Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Дві фортеці на Хмельниччині увійшли в ТОП найкрасивіших замків

Категорія:

Інтернет-спільнота пропонує українцям цього літа відвідати шедеври давньої архітектури.

Інформаційно-розважальна веб-платформа UA Modna зробила свій рейтинг найкращих і найцікавіших замків України. В числі тих, які дотепер зачаровують своєю красою та казковістю і дві фортеці з Хмельниччини, повідомляє Хмельницький.depo.ua.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 1

На першому місці - Палац Даховських, що на Черкащині. В селі Леськове у 19 столітті збудоване це помістя.

Казимир Даховський зібрав тут свого часу дивовижну колекцію старовинних тканин, картин, східної та європейської порцеляни.

Родина була відомою тим, що була англоманами, відтак замок збудований у вишуканих традиціях англійської готики. Тут є й іподром, і парк, розбитий в англійській манері.

У радянські часи він був засекреченим. І тепер на територію палацу вхід закритий.

На другій-третій сходинках цього п'ядесталу Хмельницькі дива феєричної краси фортифікаційного мистецтва.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 2

Кам'янець-Подільська фортеця належить ще й до "Семи чудес України".

Історики традиційно датують її створення 14 століттям.  Але існують джерела, в яких перші згадки є ще й у 11-12 століттях. До слова, тут проводять нічні театралізовані екскурсії вежами та підземеллями.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 3

Меджибізький замок і фортеця є досить вдалим зразком стилю Ренесанс. Розташована в Летичівському районі ще з 16 століття. Польський шляхтич Микола Синявський створив собі резиденцію. Чимало є й оборонних споруд, які зазнавали постійних руйнувань ч не під час усіх воєн.

Сьогодні тут музеї та маса експозицій. У фортеці проводять Всеукраїнський фестиваль "Стародавній Меджибіж". Лицарські бої, стрілецькі турніри, конкурси костюмів та менестрелів створюють неповторну атмосферу середньовіччя.

А ще серед кращих:

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 4

Хотинська фортеця з Чернівецької області. Це, мабуть, найстаріша і "найвитриваліша" споруда в Україні. Адже, простоявши сотні років, вона залишилася практично такою ж, якою була колись. Перші згадки про неї належать до 9 століття.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 5

Палац графів Шенборнів у Закарпатській області колись австрійські графи Шенборни.

Тут розташували собі резиденцію та мисливський будинок. Особливостями замку є те, що побудований він за принципом астрономічного року: 365 вікон (365 днів), 52 димар
і (52 тижнів у ро ці), 12 веж (12 місяців), 7 виходів (7 днів тижня).

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 6

Підгорецький замок у стилі Ренесансу побудований в селі Підгірці, Львівськї області. Він з усіх боків оточений парком і вирізняється цілісністю художнього задуму, що робить його одним з найгармонійніших замків України. На жаль, багато пам'яток звідси було вивезено до Санкт-Петербургу у радянські часи і вони так і не повернулись додому.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 7

Золочівський замок, що на Львівщині, сьогодні пам'ятка історії та культури, музей-заповідник. Але історія його досить цікава. За своє існування він встиг побувати фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою та навіть навчальним закладом.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 8

Ще одна пам'ятка архітектури, розташована у Львові - це Олеський замок. Він був одним із перших, який відреставрували і відкрили для відвідувачів ще у радянські часи. Його практично відродили з цілковитої руїни, відтак він є прекрасним місцем, де можна зараз ознайомитися з стародавнім побутом.

З часу свого існування - 1327 року, коли він знаходився на кордоні Литви та Польщі. Саме через це на долю замку випали численні війни та баталії.

Одразу дві фортеці, що на Хмельниччині увійшли в 9 українських замків-фортець-палаців, які вражають своєю красою - фото 9

Аккерманська фортеця розташовується в м. Білгород-Дністровський Одеської області. За однією з версій збудована вона була у ХІІІ столітті на залишках грецького міста Тіра. Нині тут проводять інсценовані вистави, пісенні фестивалі, а ще фортеця, як і всі решта, часто служить знімальним майданчиком для історичних фільмів.

Історики кажуть, що на теренах України загалом було близько 5000 різних замків та фортець. Про більшість з них залишилися на тепер лише згадки, окремі є просто руїнами. І тим не менше, важливо те, що вони зберегли пам'ять про минулі славні роки, про лицарів та героїв, про те, що було колись.

Підгорецький замок у стилі Ренесансу побудований в селі Підгірці, Львівськї області. Він з усіх боків оточений парком і вирізняється цілісністю художнього задуму, що робить його одним з найгармонійніших замків України. На жаль, багато пам'яток звідси було вивезено до Санкт-Петербургу у радянські часи і вони так і не повернулись до дому.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

В Аккерманській ще не був

Коментарі

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

В Аккерманській ще не був

Зображення користувача Тимур Де-Бальзак.
0
Ще не підтримано

Неодноразово бував у Кам'янці та в Хотині. Один раз - у Меджибожі.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Кам'янець-Подільська фортеця - це наче з фільму "Володар перснів".

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!