Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Для реставрації даху колишнього монастиря в Олесько вкладають 19 млн гривень

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спрямує 19,3 млн грн на відновлення колишнього монастиря капуцинів в смт. Олесько Буського району. Підряд отримало ПП «Спецавтогідробуд».

За ці кошти в будівлі повністю перекриють дах, відреставрують карнизи, зроблять вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановлять пожежну сигналізацію, блискавкозахист та проведуть електрику. Роботи завершать до кінця цього року.

монатсир капуцинів в Олесько

Речник галереї Василь Мицько пояснює, що стислість термінів зумовлена необхідністю освоїти гроші та наближенням зими:

«Тодішнє перекриття було тимчасове, воно зиму вдало простояло. Вкладати додатково у ще одне тимчасове перекриття – недоцільно. Ми не знаємо, яка ситуація буде з іншою частиною даху, тому краще робити все зразу серйозно»

За його словами, підрядник залучив максимальну кількість працівників та розширив робочі графіки для якісного відновлення покрівлі.

Колишній монастир капуцинів збудований у XVIII столітті, він є пам’яткою архітектури національного значення. Львівська національного галерея мистецтв використовує ці приміщення як фондосховище, в основному для скульптур. Тут розташовані цінні експонати, зокрема лише два з них, за словами гендиректора галереї Тараса Возняка, коштують по 5 млн доларів.

монастир капуцинів в олесько

Наразі покрівля комплексу – аварійна. На початку січня цього року частина даху костелу капуцинів обвалилася, хоча ні люди, ні експонати не постраждали. Тоді будівлю накрили плівкою для захисту від снігу та води, а Львівська облдержадміністрація пообіцяла вже в березні почати реставрацію покрівлі.

Речник Львівської галереї мистецтв Василь Мицько розповідає, що всередині липня цього року галерея отримала на баланс декілька замків, зокрема й монастир капуцинів. Львівська облдержадміністрація розпочала процес передачі будівель ще в березні 2019 року, однак процес загальмували через реорганізацію структури в Міністерстві культури.

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини