Зображення користувача Микола Стригунов.
Микола Стригунов
  • Відвідувань: 6
  • Переглядів: 6

Чорнобривці в світанковім краю, або ж чесноти в серці

Категорія:

У нас є дуже хороші звичаї та дуже хороші пісні. Іноді дуже хороші пісні оспівують дуже хороші звичаї. Співає казахський виконавець Дімаш Кудайберген. 

93911241736da562-a420-4860-aea1-5df83c5c9e74.jpg

Чорнобривці в світанковім краю в буквальному сенсі слів
Чорнобривці в світанковім краю в буквальному сенсі слів

Однією з найулюбленіших українських пісень, як серед іноземців, так і серед нас, є пісня "Чорнобривці".  Але правильно виконати її можуть лише дуже мало співаків. Складність її виконання в тому, що для нього не потрібні якісь особливі музичні вміння, а потрібен  досить високий рівень буття співака або співачки.

Тобто, для правильного співання її потрібне буття рівня простору пригод або вище. При правильному її співанні, у всіх, хто її чує, ллються сльози щастя. І виникають найсвітліші спогади. Незалежно від того, розуміє слухач українську чи ні. Це зветься катарсисом. І це є сенсом існування високого мистецтва.

Наразі так її співає лише казахський співак Дімаш. Це його найулюбленіша українська пісня. Я спочатку думав, що знайду її правильний спів у когось з українських співаків, на кшталт Вероніки Морської, але, на мій превеликий жаль, не знайшов. Сенс цієї пісні, здається, наразі розумію лише я. І хочу цим поділитися з шановними читачами.

 

 

Ця пісня оспівує один з найкращих українських звичаїв. Ймовірно, що він є просто найкращим. Це – набуття та плекання чеснот у серці. У духовному серці. Головний поетичний образ цієї пісні – чорнобривці в світанковім краю. При розкритті цього образу стає ясно, що це – чесноти в серці. Чому саме чорнобривці? Мабуть, через їх красу та числені цілющі властивості. Також вони якимось чином сприяють розвитку, підсиленню інтуїції. Виходить, що чорнобривці – то вельми корисна рослина!

Свій  особистий світанковий край – то є місце, де людина зустрічає Сонце, Світло. Тобто, найкраще місце людського серця. Чорнобривці – його окраса, те, чим можна і треба пишатися. Тобто чорнобривці тут є уособленням чеснот.

Є така приказка, що дорога до Пекла вимощена хорошими намірами, а дорога до Раю – хорошими справами. Джерелом будь-якого людського вчинку є звички людини, її характер та її воля. Звички людини та її характер або полегшують, або утруднюють втілення будь-якої справи. Полегшують, або утруднюють для її волі, звісно. Полегшують або утруднюють, в залежності наскільки їм відповідна ця справа.  Так от, кожна любляча українська матір покращує долю та полегшує своїй дитині шлях до Раю, сіючи в її серці чорнобривці-чесноти. А квітуча материнська надія – то надія на те, що доля її дитини стане ще кращою і що її дитина ще наблизиться до Раю.

Набуттю та плеканню чеснот дуже сприяють пісні оновлення-підсилення душі – веснянки. Але співати їх також треба правильно. Цьому також можна і треба навчатись. Найкраще –   коли цьому людину навчає мати. Правильно – значить насамперед свідомо. Тобто усвідомлюючи сенс образів, що в них висловлюються.  Наприклад, ластівочка – то образ оновлення.

Чесноти в людському серці якнайкраще, якнайміцніше повинні бути пов'язані із найкращими спогадами дитинства, з материнською ласкою та любов'ю. Тоді набуття та плекання чеснот людиною дуже полегшується, бо є тоді  дуже природним. І тоді набуття та плекання чеснот є дуже стійким, здатним витримати будь-які життєві випробування.

Набуття та плекання чеснот є збільшенням гідності та єдиною підставою для збільшення слави. Отже, це – шлях збільшення честі. І шлях до Раю. Я сказав.

 

 

Наші інтереси: 

Набуваємо та плекаємо, ямога дієвіше, чесноти. Збільшуємо честь.  Наближаємось до Раю. І, садимо чорнобривці.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

ЧУДОВО!

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

ЧУДОВО!

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Спів Димаша це потік найсвітлішої найчистішох енергії який торкається глибин людської думіреакція,відповідь-сльози

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Чудова стаття! Дякую, Миколо!

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Іван Гайдамака.
0
Ще не підтримано

Коли їдучи до свого помешкання з роботи, у місті Дубай, і дивлячись через вікно автомобіля на круті схили дорожніх розв'язок, які щедро засіяні чорнобривцями, то завжди наспівую цю пісню ... Зразу пригадую своє дитинство, маму, її квітник, де обов'язково були чорнобривці ... І така туга стискає серце ! ... Мами вже давно нема , а чорнобривці бачу лише в чужому краю ( ...

Історія має властивість повторюватись...

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

То, переїджайте до міста Дніпро. Будемо разом проводити дозвілля в парку, доглядати за дубом, їсти жолуді, садити чорнобривці,та тренуватись грати в бадмінтон, настольний теніс та, як зробимо площадку в парку, в малий. Ну, й, звісно, створювати Вільну Аріянську церкву. Відкрию важливу річ. Навіть декілька. Найближчим відповідником меча, окрім спортивних шпаг, шабель та рапір, є тенісні та бадмінтонні ракетки. І, для цих ігор потрібна дуже велекі вправність, витривалість і чимала фізична сила! То, я вже не згадую морально-вольові якості! Для цих ігор все перелічене потрібно значно більші, ніж для фехтування. Це по-перше. По-друге. Головний тренер збірної України з парабадмінтону, вельмишановний добродій Дмитро Зозуля, окрім іншого, ще дає приватні уроки. Поцікавтесь якось результами його праці, це вельми корисно та цікаво!

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Бор Крутивус.
0
Ще не підтримано

В мене були деякі упередження щодо тенісу, а після цього коментаря їх як рукою зняло. Не знав такого...)

Зображення користувача Юлія Гаркуша.
0
Ще не підтримано

Майстерне виконання. Дякую авторові статті за те, що відкрив прихований для мене сенс пісні. Так зване «друге дно»)

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Дякую! Дуже приємно читати такі слова! Мабуть, тоді буду писати ще краще!

Якщо прагнеш чуда - створюй його!