Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Депутати готують закон про виплату компенсації Коломойському за ПриватБанк

Світ:

Верховна Рада розгляне так званий «антиколомойський» законопроєкт № 2571 в новій редакції, який насправді є «проколомойським». Цим закладається процедура отримання олігархом Ігорем Коломойським компенсації за ПриватБанк.

В законопроєкті № 2571 НБУ прописав формулу, яка мала зробити майже неможливим отримання грошової компенсації екс-власниками банків. Коломойський хотів отримати $2 млрд. за ПриватБанк, який на момент націоналізації мав від'ємний капітал. З одного боку, колишні власники здобували законне право на компенсацію від Нацбанку у випадку скасування рішення про неплатоспроможність, але з другого боку, загальний розмір шкоди обмежувався розміром реальних, а не уявних збитків, пише Financial Club.

«Розмір визначається із застосуванням міжнародних стандартів фінансової звітності як розмір капіталу банку з урахуванням якості його активів за умови врахування наслідків дострокового погашення усіх зобов’язань такого банку перед кредиторами на день прийняття відповідного рішення та має бути підтверджений міжнародно визнаною аудиторською фірмою», – зазначалось в законопроєкті.

Аудитор E&Y підтвердив збиток ПриватБанку за 2016 рік в 176,2 млрд грн.

Нову версію законопроєкту, який скоротили із майже 400 до 6 сторінок, оприлюднило НВ Бізнес. І цей новий проект, який вносить очільник фінансового комітету Данило Гетманцев та інші депутати, пропонує, що у разі визнання незаконним і скасування рішення НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання банківської ліцензії, ліквідації банку, про затвердження пропозиції НБУ про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, власники банку на момент прийняття такого рішення НБУ мають право на отримання компенсації.

Протягом шести місяців з моменту вступу в законну силу судового рішення про визнання протиправним і скасування відповідного рішення НБУ, Кабмін, НБУ і колишні власники банку проводять переговори про порядок, спосіб і терміни здійснення компенсації.

У разі досягнення згоди, учасники переговорів укладають угоду у вигляді договору, істотними умовами якого є узгоджений порядок, способи і терміни компенсації.

І лише якщо не буде досягнуто угоду, суперечка переходить в судову площину. Хоча не зазначено, за якою формулою суд має рахувати компенсацію.

У новому проекті закону вказується, що загальний розмір шкоди, який може бути стягнуто з НБУ на користь колишніх власників банку, обмежується розміром збитку, крім моральної шкоди. У документі не уточнюється, за якими саме стандартами та параметрами буде визначаться збиток колишніх власників. Але прописується, що скасування відповідного рішення НБУ і його окремих положень не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку.

Відзначимо, що в НБУ неодноразово заявляли, що в разі скасування націоналізації ПриватБанку, держава буде змушена забрати влиті в нього кошти. У зв'язку з цим банк відразу стане неплатоспроможним.

Скасування відповідного рішення НБУ і його окремих положень не відновлює в правах колишніх власників банку, крім права на відшкодування шкоди.

Колишні власники банку також матимуть можливість на компенсацію у разі скасування через суд рішення Фонду про введення тимчасової адміністрації і початку процедури ліквідації банку. А також якщо будуть визнані незаконними рішення Кабміну про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку (націоналізації) і подальші рішення Міністерства фінансів, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

На переговори сторонам також, як і у випадку з НБУ, дається 6 місяців. При досягненні згоди укладається відповідний договір з умовами компенсації.

Якщо ж домовленості не досягнуті, то сторони йдуть до суду. Розмір збитку, який буде стягуватися в такому випадку з ФГВФО, обмежується розміром збитків.

За даними НВ Бізнес, ця версія законопро'кту буде схвалена профільним комітетом ВР і винесена на голосування парламенту найближчим часом.

Наші інтереси: 

"Стежити за руками" (с)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи