Еней Світлий: Щоденна планер(ка) - Серпень 2015

Радіймо, друзі!

Підбиваючи підсумки своєї праці над оновленням "Народного Оглядача" за попередній місяць, хочу відзначити: 1) продовження початої раніше роботи щодо впровадження нової можливості - голосування за "Учасників публікації", 2) продовження робіт над поставленим раніше загальним завданням у витримуванні сайтом 100 тис. аутентифікованих відвідувачів на день, 3) виправлення помічених несправностей на поточному робочому сайті та у його оновленій версії, 4) оновлення складових частин коду проекту.

Наш проект вже досяг того рівня, коли: 1) екстенсивний підхід у розробці вже стає неприпустимим, і 2) надходять все нові й нові завдання, під які не була розрахована архітектура проекту від самого початку роботи над ним.

Зважаючи на це, швидкість розробки таких проектів, зазвичай, сповільнюється. Сповільнюється через потребу переробки раніше впроваджених рішень на роботу в нових умовах. Думаю, це сповільнення усі помітили, починаючи з початку цього року, коли певні, добре зарекомендовані рішення на відносно простих сайтах показали свою неприйнятність для такого важковаговика як "Народний Оглядач".

Але команда розробки активно працює й постійно перебуває у режимі самонавчання задля розширення власних знань та пошуку нових підходів, які забезпечать працездатність проекту у змінених умовах.

Отже, трохи детальніше по пунктах:

1. Нова можливість голосування за "Учасників" - впроваджена майже повністю. Вона привела до потреби внесення значних змін у архітектуру проекту та уніфікації його складових частин - задля уникнення надмірного ускладнення коду проекту й забезпечення однотипної його роботи з різними сутностями (матеріали та користувачі), вдосконалення внутрішньої архітектури коду проекту й винесення сталих й самодостатніх його частин у окремі модулі, що дозволяє краще розуміти код та вносити зміни лише там, де це необхідно, не боячись зачепити зайве.

Залишилися: 1) невеликі доопрацювання задля динамічної зміни статистичних даних на сторінці після голосування, 2) тестування, адже система статистики була значно перероблена.

2. Збільшення навантажувальної здатності сайту. Задля цього була проведена велика робота з: 1) оптимізації параметрів СКБД задля витискання з серверного обладнання максимум продуктивності, 2) провадження механізму динамічного оновлення статистичних даних - один з кроків у цьому ж напрямку, 3) впровадження вдосконаленого механізму роботи з кешем через використання попередньо завантажених значень, 4) впровадження двох нових механізмів отримання перекладених рядків (вдосконалений - загальний та новий - на рівні ОС сервера).

3. Виправлено несправності у: 1) заливанні файлів, 2) частому показі помилки про внутрішню несправність (у інформаційних повідомленнях сайту), 3) помилку показу зображення у листах "Ранкової пошти", 4) показі історії внесків роботою, 5) роботі внутрішнього сховища типових файлів (впровадженого у попередньому оновленні), 6) усунута несправність блокування БД на робочих станціях розробників, де встановлено типові серверні складові (без розширених можливостей, які впроваджено на основному сервері "Народного оглядача") дозволить далі використовувати наш підхід з рознесеною розробкою, спростить кількість кроків у налаштовуванні середовища розробки для нових розробників, адже ми рухаємося до запуску в дію "Артілі програмування". Зараз код проекту НО досить складний для новачків, проте - ми працюємо над його спрощенням та рознесенням коду за призначенням - покращуємо модульність проекту, 7) усунута несправність у системі автоматичного оновлення складових частин проекту на робочих станціях розробників, яка раніше блокувалася вмиканням служб кешування (дещо неочевидна поведінка).

4. Оновлення складових модулів проекту включає: 1) оновлення безпеки (ядра сайт та складових модулів), 2) інші оновлення, що дають ширші можливості для розробників у впровадженні нових можливостей.

І, звісно, систематично проводилася робота з роз’яснення правил роботи сайту новому розробникові нашої команди. Як результат - протягом минулого місяця ви могли бачити його досить вдалі статті.

Щодо наступних кроків: 1) завершення розробки можливості голосування за Учасників і викладення оновлення на робочий сайт "Народного Оглядача", 2) початок роботи над нейромережею "Третій Гетьманат".

ПС. Лишаю назву циклу статей "планерки" як є, бо це зрозуміле й, як на мене, вдале слово, проте - зміщую наголос на "планування", "ширяння", "паріння" :), запропоновані раніше іншими Гравцями, які хоч і є більш піднесеними, проте вносять неясність у, власне, процес розробки.

ППС. Трохи шкода, що не лишилося часу на впровадження системи прозорого керування завданнями розробки: 1) їх створення, 2) збір коштів на їх провадження та 3) контроль над затраченими зусиллями в роботі над ними.

На мою думку, це б 1) внесло у роботу ясність, 2) могло зняти питання про вартість робіт, 3) кожному внести пропозицію з бажаних нововведень й підтримати її грошима, 4) створило додатковий поштовх до розвитку "Артілі програмування", бо кожен міг би брати собі якесь завдання на втілення. Але - це згодом. :) Нам усе вдасться!

Хай Буде!

Гравець: 
Еней Світлий

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка