Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чому вранці зайві 10 хвилин сну шкідливі для здоров’я

Світ:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Після того, як продзвенів будильник, чимало людей прагнуть полежати у ліжку із закритими очима ще 5-10 хвилин. Та це має негативний вплив на здоров’я. Про це заявили експерти в області сомнології з Sleep Clinic Services у Великобританії.

Зайві 5-10 хвилин сну вранці дають мозку команду полежати у ліжку ще трохи і відпочити, у цей момент він починає виділяти гормони, які відправляють організм в стан глибокого сну.

Таким чином, виникає феномен під назвою інерція сну – неприємне відчуття того, що ви немов не спали багато годин поспіль. Саме початок циклу сну поганий момент для того, щоб знову прокидатися.

В результаті – людина встає з ліжка з відчуттям розбитості, ніби всю ніч вона переверталася і не могла заснути.

Коли ви знову натискаєте на кнопку "дрімота", ваш мозок і тіло заплутуються. Після ранкового пробудження і дзвінка будильника ви раптом наказуєте мозку знову повернутися у стан сну. Коли це відбувається, то буквально тут же заново прокидаєтесь, відбувається неузгодженість дій між мозком і тілом, – пояснюють експерти.

Тож якщо ви хочете полежати у ліжку на 10 хвилин довше – краще ставте будильник на тих 10 хвилин пізніше звичайного, а не закривайте очі після пробудження.

Наші інтереси: 

Наше здоров'я залежить від нас.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Микола Погорілець.

Це підтверджується рекомендаціями аюрведи і власною практикою. Прокинувся - відразу вставай і в прохолодниі душ, або відро води на голову, якщо ти хлопець. І помірно теплий - якщо дівчинка :)

Ще рекомендують побризкати холодною водою ліжко та / чи помити під ним, шоб усунути відбиток негативної енергії, що виділяється під час сну.

Зображення користувача Володимир Федько.

Спати треба в окремо призначеній для сну одежі - футболка на пару розмірів більша та шорти.

Ввечері: прийняв душ, переодягся, прочитав молитву і спати.

Вранці: встав, прочитав молитву, прийняв душ і одягаєш іншу одежу (чи домашню чи для виходу в місто).

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!