Важливість: 
3
Чистота вимови прямо впливає на запам'ятовування почутого, – дослідження вчених

Як виявилося, інформація, отримана з однієї розмови, може надовго запам’ятовуватися. Інша – зовсім вилітає з голови. Вчені вважають, що на пам’ять прямо впливає чистота вимови. До такого висновку прийшли дослідники, що працюють в розташованому в Остіні університеті Техасу.

Фахівці зробили припущення, що на те, як запам’ятовується матеріал, що викладається, впливає швидкість вимови і її чистота.

Для перевірки гіпотези було залучено 60 осіб, які володіють англійською. Половина з них були носіями мови.

Після цього їм було зачитано 72 пропозиції. Вони були розбиті на шість блоків по 12 в кожному. При цьому використовувалася спочатку «чиста мова» при повільному темпі, а потім «розмовна», яка не настільки акцентована і швидша. У підсумку пропозиції потрібно відтворити напам’ять.

І носії мови, і іноземці продемонстрували, що краще запам’ятовуються пропозиції, виголошені повільно і фонетично «чисто». Вчені пояснили це в такий спосіб.

При швидкій вимові або нечіткій артикуляції думок, слухач витрачає набагато більше ресурсів мозку для того, щоб зрозуміти, що було сказано. Отже, чим більше сил витрачається на розуміння, тим менша кількість ресурсів залишається для того, щоб запам’ятати матеріал.

Наші інтереси: 

Цікавинки і корисні речі. Варто постійно намагатись не засмічувати мову, тоді нас краще зрозуміють.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка