально, без будь-якої медичної перевірки. Такі базари з антисанітарією і широко поширеною торгівлею дикими тваринами, вже не раз ставали інкубаторами нових вкрай небезпечних захворювань, які набували часом глобальний розмах.

У КНР закривають зоопарки і ринки, подібні до нещасливого базару в Ухані з його їстівними щурами і зміями. Втім, багато хто вважає, що після піку в поширенні нової хвороби все повернеться на свої місця - жагу жителів Китаю до екзотичних делікатесів не змогли подолати навіть жахи попередньої епідемії атипової пневмонії з її сотнями загиблих.

Наші інтереси: 

Знати про невідомі нам особливості китайців і не тішити себе ілюзіями щодо їхньої цивілізованості.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.

харчуюсь соф'ї-сира овочева, фруктова їжа.радію!